Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kire hallgassak? A családomra...

Kire hallgassak? A családomra vagy a szívemre?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, érettségi óta dolgozom. Eddig sikerült összespórolnom 5 millió forintot, de úgy, hogy sok mindent megvontam magamtól.

Van egy apró 22 éves autó, amivel közlekedem, amióta jogsim van (másfél éve). Imádok vezetni, nincs is más hobbim, csak a vezetés, de azt egyszerűen imádom! :D (Mikor még nem volt jogsim, nem is gondoltam volna, hogy ennyire megtetszik.)

Viszont sokszor, nagyon sokszor RÖSTELLEM a kocsit, amit használok. Barátok/munkatársak egyszerűen nem mernek beülni mellém, mert félnek, meglehetősen "biztonságtalan" a kocsi - és ilyenkor úgy szégyellem magam..


Szüleim egyszerűen 180 fokban autóvásárlás ellen vannak. Szerintük gyűjtsek még, hogy lakásom legyen.. De egy jó lakás ugye 15 millió kb. Az még hol van...


Szívem szerint vennék egy használtat, amire büszke lehetek (legjobb lenne egy CC :D), viszont az eszem szerint fölösleges..


Ti mit tennétek? Lány vagyok amúgy.


2013. jún. 24. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Vennék egy autót. De mondjuk max. fél milliót költenék rá. Ez még nem tolja ki olyan vészesen a lakásvásárlást, viszont normálisabb autóval közlekedhetsz.
2013. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
5miliót nem kell teljes egészében egy kocsira költeni max kettőt rengeteg szép autót tudsz 2 alatt venni. Hallgass a szívedre. :-)
2013. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Amúgy amiket megvontam magamtól, azok alatt ilyenekre gondolok, hogy sose járok bulizni, étterembe, moziba, koncertre, nem veszek ilyen márkás technikai dolgokat pl. iPhone, jó notebook, iPod stb.


Ruhám elég sok van, gimiben vásároltam sokat, azóta nem érdekel annyira a ruházkodás, néha-néha elmegyek egy plázába és veszek egy jobb zara blézert drágábban, de ritka alkalom, és általánosságban vigyázzok nagyon a ruháimra.

2013. jún. 24. 18:30
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Először is gratulálok, szép eredmény, hogy ennyit összegyűjtöttél és ilyen tudatosan gondolkodsz fiatal korod ellenére.

Másrészt úgy gondolom megérdemelnél egy valamivel jobb autót. Nem kell egy legújabb csodajárgány, de azért áldozhatsz rá az összegyűjtött pénzedből

2013. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem is újíts be egy autót. 300 ezerért már jókat lehet kapni (szép állapotú 10-13 éveseket), igaz, erre jön a biztosítás, adó, stb. de még akkor is fél millió alatt vagy, és ahogy mondták előttem, az még nem veti annyira vissza a lakásra való gyűjtést (pláne ha kb. 3 év alatt 5 millát sikerült összespórolnod, komolyan, minden tiszteletem).


Lehet hogy most is jól jár az autó, de tapasztalat, hogy mindig el fog romlani. Páromnak anno egy 25 éves Nissan Micrája volt évekig. Nagyon jó kis kocsi volt, de mindig elromlott rajta valami. Egy idő után már egy másik, fiatalabb használt autó autó árát rákölti az ember. Egy 10-15 éves autó meg csak más.


Én úgy adnám elő otthon hogy: "Anya, apa, a régi kocsit nem ítéltem már meg biztonságosnak. Mire megyek a sok félretett pénzzel, ha valami történik velem út közben? Ezért beruházok egy újabb, jobb műszaki állapotú kocsira" - ezzel szerintem nem fognak vitába szállni. :)

2013. jún. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Előző vagyok még: egyébként a válság miatt sok lakás van már 10 milláért is (2, 2+fél szobásak, mondjuk kintebb és panel, de sajnos manapság az embernek nem lehetnek nagy igényei...). Persze ha újabb építésűt akarsz avgy egyet Pesten jobban a belvárosban, az tényleg 15 milla.


De arra is gondolj, hogy ha nem is jön össze 15 millió, már az is nagy különbség hogy nem magát a teljes összeget hanem pl. csak 4-5 millát kell felvenned hitelbe. Persze jobb, ha az ember nem vesz fel hitelt, és igazából ha így tudsz spórolni szerintem nem is kell majd. :)

2013. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Anya, apa, a régi kocsit nem ítéltem már meg biztonságosnak. Mire megyek a sok félretett pénzzel, ha valami történik velem út közben? Ezért beruházok egy újabb, jobb műszaki állapotú kocsira"


Ez nagyon jól meg van fogalmazva, meg is próbálom, de igazából ezt az ötletet már elsütöttem náluk csak máshogy megfogalmazva, nem ennyire diplomatikusan.

A válasz az volt, hogy egy sok milliós autóban is ugyanúgy ott hagyhatom a fogam, pláne ha azzal megyek, mint az állat.

2013. jún. 24. 18:52
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Én biztos nem vennék autót. Az enyém 24 éves, de nem szégyenlem. Nincs szerintem semmi szégyellnivaló egy régi autóban. Lelke van :)

Ennek ellenére azt mondom, hallgass a szívedre. Mindenkinek mások a prioritásai. Ha neked az autó most fontosabb mint a lakás vagy bármi más, akkor vegyél autót. Ne más döntse el hogy mire gyűjtöd a pénzed.

2013. jún. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Szerintem is használtat vegyél,egy millióért már olyan szépek vannak,de annál olcsóbbak se rosszak!Valamelyik autós újságban láttam nemrég!El se hittem,hogy mennyire áron alul adják azokat!
2013. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy ilyesféle autónk [link] csak piros színbe azt hiszem 10-15 éves és 1 milláért áruljuk. Csak úgy húzza magát, mindenféle cakli-pakli benne van és nemrég lett olajcsere rajta. Szóval simán vehetsz 1 milláért kocsit. :D
2013. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!