Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
Két fiam nevelem egyedül, immáron 7 éve jól meg vagyok velük, szerencsére jó tanulók, és rendkívül empatikus gyerekek. Én közalkalmazottként dolgozom, szakmunkás minimálbéren. továbbá albérletben élünk ami nehezíti az anyagi körülményeinket, minden hónapban éppen hogy élelemre elég a pénzünk, eddig csak ki jöttünk. A nagy fiamat felvették szakközépbe informatika szakra, sok dolog kell neki be kell járni a busszal bérlet stb. Mivel teljesen egyedül vagyok és nevelem őket minden szülői és nagy szülői segítség nélkül így elég nehéz, és magam is csak főállásban merek dolgozni mert nem vállalhatok több munkát egészségügyi okok miatt, illetve már próbálkoztam de akkor vagy a gyerekeimre nem volt elég időm és rosszabbul kezdtek tanulni, vagy ki újult a gerinc problémám és félő volt, hogy elveszítem az állásom és inkább abba hagytam, most szerencsére vissza állt rend! De most nem tudom mit tegyek mert az iskolába való beutazási költségek és tankönyv egyéb költségeket már nem tudom miből fizetni: Esetleg vegyek fel kölcsönt? de félek nem fogom tudni fizetni. Elnézést hogy hosszúra sikerült!

2013. jún. 23. 15:19
 1/6 anonim válasza:

Én azt ajánlom, hogy semmiképpen ne vegyél fel kölcsönt. Így, hogy épphogy kijöttök a fizetésedből, a részleteket nem is tudnád visszafizetni (ha egyáltalán adna bank kölcsönt).

A helyedben utánajárnék az önkormányzatnál, a szakközépiskolánál hogy milyen támogatásra van lehetőség ebben az esetben.

2013. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én a helyedben semmiképp se vennék fel kölcsönt, vagy max annyit amennyit még biztonsággal ki tudnál fizetni.


a tankönyveken úgy tudnátok spórolni, hogy a könyvtárból kikölcsönzitek, vagy aukciós és más hasonló oldalon(pl vatera tesz-vesz, ad6kap6)szerzitek be őket.


az írószerekből is próbáljátok a legolcsóbbat megvenni(vagy ha lehet,akkor vegyetek lefűzőmappát és bele papírt amelyiket olcsóbbnak látjátok, csak az utóbbi módszerrel annyi lapot fogyasztanak el a gyerekek amennyi tényleg kell és nem megy kárba a füzet, mert csak félig van tele)


sajnos az utazáson nem lehet spórolni muszáj a bérlet. ha meg a nagy iad már tud diákmunkát vállalni az is nagy könnyebbség lenne anyagilag.

2013. jún. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se vegyél fel kölcsönt. Tuti van valami iskolázási segély, ami egyedülálló anyukáknak van. Próbálj a munkahelyeden is érdeklődni, mert a közalkalmazottaknak a munkahely is adhat segélyt.
2013. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat. Apuka vagyok :) de semmi baj nem tudhattad. Szóval az a helyzet, hogy ahol közalkalmazott vagyok már régóta nem jár beiskolázási támogatás se semmilyen formájú segély ők is az önkormányzathoz küldenek, ahol rendkívüli beiskolázási támogatást szoktunk kapni gyerekenként 6 ezer forintot, ez is jó füzetekre és pár ceruza meg tollra, de tényleg csak ennyi, akkor ha 3 gyermekem lenne már jogosult lennék a rendszeres gyermekvédelmi támogatásra amiben ingyen étkeztetés és tankönyv segítség van egész évre.. de ezt az egyedül 2 gyereket nevelő anyukák és apukák jól tudják hogy nekik ez nem jár hacsak nem munkanélküli.
2013. jún. 23. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, nem is értem miért írtam anyukát :) Hisz apukáknak is jár :) Közben arra gondoltam, hogy a nővérem is kapott valamit, és ő egyedül álló anyuka :)

sajnálom, ha nálatok nem adnak semmit. Akkor viszont az önkormányzta vagy a családsegítők. Valami biztos van. Ne legyél szívbajos, tessék utána járni.

2013. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jövő héten beíratkozás, a leendő osztályfőnöktől is érdeklődhetsz: sok sulinak van saját ösztöndíj lehetősége, főleg ha jól is tanulnak a fiúk. Így csak az első félévet kell kihúznotok valahogy. Néhol vannak városi ösztöndíjak is. Keresgéljetek, sok kicsi sokra megy.

Kölcsönt csak rokontól ismerőstől kérnék a helyedben, (és azt is csak nagyon minimálisat) mert az "alig kijövéskor " nem futja úgyse a kamatra.

ui.:

Gratula a srácaidhoz!

2013. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!