Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudunk megszökni a család...

Nem tudunk megszökni a család elől. Ti hogyan viselnétek el?

Figyelt kérdés

Évek óta tervezzük a barátnőmmel, hogy elköltözünk messzire és új életet kezdünk. Sokáig gyűjtögettük a pénzt, tervezgettük a dolgot, mert mindkettőnk családjától rosszul vagyunk, megy a mocskolódás a szülők, nagyszülők, nagynénik, nagybácsik között össze-vissza. Ha valaki okos, az a baj, ha valaki nem okos, akkor meg sz@rrágó. Ha sok pénze van, hülye sznob, ha nincsen pénze, senkiházi proletár. Ezt hallgatjuk évek óta.


Most viszont, hogy bejelentettük, mik a terveink, kiderült, hogy a barátnőm családja jön utánunk. Mert most, hogy a barátnőm, akit mindenki "annyira szeretett mindig is" elmegy, senki nem akar itt maradni. Ismerem őket, és nem akarom, hogy megkeserítsék az életünket, de nem tudom, mit tehetnénk. Nem akarom, hogy lehúzzanak minket, hogy örökké hallgathassuk a jó tanácsokat olyan emberektől, akik rossz döntésekkel teljesen aláásták az életüket.


2013. jún. 24. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Mi az hogy mennek utánatok? Nem kell megmondani, merre is van az arra.
2013. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos úgy alakult, hogy meg kellett mondani, az ingóságok miatt, amiket még el akarunk adni költözés előtt.


Persze a nagy és felelősségteljes rokonok aztán részletesen kikérdeztek, hogyan, mit akarunk csinálni és hogyan akarunk továbbtanulni. Most már úgy csinálnak, mintha az ő ötletük lett volna az egész.

2013. jún. 24. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van a könnyű út és van a nehéz. Vagy szépen mondjátok meg nekik, hogy nem mehetnek veletek és ez nem az ő életük, vagy csúnyán. Attól függ melyik szóból értenek.
2013. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem igazán értem. Elköltöztök egy másik országba vagy városba és zavar titeket hogy esetleg az utcán összefuthattok velük? Meg kell nekik mondani hogy bocs de ezért meg ezért nem vagyunk rátok kíváncsiak, a címünket nem szeretnénk megadni. Egy új helyen keresztbe sem tudnak tenni nektek, szóval mi a probléma?
2013. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az arcunkba másznának. Rendeznének mindenféle családi hepajt, kölcsönkérnének, hívnának, hogy csináljunk meg ezt-azt a ház körül, mert "a család szent". De itt is lehet hallani rengeteg történetet, hogy egy család egy városban él az anyóssal például, és az anyós naponta átjár.


Amióta ismerem őket, megpróbálják rám erőltetni a "meggyőződéseiket" az élettel, munkával, gyerekneveléssel kapcsolatban, barátnőmet meg folyton hívogatják, hogy menjen már át, mert hogy hogy hiányzik nekik. Közben meg csak arra kell, hogy vigyázzon az unokahúgára vagy valami. Engem meg nagyon zavar, hogy nincs egy közös hétvégénk, mert függ a családjától és nem mondhat nemet. Azt hittem, ha elköltözünk, ketten leszünk végre egy kicsit.

2013. jún. 24. 12:41
 6/7 kovpet ***** válasza:

"Rendeznének mindenféle családi hepajt"


Nem mentek el.


"kölcsönkérnének"


Nem adtok.


"hívnának, hogy csináljunk meg ezt-azt a ház körül"


Nem csináltok.

Másrészt cseréljetek számot, ha tényleg komoly a helyzet. Akkor nem is tudnak piszkálni.


"De itt is lehet hallani rengeteg történetet, hogy egy család egy városban él az anyóssal például, és az anyós naponta átjár."


Én nem engedek be senkit, aki nincs előre bejelentve. Így aztán nem jön bejelentés nélkül senki. Maximum egyszer :)


"mert függ a családjától és nem mondhat nemet"


Ezzel viszont kellene valamit kezdeni. Legyen saját akarata, máshogy nem jut az életben semmire.

2013. jún. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt veletek is probléma van, nem tudtok nemet mondani. A menekülés nem segít, mindenhol vannak bunkó emberek akik ha látják hogy a másikat ki lehet használni akkor ki is fogják. Úgy sem akarjátok látni őket, akkor meg nem mindegy hogy hívogatnak, megsértődnek, nem állnak szóba veletek?
2013. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!