Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak én gondolkodom olyanon,...

Csak én gondolkodom olyanon, hogy az egész világon be kéne vezetni az angol nyelvet? Szerintem mindenkinek megkönnyítené az életét.

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről?

2013. máj. 29. 20:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, de ehhez meg kell szervezni, hogy az angol nyelvet nem ismerők megtanulhassák a nyelvet.
2013. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
96%
Szerintem hülye ötlet! be is baszna ha magyar helyett angolul kéne beszélnem :D félig meddig tudok, de utálom! A Magyar nyelv ezerszer szebb, és érthetőbb! nem beszélve a szókincsről
2013. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 piriiiiii ***** válasza:
94%

Nekem az angol nem tetszik.

Ellenben valami egységes nyelv nagyon jó lenne, akkor talán nem lenne annyi faji gyűlölködés, illetve egy csomó minden más (kereskedelem pl.) könnyebben menne. Viszont ez teljességgel kivitelezhetetlen, már csak azért is, mert a magyaron belül is vannak tájszólások, elkerített területek, ahol kicsit máshogy használják ugyanazt a nyelvet. Az egész bolygón ez nagyban érvényesülne. A sok szokás, a sok nép és nemzet miatt nem lehetne ezt megoldani. Mert akkor csak úgy érné meg, ha nem volna más nyelv, kizárólag egy bizonyos (nem pont az angol).

2013. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Az egynyelvű Föld jó ötlet. De a régi irodalom nem lenne érthető, tanulható.

Egy nyelv kiválasztása nagyon gáz lenne. Politikai okokból főleg.

2013. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Pillanatok alatt fellázad egész Dél-Amerika, hogy miért pont az angol, miért nem a spanyol.


Szerintem kivitelezhetetlen, és azok, akiknek az angolt kötelezően be kéne vezetni ellenállnának a nacionalizmusuk miatt. Elég csak Katalóniát megnézni, hogy ragaszkodnak a nyelvükhöz, mennyire erőltetik a spanyollal szemben is.

2013. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Szerintem elég lenne ha valamilyen szinten mindenki tanulná...
2013. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező idegen nyelvként igen.

Én már jóideje hangoztatom hogy végre meg kéne egyezni egy közös nyelvben amit mindenki beszél.A saját kúltúráját persze mindenki ápolhatja.


Igaz az angol szász kultúra dicstelenül érte el azt hogy ez legyen a közös nyelv.

2013. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
8%

#5


Dél-Amerika nyugodtan kimaradhat belőle. Kutyát nem fogja érdekelni.

2013. máj. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
a kultúra halála lenne... amúgy meg mindenhol azt tanítják úgyis
2013. máj. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

8: Oké, Dél-Amerika kimarad, Afrika is, Ázsia dettó.... és ott vagyunk, hogy Európában kellene kötelezővé tenni az angolt. Na ezt meséld a franciáknak, akik egy amerikai multinál (ahol mindenkinek kötelező az angol, tehát nem kifogás hogy nem tud) az angol nyelvű emailemre franciául!!! válaszolt.

És akkor győzd meg az olaszokat, a spanyolokat (ezen belül a katalánokat), stb...

2013. máj. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!