Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Háztartásbeli...

Segítség! Háztartásbeli lettem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Teljesen átlagos 2 gyerekes család voltunk, férjem eladó, én logisztikus.

Nagyjából 2 hete egy üzemi baleset miatt megsérült a gerincem (semmi komoly, csak nem emelhetek nehezet), azóta itthon vagyok, és leszek is, még legalább fél évig.


Egyik nap még boldog, elégedett életem van, a másik nap azt veszem észre, minden napom ugyan olyan, felkelek, elviszem a gyerekeket oviba, iskolába, hazajövök, takarítok, bevásárolok, főzök, elmegyek a gyerekekért, hazahozom őket, uzsonna, mosogatás, férjem hazajön, megcsinálom neki a szendvicseket holnapra, leckét kikérdezem, játék, fürdetés, altatás, 1 óra TV, és ennyi.


Úgy érzem, romokban az életem, totál haszontalan vagyok. Mit tegyek? :(



2013. jún. 23. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Amíg dolgoztál ezeket ki csinálta meg?
2013. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
otthoni meló? vagy amíg otthon vagy tanulhatnál valamit.
2013. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Közösen csináltuk a férjemmel, hétvégén bevásároltunk, felváltva főztünk 2 naponta, mindent megosztottunk, most meg mindent én csinálok....
2013. jún. 23. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Ha dolgozik az ember akkor is ugyanazt csinálja nap mint nap.

Ha túl unalmasnak találod az otthoni létet, akkor csinálj programokat. Nem kell minden nap nagy takarítást csinálni, elég ha csak fenn tartja az ember a rendet. Nem kell minden nap főzni, lehet 2 napra is. Így már marad több időd, hogy elmenj valahová akár gyerekekkel vagy akár egyedül. Én például amikor otthon voltam jártam uszodába, szaunázni stb. Most hogy dolgozom, edzésre járok.. Mindenre lehet idő, ha jól beosszuk.

(3 gyerekes anyuka)

2013. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem lettél háztartásbeli, csak otthon vagy. Nekem van némi tapasztalatom egy évet meghaladó otthonmaradásban, de sosem éreztem magam háztartásbelinek. A házimunkát sem csinálnám egyedül (főleg sérült gerinccel nem), milyen már az, legfeljebb a nagyobb felét.
2013. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
jézusom,micsoda problémáid vannak ba***i... szerintem akkor nem vagy életrevaló,ennyi.
2013. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zabmester ***** válasza:

Szerintem hirtelen nem tudsz mit kezdeni a rád szakadt szabadidővel :) Ezeket a dolgokat, amiket leírtál, biztos nem kell minden nap megcsinálni, be lehet úgy osztani, hogy egyik nap takarítás, másik nap főzés két napra, bevásárlás hetente egyszer-kétszer, stb. És ha így be tudod osztani az idődet, akkor felhasználhatod okosan ezt a fél év kiesést. Tanulj mondjuk nyelvet, akár mert hasznos, akár csak úgy, valami ritkát :) Vagy keress valami hobbit :) Nekem a nyaraim ilyenek, egyetemre járok még, plusz egy iskolában dolgozom, tehát nyáron nincs semmi dolgom. Tavaly nyáron kaptam rá a szappankészítésre, csak úgy, hobbiból.

Most ezek csak példák, nyilván te tudod, mi az, ami le tud kötni, de valami biztos van.

Én akkor is unatkoztam, amikor terhesen nem dolgozhattam, akkor csináltam tervet arról, hogy hány könyvet fogok elolvasni, meg hány filmet fogok megnézni, így, hogy ráérek. A nagy része sikerült is.

Biztos neked is vannak olyanok, amiket mindig szerettél volna megcsinálni, kipróbálni, csak nem volt rá időd, most itt az ideje, hogy megvalósítsd.

2013. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy haszontalan, hiszen most írtad le, hogy mennyi mindent csinálsz. Ez áldás, hogy mindet meg tudod csinálni. Inkább azon kellene elgondolkoznod, hogy a kedves férjed a meló mellett még mit tudna bevállalni. Esetleg hazafele bevásárlás, vagy túl későn végez?

Szerintem fontos az, hogy ennyi mindent csinálsz és a férjed ezt hogyan honorálja.

Ismerősöméknél ugyanez a szituáció volt, mint nálatok, de a hölgy elvált a férfitől, mert ott speciel a tűzifa aprítása is a 7 éves gyermek anyukájára hárult. Amit felsoroltál, annak a felét meg tudná tenni a férjed, hogy ne érezd magad házirabszolgának.

2013. júl. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!