Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretnének az emberek...

Miért szeretnének az emberek párkapcsolatot? Miért szeretnének az emberek gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 23. 09:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Mert alapvetően társas lények.
2013. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Mert ez van a génekben, erre vagyunk beprogramozva. Társat találni, és közös gyermekeket nevelni.
2013. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Hat mert az életet, a boldogságot megosztani valakivel nagyon jo.
2013. jún. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Oké, de nem veszíti el a korábbi, nyugodt életét az ember? Például egy gyerek miatt egy csomó dologról le kell mondani, nem tudsz nyugodtan ellenni, mert állandóan foglalkozni kell vele, stb.
2013. jún. 23. 09:29
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Belénk van kódolva, ilyen egyszerű :) Ha nem így lenne, osztódással szaporodnánk... Egyébként felfogás kérdése, lehet, hogy sok dologról "le kell mondani" pl. amikor gyermeked lesz, de bőven kárpótol az, amit kapsz! Ugyanolyan jó, mint régen, csak más szinten :)
2013. jún. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%

Mert jó érzés valaki mellett felkelni, valaki mellé hazaérni egy fáradt nap után, valakinek elmesélni a napi eseményeket, valakivel osztozni az örömödben, bánatodban, jó érzés valakinek támasza lenni és azt érezni, hogy van kire számítanod mindig. Van kivel összebújni este és még sorolhatnám...

Gyereket általában akkor vállal az ember, ha elérkezettnek látja az idejét. Ha egy gyerek úgymond tervezett, akkor nem fogja azt a párt érdekelni, hogy keveset alszanak és lefoglalja őket, mert akkor a gyerek a világ közepe. :) Én egyébként nem vagyok annak a híve, hogyha megjön a gyerek, akkor csak ő... Mi ugyanúgy eljárunk, kibírja a lányunk, hogy olykor le van passzolva a barátainknak és havi egyszer mi is megérdemeljük, hogy kikapcsolódjunk. Amúgysem vagyunk otthonülős család, igyekszünk minél többet kimozdulni és igen, kicsit a gyerek körül forog minden, de mindkettőnk szeme fénye és abszolút nem bánjuk. :)

2013. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
52%
Ebben sem vagyunk egyformák. Általában igaz amit írnak, hogy társas lények vagyunk, meg belénk van kódolva, stb. De ismerek olyat, aki nem akar tartós kapcsolatot, én meg gyereket nem szeretnék, a természet sajnos nem áldott meg anyai ösztönökkel.
2013. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem (vélemény, úgyhogy ne bántsatok) a magány és a halál elfeledése miatt.


(Minden mondat elé képzeljétek oda a "szerintem" szót.)


Az egész egy nagy figyelemelterelés. Senki nem akar átlagos életet élni, legalábbis nem hiszem. Csak az emberek többsége fél belegondolni, hogy mit akarhat az élettől, mert akkor azzal is szembesülnie kell, hogy lehet, hogy soha nem fogja megcsinálni azt, amit a legjobban akar. És egy gyereknél nincs nagyobb figyelemelterelés. Kitölti az időnket, amíg jön a halál.


A párkapcsolatokban meg nem annyira hiszek. Tudjátok, vannak azok az állatok, akik párt választanak, és ha meghal a párjuk, akkor egyedül maradnak, nem keresnek újat. Na, szerintem EZ a monogámia. A párkapcsolat lényege meg a valakihez tartozás. Az emberek nem szeretnek egyedül lenni, de csak azért, mert nem tanították meg őket, hogyan kell azt.


Egyébként ezt már olvastam (és írtam ide), hogy az ember nem társas, hanem "társadalomban élő" ember, mint a hangyák, csak a lényeg elvész a fordításban.

2013. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
34%

Én egyiket sem akarom. A társas léthez nincs szükség egyikre sem, csak emberekre.

Amúgy szerintem ezen a szinten, már a legnagyobb probléma a társadalom és nem az, hogy "belénk van kódolva". Azért akar mindenki párkapcsolatot meg gyereket mert ezt nevelik beléjük. Mindenhol ezt látják, ezt várja tőlük mindenki, az anyjuktól a szomszéd néniig, ezt várják országos és világszinten is. Nem mondják meg, hogy máshogy is lehetne. Sok ember egyszerűen nem jön rá, hogy mást is lehet csinálni azért inkább párkpacsolatban és gyerekkel él boldogtalanul. Én például gyerekkoromban évekig meg voltam róla győződve, hogy gyereket szülni mindenkinek kötelező ha felnő, és egyszerűen nincs alóla kibúvó. Pedig pontosan tudtam hogy lesz a gyerek és hogy lehet védekezni. És rettegésben éltem egy csomó ideig. Senki sem mondta meg, hogy egyszerűen dönthetsz másként. Mások meg rettegnek attól, hogy más mit gondol, és elitéli őket, ezért élnek boldogtalanul családban. Ha nem így nevelnénk az embereket, hanem lenne választási lehetőségük és más utakat is megtanítanánk nekik, akkor szerintem sokkal több ember lenne egyedül, vagy gyerek nélkül, mert lenne hozzá bátorságuk. Már most is egyre többen vannak így, hogy egyre szabadabban élhetünk, ez nem véletlen.

2013. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
39%
10:20 én például egyáltalán nem akarom, hogy valaki velem ébredjen vagy este hozzá kelljen hazamennem. Én egyedül akarok lenni amikor otthon vagyok, nem bírnám elviselni, hogy valaki velem lakik. Szeretem az ebereket, de boldog vagyok amikor végre egyedül lehetek a nap végén. Számítani pedig a jó emberekre lehet akik szeretnek aki nem biztos, hogy a társad. Lásd mennyi borzalmas házasság van.
2013. jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!