Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemet előléptették,...

A férjemet előléptették, mialatt itthon voltam gyed-en. Szeretné ha itthon maradnék, míg befejezem az egyetemet, hogy továbbra is ellássam a háztartást és a gyerekeket. Ti belemennétek?

Figyelt kérdés

A nagy gyerekek előtt dolgoztam, ők most 5 évesek. A kicsi 2, szeptemberben mennék vissza dolgozni ő meg bölcsibe. De közben elkezdtem egy egyetemet, ebből még 1,5 év van vissza.


Mit gondoltok?


2013. jún. 14. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Én mennék inkább dolgozni, persze csak akkor, ha bírnám és nem rokkannék bele, mert nagyon unalmas, ha minden nap otthon vagy. És az se biztos, hogy találsz másik munkahelyet, akkor meg ki leszel neki szolgáltatva.
2013. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Nekem nem tetszik ez a szöveg, hogy míg ellássad a gyerekeket, ez azt sugallja, hogy ő nem akar velük foglalkozni.
2013. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem is tudom. Nehéz kérdés. Én személy szerint lehet, hogy

nem maradnék otthon, de ez azért van, mert számomra fontos a bizonyos fokú függetlenség megtartása. Ráadásul nekem eléggé fontos a karrier. Viszont aki ilyen beállítottságú, nem hiszem, hogy előbb szül, aztán megy egyetemre. Ha téged nem zavar, nem sérti egy kicsit a büszkeségedet, nyugodtan maradj otthon. Így talán még jobban is tudsz koncentrálni a tanulásra. Ha meg egy diploma lesz a kezedben, úgysem hiszem, hogy a régi állásodban akarsz maradni. Különben miért is mennél rá a diplomára? :)

2013. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha már csak másfél éved van az egyetemből, akkor sok energiát fektettél bele. Félő, hogy 3 gyerek mellett a munka és az egyetem együtt nagyon sok, csak belerokkansz. Én inkább hosszú távon gondolkoznék, és bevállalnám a háztartást és az egyetemet. Sosem tudhatod, mikor kerülsz olyan helyzetbe, hogy jól jön az a diploma. A másfél évet pedig féllábon is ki lehet bírni otthon. Lehet, hogy időnként unalmasnak fogod találni, de hosszú távon megérni. Mit érsz egy diplomával, ha idegroncs leszel, mire megszerzed?
2013. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Már van egy diplomám, csak mivel szülés előtt nagyon szar volt a helyzet a cégnél, ezért csináltam egy okj-s szakmát az ikrek mellett, most meg a kicsi mellett nekiálltam az egyetemnek.


Foglalkozik a gyerekekkel, főleg a háztartás meg a logisztika marad rám.

2013. jún. 14. 14:37
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Tulajdonképpen akkor még másfél évet lennél otthon. A gyereked két éves. Akkor fél évvel lennél többet otthon, mint a nagy többség? Mi van ebben érdekes?


Ráadásul, ha egyetemre jársz, akkor azt se lehet mondani, hogy rém unalmas életed lehet otthon. Akkor is, ha csak levelező, tanulni kell, csoporttársakkal kapcsolatot tartani, segíteni egymáshoz, akkor nem mindennap, hanem heti-kétheti rendszerességgel bejárni.


Persze, meg lehet gyerek és munka mellett is oldani, de ha maga a férjed mondja, hogy maradj addig otthon, míg nem végzel, azzal mi a baj?


Nem olyan könnyű egy seggel több lovat megülni, szerintem a férjednek igaza van, hogy egy 5 és 2 éves gyerek, munka és egyetem hiába megoldható nem biztos, hogy a legjobb ötlet, ha nem vagy rákényszerítve.

2013. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért tűnik nehéz kérdésnek, mert ha most nem mész vissza dolgozni, lehet, később nem tudsz. Azért én, ha ilyen lehetőségem lenne, hogy még tanulhatok, lehet megkockáztatnám. Befejezném az egyetemet, aztán mennék vissza dolgozni, vagy keresnék valami új állást. A lényeg, hogy az egyetem után mindenképpen megpróbálnék újra munkába állni valahol.
2013. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én az otthonmaradást választanám, egyetemmel. Akkor gyes alatt még tanulhatnék és a kicsinek sem kéne bölcsibe mennie. A nagyokkal meg tudnál foglalkozni, leckeírás, ilyesmi. Munka mellett, egyetem, plusz kicsi gondozása, bölcsis betegségek, háztartás, elég sok.

Szerintem kedves a férjedtől, hogy segíteni akar neked, szerintem fogadd el. Én férjem is ilyen, hogy támogat a munkámban

2013. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Hogy lenne unalmas az, ha az ember otthon van? Ezt sosem értettem. Miért izgalmasabb neonfények alatt, tök idegen emberekkel közösen tologatni az aktákat? Mi a baromi elviselhetetlen abban, ha tiéd a nap, úgy osztod be, ahogy akarod, sétálhatsz, kirándulhatsz, tanulhatsz, olvashatsz, kiállításra járhatsz, ÉLHETSZ!
2013. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
En elfogadnám szivesen a férjem tanácsát. Nyugodtan tudsz tanulni, gyerekekkel foglalkozni stb. és utána visszamenni dolgozni.
2013. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!