Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi annak az esélye, hogy...

Mennyi annak az esélye, hogy a bíróság az apának ítélje a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Az unokabátyám mondta, hogy bíróságon szeretné kérni, hogy a két lányát neki ítéljék. Mit vesz figyelembe a bíróság? Az ő házában lenne a gyerekeknek külön-külön szobája és rendes életet tudna biztosítani nekik. Az anya egy tolvaj és volt már börtönben is és most egy alkoholistával él együtt. Sajnos többet én sem tudok az anya körülményeiről csak kíváncsi vagyok, hogy lehet-e esélye egyáltalán!?
2013. jún. 24. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Esélye lehet.

Vizsgálják mind a két fél anyagi körülményeit, lakhatási körülményeit, kikkel élnek együtt a gyerekek.

Kikérhetik gyerekpszichológus véleményét is.

Szociális munkás fog környezettanulmány készíteni.


Most van folyamatban a válás? Vagy már elhelyezték anyánál? Hogy alakult, hogy nála vannak és nem a bátyádnál?


Mikor váltak el, miért most gondolta, hogy kéri az elhelyezést?


Többet kellene tudni.


Egy szociális munkás

2013. jún. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet esélye az apának.

Többnyire az anyának szokták ítélni a gyereket, de az elsődleges szempont mindig a gyermek biztonsága, és a megfelelő körülmények.

A körülmények ezek szerint az apánál megfelelnek, az anyánál, egy alkoholista mellett viszont nem volna a gyermeknek megfelelő helye, és az is súlyosbító körülmény, hogy már ült börtönben.

Egyébként ha a gyermek van már 14 éves, akkor tőle is meg fogja kérdezni a bíróság, hogy mit szeretne, és azt is figyelembe fogják venni.

2013. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sosem voltak házasok csak élettársi viszonyt folytattak. Azért váltak szét, mert a nő valójában egyszerre volt két férfival kapcsolatban. Amikor otthon volt akkor vele amikor meg nálunk akkor az unokatesómmal. Mivel másik városban lakott a lány. Azért is ült börtönben a lány akkoriban, mert bújtatta a pasiját, aki megszökött a katonaságból. Mikor kiderült, hogy meg is lopott majdnem mindenkit akinél járt meg kiderült a másik pasi akkor szakítottak. Csináltattak apasági vizsgálatot az első kislánynál és az tuti, hogy az övé a másik vizsgálatra már nem volt pénzük, de ő ugyanúgy szereti a kisebbiket is. A pert azért szeretnék most, mert idáig nem volt pénze a ház bővítésére, de nemsokára már el is készül. Idáig nem voltak a feltételek megfelelőek a gyerekek rendes elhelyezésére. Azt hogy mennyi idősek nem tudom, mert életemben nem láttam még őket élőben csak fényképen, mert az anya nem engedi elhozni őket, de azt hiszem kb 10 évesek. Szóval elég régen szétváltak már. Hogy miért az anyánál lettek elhelyezve azt nem tudom. Szerintem az unokatesóm úgy gondolta, hogy jobb helyen lesznek az anyánál, de úgy tűnik rájött, hogy tévedett.
2013. jún. 24. 14:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem engedi elhozni őket.

Ezt feltétlenül mondja el az apa, mert ez neki joga, az anyának meg kötelessége! Ezt is pl. figyelembe veszik, hogy tiltja a szülőtől!


Én elég esélyt látok, hogy megkaphassa az apa, menjen, és kezdje meg az intézkedést minél előbb!

2013. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!