Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyos kérdés. Mért jobb a...

Anyos kérdés. Mért jobb a menyem mint én? Anyosom tart tole vagy szerintetek mi ez? Nemvagyok gonosz meg irigy, de tényleg nemértem (? )

Figyelt kérdés

Olyan volt a kapcsolatom az anyosommal mint a legjobb barátnommel, jobban kijottem vele mint a saját anyámmal.Aztán pár év mulva feltunt a sogornom,az anyosom elején nagyon utálta,nekem panaszkodott állandoan rá,hogy reméli a fia ezt nemgondolja komolyan-a randátol kezdve a ringyoig- minden volt ebben az idoben.

Aztán 3honap járás után terhes lett. Rogton vettek házat. A csaj persze ekkor még iskolás volt...Állandoan rendetlenség volt náluk.Megszuletett a baba,a csaj minden segitséget elutasitott amit az anyosom akart neki adni,pedig o csak jot akart tényleg...egyszer az anyosom lekiabálta ot valami miatt ezen ugy megsértodott ,hogy fél évig nemszolt az anyosomhoz,el sem jott hozzá.Fél év után kibékultek,azota anyosom szo szerint nyalja a seggét. O a falu legszebb lánya, neki van a világon a legszebb ,legkékszemubb gyereke...azota a csajnak van mégeggy gyereke ,persze egymás után szulte oket,elotte egy percet nemdolgozott,csak a férje dolgozik. Egyfolytába azt hallgatom ,hogy milyen ugyes a sogornom ,igazán példát vehetnék rola... A két gyerek meg sem kottyan neki,van ideje fozni ,mindig ragyog a lakás,pedig nincs ám segitsége, szegény sokat van egyedul is ,mert a férje dolgozik...h ilyenkor fejbe tudnám loni magam...

Mért viselkedik igy velem mikor én mindig segitek neki ,mikor nála vagyok ,nemegyszer takaritottam ki ,kutyáját hordom sétálni ,a sogornom ha eljon csak ul ,mereszti a seggét ,kávézgat magának ,még a gyerekei után is én futkosok ,mert az anyosom rám szol ,h szegény csaj had pihenjen már...hát az o gyerekei...

Én egy lusta dog vagyok ha egy tányért nemmosok el magam után,tényleg csak egyet,o felforgathassa a lakást,nembaj ,majd osszerakodik helyette...

Egy honapig nemvolt munkám lemondott mindenféle tehetetlen szerencsétlennek,h szégyeljem magam,o fia mellé nemkell olyan aki ilyen lusta. És o ilyen kiabálások meg cseszegetések után elvárja h jo képet vágjak. De bezzeg a sogornomhoz egy hangos szava nemlehet ,mert olyan buszke nehogy már véletlenul megsértse- komolyan mondom még a királynokkel sem viselkednek igy mint vele...

A legujabb : kulon akarunk menni tole a párommal ,mert gyereket szeretnénk 7év után,nem 3 honap után mint ok ...erre lehulyézett minket,elmondott mindenféle felelotlen gyerekeknek, mi ugysem tudnánk megélni stb...a kicsi melett nemlehet ám lustálkodni ,ugysem birnám ,mert egy csecsemo ordit állandoan...nekem ugyse lessz olyan gyerekem mint a sogornomnek,mert oneki vannak a világ legnyugodtabb babái... nekik mindig segit anyagilag,pedig nincsenek nagyon rászorulva...mi csak kis egyszobás lakásra gondoltunk egyenlore,nemértem mért nem tudnánk megélni...

tényleg én vagyok a rossz ,mikor dolgozok ,ha náluk vagyok minden házimunkát én végzek ,még a kutyájával is én torodok,én fozok,szoval mindent...????

o meg mindenen megsértodik ,nemcsinál semmit mikor ott van az anyosoméknál,soha életébe nemdolgozott,csak otthon van ???


2013. máj. 3. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell vitatkozni, tényleg a legjobb megoldás, ha elköltöztök. Fogalmam sincs mi üthetett anyósodba.Akkor fog majd csak rájönni, mennyire hasznos a segítséged, de arra készülj fel hogy csak azért se fogja bevallani.
2013. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kérdés elejét javitom :)

Nem a menyem ,hanem az o menye,az én sogornom...

bocsika

2013. máj. 3. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az ugrott be téged olvasva, h a sógornőd már megmutatta, milyen 'kemény' tud ő lenni, mikor fél évig nem beszélt az anyósoddal. Gondolom, a párja is hűvösebben viszonyult az anyjához ekkor. Te meg mindent eltűrsz, tőled nem tart, mert veled bármit megtehet.

Lehet, h ez hülyeség, de elsőre ez ugrott be.

2013. máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, de láttam hasonlót, nem is egyszer. Mindig úgy történt, hogy az anyós, vagy az anyuka a vele egy háztartásban, vagy hozzá nagyon közel élő gyerekétől, vagy menyétől, vejétől (akik segítették, vagy gondozták) természetesnek vette a segítséget, sőt nagyon sokszor elég keményen kritizálta őket, míg a távol élő gyerekeket, akik csak ritkán látogatták, meg elkezdte isteníteni. Lehet, hogy egész évben nem is foglalkoztak vele, de ha jöttek, rendesen körbe kellett őket ugrálni.

Mondjuk ez minden esetben már elég idős néniknél fordult elő és én eddig úgy gondoltam, hogy már öregszenek, a távoli dolgok megszépülnek a szemükben, vagy valami ilyesmi. De nem tudom, anyósod hány éves, ha még fiatalabb, fogalmam sincs, mi történhetett vele. Az is lehet, hogy az unoka lágyította meg a szívét? De ahogy olvastam, annak meg nem örül, hogy ti akartok gyereket, úgyhogy sok ötletem nincs.


A legjobb megoldás tényleg az, ha elköltöztök.

2013. máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg jobb, ha elköltöztök. Addig pedig vegyél vissza a segítségből - hátha észbekap.
2013. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Költözés, számcsere, "nem vagyok itt":) bevált:)
2013. máj. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!