Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már több éve elválam, a...

Már több éve elválam, a fiamat egyedül nevelem, az apja nem látogatta soha, most beteg lettem és nem szeretném ha hozzá kerülne a fiam ha én meghalok. A szülői felügyeleti jogot hogy szüntetem meg, hogy neki ne legyen beleszólása a fiam életébe?

Figyelt kérdés
nem akarom,hogy hozzá kerüljön mert agresszív és nemtörődöm ember.tapasztalata van valakinek ezzel kapcsolatban?
2013. márc. 22. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem hivd fel a törvenyszeket. Vagy lehet van ingyenes online ugyvedi tanacsadas. Ha nem ragaszkodik az apa a gyamsaghoz akkor nagyon könnyu elvennitöle!

Csak alá kell irjon egy lapot. Sajnalom, hogy ilyen helyzetben vagytok, en is igy tennék a helyedben, ügyes vagy!

Milyen betegséged van?

2013. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

És van olyan akihez kerülhetne ha te már annyira lebetegszel hogy nem tudod ellátni?

Hány éves a fiad?

2013. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben mindenképpen ügyvéddel beszélnék, hiszen ő tud biztosat mondani, és ő tud segíteni abban, hogy ezt a folyamatot végigvidd. Nagyon sajnálom ami veletek történik, és kitartást a továbbiakban. Tudom ez kevés vigasz... :(
2013. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ hány éves a fiad, én a gyámhivatalnál halálom esetére gyámot jelöltem ki, tedd ezt te is.

Ha 3-4 éves a fiad akkor már meg fogják kérdezni, hogy kivel akar éllni. Pszichológus fogja vizsgálni, hogy rajtad kívül kihez kötődik a gyerek.

Ha az apját sohasem látta, kicsi esélye van, hogy az eljárás végén a gyámhivatal hozzá helyezze el. A te akaratodat figyelembe veszi agyámhivatal, de nem adja automatikusan oda a gyereket, vizsgálja a jelölt alkalmasságát és a gyerkkel való viszonyát. Ha a jelölted visszalép, akkor keresik az apát, utána első körben nagyszülő, utána testvér és egyéb oldalági rokon jöhet szóba, de lehet barát is.

Érdemes gyámot rendelni halálod esetér, mert ha meghalsz a gyámhivatal nem fog túlzottan nyomozni, hogy kinek kell a gyereked, hacsak nem lesz már annyi idős, hogy meg tudja mondani kivel akar élni. Ilyen eljárásnál elsősorban a gyerek akaratát nézik, hiszen az ő élete.

2013. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
sclerozis multiplexes lettem és sajna nem a jó fajtájából,rohamosan romlik az állapotom,de nem is ez a lényeg hanem a fiam jövője!van 1 bátyám ő és a menyasszonyához szeretném ha kerülne a fiam,ők kicsit messzebb laknak,de mindíg itt vannak ha van szabadidejük imádják a fiam.3éves elmult.
2013. márc. 22. 11:18
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tisztazd le akkor ezeket a dolgokat, de nem biztos, hogy meghalsz, ismerek sm est aki régóta stagnál az allapota es felnevelte a fiát! Kitartás ès optimizmus!
2013. márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is ismerek, és neki is nagyon romlott az állapota. Aztán elkezdett kerékpározni, és úgy ment túrázni, nem tudni miért stagnál most neki. Lehet valami élvezetes sportot kell keress, és ezt úgy mondom, hogy nem vagyok egy sport őrült, nem propaganda szöveg, hidd el! Csak szerintem próbálj meg minden lehetőséget.
2013. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiadat szoktasd össze minél jobban a bátyádékkal, hogy lelkileg is kötődjön hozzájuk. Az apjához semmiképp ne add! Ott biztos elkallódna. Én azért bízom abban, hogy jobb esz az állapotod. Ne akarj meghalni. Élni sokkal élvezetesebb! Ne add fel!!!
2013. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vedd fel családjogi ügyvéddel a kapcsolatot, ez a legbiztosabb, lehet olyan lehetőség is van, hogy közjegyző előtt tegyél nyilatkozatot stb... Az apa meg ha nem fizetett idáig, ne pereld be mert ez is jó indok lesz, hogy nem törődött a fiával. Ha tehetitek akkor költözzetek össze a tesódékkal, az is nagyon jó indok, hogy a halálod után ne szakítsák ki a gyereket a megszokott környezetéből. Ezenkívül ha tud a bátyád, néha ő menjen az oviba a gyerekért, legyen kapcsolata az óvónőkkel, hogyha megkérdezik őket is, akkor majd mondhassák, hogy a gyereknek egyértelműen a bátyád az apafigura. Ha vmi van a gyámügyön, akkor is kísérjen el tesód, jobban felé fognak hajlani, ha már ismerik és látják,h törődik meg normálisan viselkedik a gyerekkel. Védőnő is lehet jó tanú, neki is nyugodtan mesélj a gyerek apjáról. És folyamatosan gyűjteni a bizonyítékokat, bármi is legyen az, mert nagy per várható ha az apa nem mond le a jogairól:( Amúgy remélem nem lesz erre szükség és mihamarabb felépülsz! Kitartás!
2013. márc. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
aranyosak vagytok!nem szándékozok kinyúlni,küzdök amíg csak tudok,csak nagyon szeretném biztonságban tudni a fiam!fontos,hogy mindenre gondoljak!!
2013. márc. 22. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!