Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már a családomra se számíthato...

Már a családomra se számíthatok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Így is van elég bajom, sikertelen fogyókúra, suli se megy mostanában, és családon belül is vannak különböző problémák (amiknek már nem mindig én vagyok a forrása).


Elég rossz a hangulatom (a föntebb említettek miatt), és a szüleim (inkább anya, apa nem szokott mindenáron szidni) még (szóban) bántanak is amiatt, mert nem tudok lefogyni (tészták és sütemények mellett) és mert suliban nem vagyok 4.5 átlagú (jelenleg kereken 4), én mondom, hogy vannak különböző gondjaim, de mintha a falnak beszélnék. Apa még a jobb eset, mert általában csak biztat, hogy mindent tegyek meg amit lehet a többivel ne foglalkozzak, de anya minden (napi, vagy korszaki) dühét rajtam tölti ki.


Fizikailag nem bántanak, de lelkileg már teljesen összeomlottam. Mit csináljak, kire számíthatok még? 1 nagyszülőm él, de ő is már beteg szegény (szellemileg).

15/F



2013. máj. 12. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a szüleidnek is megvan a maguk baja, munkahely, rokonokkal valami, anyagi gondok amikről te nem tudsz. Valószínű hogy így vezetik le rajtad a feszültséget hogy fogyjál le, meg tanuljál és ebbe az idegi állapotban hogy ha ez a baj akkor nincs türelmük arra hogy végig hallgassanak és megértsék a problémádat és tudjanak rajtad segíteni.

Így tuti hogy más van a háttérben és az okozza ezt a problémát.

Fel a fejjel, nincs baj, próbálj a saját dolgoddal foglalkozni és tűzzél ki magad elé valami célt. Most 4 es az átlagod, hát istenem nem dől össze a világ majd a kövi tanévbe felhúzod magad. A továbbtanulásodnál úgy sem ezt fogják nézni hogy 9. osztályban milyen vagy, hanem majd a 11. év végét meg a 12. félévit plusz az érettségidet számítják bele, ha addig nem változtatnak ezen persze.

Ne aggódj nincs baj, csak ne akarj egyszerre mindent, mert valószínű ebbe fáradtál bele.

2013. máj. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Par ev mulva majd rajossz hogy senkire nem szamithatsz es mindent magadnak kell felepiteni. Egy ido utan kisebb gondod is nagyobb lesz annal hogy hanyas tanulo vagy es hany kilo. Az elet sza.r. Az tamad hatba akitol nem is varnam,idegesseg miatt egy eve korosan sovany vagyok!es azon izgulok hogy mikor esek ossze a faradtsagtol mert ejszaka melo,nappal suli=alvacs nincs par napig.De nem kesergek,nincs is kinek. Fel kell epitenem az eletemet
2013. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pont, ahogy a 2. válaszolo mondja, lesz ez még igy se, tapasztalat:) én is jokat röhögök a 15 éves "problémáimon";)
2013. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!