Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Spórolni akar a párom, de...

Spórolni akar a párom, de mégis inkább pazarol. Hogyan szóljak neki "finoman"?

Figyelt kérdés

Sokszor nem vesz reggelit vagy nem vacsorázik, hogy "spóroljon". Eddig heti 2x mostunk, most 1x mosunk, mert szerinte így sokat "spórolunk". Nem vesz magának új ruhát, mert pl. a zokni nem baj ha lyukas, úgyis csak én látom itthon.

Vasárnaponként járt focizni (most nyári szünet van), 3-4 embert hívogatott indulás előtt egy órával, hogy kivel tudna menni. (szerintem ezt fb-on is meg lehetne beszélni ingyen). Mikor jóba voltunk a felettünk lakóval, felhívta telefonon, hogy nem kell e neki valami a boltból, holott INGYEN felmehetett volna egy emeletet (akár lifttel is).

A gyerek anyját heti többször hivogatja, holott fb-on is tudnának beszélni. A munkatársait ő hívja, holott azok a cégesről "ingyen" tudják hívni. (nem kell kifizetni a telefonszámlát a dolgozóknak).

Ne vegyünk húst, meg ne nagyon főzzek/süssek, mert az drága. (néha rendelünk, mert az ugye "nem drága"....)

A drága üdítőket veszi, pedig a szörp és ásványvíz kombináció olcsóbb. (2l szörp 220 ft)

Ha szeretnék enni egy szelet csokit, ne vegyünk mert ne szórjuk a pénzt. Ha nálunk van a gyerkőc és boltba megyünk, minden alkalommal kell neki innivalót venni (nem tudom szebben írni, a "szopókás kupakja" miatt), holott vettünk kulacsot neki, amiből tud inni.

Ha a városba megyünk (domb tetején lakunk), ne sétáljunk, inkább buszozzunk. (egy buszjegy 300 ft, egyébként 15 perces séta lefelé, felfelé 20).

Méregdrága illatosítókat vesz a lakásba, mert neki az olcsó nem elég jó.


Ha engedné, hogy 100%-ban én gazdálkodjak a pénzzel, havi több ezer forintot spórolnánk meg.

(pl. ha veszünk egy kg húst, mondjuk lapocka akciósan 1000 ft/kg, abból 2 napig eszünk - apukám megfőzi és elosszuk - de neki az "drága", mert ha pizzát rendelünk kettőnknek, azzal nem kell annyit bajlódni, de az 2500 ft. Ha mást rendelünk, hús+köret+saláta akkor az 3500 is lehet).


Nem vagyunk gazdagok, mégis szórja a pénzt. Én egyedül az ablak tisztítóból veszek drágábbat, de azt kb 3 havonta 1x veszünk.


Ha megemlítem azokat amiket feljebb írtam, akkor balhézik velem. :(


2013. jún. 18. 16:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Ő se komplett, de nálad is sincs minden rendben,
2013. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd bővebben? Köszönöm.

Sajnos minden fillér számít, mióta m.nélküli vagyok. (folyamatosan munkát keresek, többször voltam próba napon ,de eddig semmi)

2013. jún. 18. 16:24
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Az, hogy valaki időnként használja a telefonját, nem mindig gyalogol, és üdítőket vesz, még fényévekre van a pazarlástól. Egyébként ha mindezt megveszi, feltételezem, hogy ki is tudjátok fizetni. Akkor meg minek akarnátok még jobban spórolni? Persze lehet azért dolgozni, hogy az ember egyen, és pusztán azért enni, hogy dolgozni tudjon, de akkor minek élünk?
2013. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért szeretnénk spórolni, hogy télen ha kevesebb munkája lesz és kevesebb fizuja és jön a 40 ezeres fűtésszámla, ki tudjuk fizetni.


Igen, ezeket ki tudjuk fizetni, és kb 500-1000 ft "plusz" marad hó végén.

Azért nem mindegy hogy 6 ezer ft a telefonszámla, vagy 16 ezer...

És ha mondjuk áprilistól októberig minden hónapban félretennénk 15 ezret (vagy 30-40et), akkor télen nem azon kéne gondolkozni, hogy mit adjunk el, hogy ki tudjuk fizetni a rezsit és ne dobjanak ki az albérletből.

2013. jún. 18. 16:34
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hűű az én párom dettó ilyen. Mindig spórol, és amikor elé rakom kiszámolva, hogy a nagy spóroláson mennyit is bukott, akkor lepődik igazán meg. Szóval tudom fokozni, ha valami nagyon akciós valahol nem megyünk el megvenni, mert ha a benzin költséget hozzádobjuk, akkor már nem is annyira jó az ára. Akkor nincs gond, ha azt az akciós valamit, az egyik bevásárló központban néztem ki, mert akkor ha már ott vagyunk, akkor beugorhatunk moziba, előtte ehetünk valamit, és nasizhatunk a film alatt. Hááát így tényleg nem éri meg a legnagyobb akció sem. :)
2013. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Strandra nem tudjuk vinni a gyerkőcöt, mert nincs miből. Nyaralni nem voltunk még.

Ha elromlana a mosógép nem tudnánk másikat venni. (ez a miénk, nem a lakástulajé). És ez csak egy példa.


Ha jönne egy váratlan kiadás, nem tudom mihez kezdenénk.

2013. jún. 18. 16:39
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Az miért is szarrágás, hogy az emeletre feltelefonál a kérdező párja, és ezt nehezményezi, amikor simán 10 lépésből fent van??
2013. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ahhoz, hogy egyről a kettőre lépjünk (külföldi munka, jogsi, saját lakás, gyerek), ahhoz is pénz kell.

Amíg dolgoztam, nem tűnt fel ennyire, hogy pazarlunk.

2013. jún. 18. 16:43
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Érdekes, hogy nem ért meg mindenki, pedig azért, valljuk be, telefonon hívni a szomszédot, DE nem reggelizni... Valóban elég furán csinálja a dolgokat.

Én igenis beszélnék vele, ha balhézik, balhézzon, de beszéljétek meg, ezek fontos dolgok, nem arról van szó, hogy szőrözöl apró kiadásokon, amire lazán telik... "Nem telik rá" luxusról és értelmetlen pazarlásról van szó, amikor a pénznek igencsak lenne helye. Ha Te nem vagy olyan, mint én (én elég... határozott vagyok, úgy összevesznék a fickóval, mint a pinty, akaratomon kívül), akkor tényleg megpróbálhatod finoman kezdeni, nem ám úgy, hogy "ezt rosszul csinálod", hanem hogy ugye spórolni akartok, szépen beszéljétek meg, írjátok össze, hogy mire megy el a pénz s melyiken érdemes fogni. Lehet, hogy a számokat látva, ott és akkor látná, hogy mi a helyzet, s amikor pazarolna, akkor mutatnád, hogy megbeszéltük, leírtuk, hogy ezt ne...?

2013. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Olcsóbb rezsijű és kisebb albérletbe költöztünk. Első hónapban füzetbe vezettük a kiadásokat, akkor elégedett volt, mert sikerült spórolnunk majdnem 40 ezret.

Következő hónapban el is költöttük...sőt.

A rezsi is 12-15 e-rel kevesebb, az alb.díj pedig fele annyi mint előtte.

2013. jún. 18. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!