Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, nők! Akinek egész nap...

Lányok, nők! Akinek egész nap dolgozik a párja és mindíg fáradt, ingerült, munka után, hogy bírjátok ezt?

Figyelt kérdés
Az én párom reggeltől késő estig dolgozik.A főnöke folyton hivogatja valamiért.Állandóan fáradt és ingerült.Hétköznap mintha egyedül élnék, nem tud segíteni semmiben, mindent nekem kell megoldani.Ha hazajön eszik, fürdik, alszik.Ha szólok hozzá nem is figyel, majd elalszik.Már gondolkozott, hogy otthagyja a helyet, de nem érné meg mert itt jól keres.A kapcsolatunk ez miatt elég unalmas már, csak az ő munkájáról szól az egész életünk.

2013. jún. 20. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Költöztünk,munkahelyet váltottunk.

bár nekünk mindkettőknek ilyen helye volt,én untam meg,így rábeszéltem,váltottunk.

2013. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Most ugyanebben a szituban vagyunk.

Nekem sem tetszik, habár nekem azért, mert állandóan fáradt. Azért minden nap van 1 óránk beszélgetni, de ez kevés. Volt belőle egy kis összezördülés, és megbeszéltük, hogy hétvégeken igyekszünk minél több időt egymással tölteni. Ez most működik, habár nem tudom meddig. Az a szerencse, hogy a páromnak télen nem lesz munkája. Ezzel a tudattal könnyebb kibírni.

2013. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Régebben a férjemnek volt kb 3-4 hónapig ilyen munkahelye, a főnöke teljesen kikészítette, nem volt szabadnapja sem, nem is tudom hogy bírta ki. Akkor megbeszéltük hogy nem minden a pénz és ott hagyta a munkahelyet, később hívták is vissza de eszemben sem volt megengedni neki hogy vissza menjen, inkább száraz kenyeret eszem.Szerencsére nekem is volt és van munkahelyem így nem volt akkora gond, adott be segélyt arra az időre. Megoldottuk.Nekem az egészsége volt a fontos és nem az hogy napi 8-10 ezret keressen. És ugye mi számít jó keresetnek? Lehet hogy nem is keres olyan jól a párod csak sok az órája és így jól néz ki egyben a pénz, de ha kiszámolod hogy mennyit dolgozik érte, akkor nem éri meg.
2013. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Én párom is felmondani készül. Kell még neki egy kis plusz pénz így szeptemberig marad.
2013. jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Nehezen.


Mi pont tegnap beszéltük meg a párommal, hogy terápiára fog járni emiatt - mivel a munkahelyváltás kizárt (nagyon speciális szakmában dolgozik és ráadásul jó beosztásban). Majd' egy éve stresszes minden nap, egy percig sem tud kikapcsolódni. Próbálok neki segíteni, de sajna nem használ, és már lassan az egészsége is rámegy (alvásgondok, stb.). Szóval mi megpróbálkozunk a terápiával, hogy jobban menjen a stressz kezelése. Remélem beválik...


Szerintem próbáld meg megbeszélni a férjeddel, hogy ez így nem állapot, és muszáj valahogyan változtatni. Azt, hogy hogyan, ti tudjátok. Van, aki egyedül is képes ezt megoldani, megint másoknak szakszerű segítségre is szüksége lehet vagy akár munkahelyváltásra. Ez szerintem nem szégyen, az ember élete, egészsége az első, aztán jön a munka. Ha rámegy a párkapcsolata és nincs egy kellemes pillanata a munkahelyi stressz miatt, ott már igenis gondok vannak sajna.

2013. jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem vagyok egyedül ezzel.Én semtudom meddig bírjuk ezt.2,5 éve dolgozik ezen a helyen.A főnöke még hétvégén is hívogatja, zaklatja mindíg valamivel.A munkahelyváltás lenne a legjobb megoldás azt mi is tudjuk.Az egyik munkatársa 20 éve dolgozik a vállakozónál és teljesen bekattant.A feleségét veri, mert folyton idegbeteg...
2013. jún. 20. 13:46
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát, bár nagyon nem keresünk sokat (sokkal inkább keveset), az én férjem otthagyta a minivezetői állásást, 50ezerrel kevesebbet keres most, de már nem bírtam. Mondtam, megoldom valahogy a számlákkal zsonglőrködést, háztartást, de lépjen le onnan :(
2013. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Milyen dolgokkal kapcs. hívogatja a főnöke? Nem tudná neki megmondani valahogy diszkréten, hogy ezt talán mégsem kellene?
2013. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én párom minden nap reggel 6tól este 6-7ig dolgozik.Így egyedül vagyok egész nap szinte.Munkanélküli vagyok így főleg nem engedhetjük meg, hogy munkát váltson, mert a fizetése viszont nagyon is jónak számít itt ahol mi élünk.

Már 2 éve ezt csináljuk,és eleinte rengeteg vita volt belőle de mára már egy kicsivel "jobb" és valamelyest hozzászoktam hogy alig vagyunk együtt.

Sajnos a hétvégék sem mindig úgy sülnek el ahogy akarnám, mert ha tud akkor maszekol hétvégén.Ebből viszont most is nagyon sok a vita közöttünk, mert nem elég hogy hétköznap ennyit vagyunk távol, de még hétvégén is megy dolgozni ha tud.

Sőt, megfigyeltem, hogy sokszor ha nincs mit csinálnia a pihenőnapokon akkor is talál magának valamit, vagy ha itthon vagyunk és épp pihenünk együtt, és szól valaki neki hogy ezt vagy azt meg kellene néznie vagy megcsinálnia, akkor már 20-30 perc múlva ott is van.Szóval értitek, az a bajom hogy egyből ugrik mindenhová, és sokszor ezt ki is használják.

Én meg persze hogy igényelném hogy többet legyünk együtt, de neki mindig az a válasza hogy a pénz után megy azért hogy nekünk jobb legyen és addig megy amíg tud.Ennyivel aztán el is van intézve.

Szeretem őt, de már nagyon "unom" hogy rám sosem szakít időt, és nem is törődik velem.

Hétköznap ugye ennyi meló után nem várhatom el, hogy menjünk valahová,mert örül ha haza jöhet.Eszik fürdik, tévézik és alszik.Aztán minden kezdődik újra :(

Szóval nem tudom ez így meddig megy.

Egyébként 5 és fél éve vagyunk együtt és 4 éve együtt élünk.

Ő 31 éves, én meg 22.

2013. jún. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Az eszem megáll, hogy még ezeket a válaszokat is képesek voltak lepontozni.

Legközelebb írjátok már azt, hogy dögöljön meg a szemét férj, a pénz a fontos, nem mondhat fel... az talán megfelel meg a kényes ízlésű lepontozógépeknek.

2013. jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!