Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mióta a férjem jobb fizetést...

Mióta a férjem jobb fizetést kap, elfelejtette beosztani a pénzt. Hogyan tudnám ezt megértetni vele?

Figyelt kérdés
Eredetileg netto 100000Ft körül kapott. Meg volt mindenünk, igaz a házra hitelt kellett felvennünk, de azt szépen lassan visszafizettük volna. Úgy alakult, hogy a cég ahol dolgozik terjeszkedett és mint nagy gyakorlattal bíró munkatársa felkérték vezetőnek az új telephelyre majdnem dupla fizetésért. Ennek nagyon örültünk, közelebb is dolgozik mint eddig, úgy okoskodtunk, hogy a hitelt is előbb vissza tudjuk fizetni, belevághatunk a harmadik gyerek tervezgetésébe stb. Ez egy éve történt. Azóta nem hogy jobban állnánk, még rosszabb a helyzet. Hitelre vett egy új autót, pedig a réginek sem volt semmi baja, de így már azt is fizethetjük, megvesz olyan dolgokat, amire semmi szüksége nincs és hónap végén már egy Forintunk nincs a számlán vagy minuszba is megyünk. Próbáltam, próbálok vele beszélni, de csak azt mondogatja, hogy a pénz arra való, hogy elköltsük, végre megvehet magának ezt-azt, ne legyek már ünneprontó. Nagyon el vagyok keseredve. Nincs ez így jól.
2013. jún. 19. 09:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem gáz hogy a te fizetésedet is elkölti.

Mikor mi összeköltöztünk a férjemmel ő sem akart spórolni, egyszerűen azt mondta nem lesz olyan mint az apám, mert minek spórolni, mit ér ha van pénz. Én egyszerűen megtiltottam neki hogy levegye a fizetést. Ennyi, 3-4 hónapig cirkuszkodtunk, utána meg jött hogy milyen jó hogy ennyi tartalékunk van, de jó így de jó úgy. Ma meg már rá kell szólnom hogy ne spóroljon annyira. Ha meg végképp nem tudsz vele dűlőre jutni akkor minden költséget felezzetek és mindenki azt csinál a pénzével ami marad amit akar. Én biztos nem dobálnám egy feneketlen kútba. És ilyen "állapotokba" 3. gyermeket sem vállalnék.

2013. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!