Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a nagyszülőktől...

Igaz, hogy a nagyszülőktől több gént, tulajdonságot öröklünk, mint a saját szüleinktől? Ti tapasztalatok ilyet?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 16:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem igaz.
2013. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is, erre szokták mondani, hogy egy generáció kimarad.
2013. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, de egészségügyi szempontból örülnék neki! Az biztos, hogy az arcom és a testalkatom az egyik nagymamáméhoz hasonlít, a hajam és a szemem meg a másikéhoz a legjobban.
2013. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2013. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
56%
Igen. Az F2 nemzedék örökli a dominánsabb tulajdonságokat. Vagyis egy-egy domináns jegy minden második nemzedékben válik láthatóvá.
2013. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem igaz.

Hasonlítok az apai nagyapámra, csak annyi különbséggel, hogy neki vörös, göndörkés haja volt, szeplős arccal, nekem pedig sajnos barna, egyenes hajam van, sötétbarna szemöldökkel. És hízékonyabb vagyok, meg még van azért néhány, viszonylag "kicsi" különbség.

2013. jún. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Igen.. Főleg egészségügyi szempontból, de egyéb jegyekben is. Mindkét szülőm eredetileg szőkés-barna hajjal rendelkezik, nekem sötét gesztenyebarna, majdhogynem fekete. A nagypapámnak volt egyedül fekete haja, a családom többi tagja szinte mind szőke.

És a legtöbb örökletes betegség vagy erre való hajlam valóban egy generáció kihagyásával öröklődik úgymond. Asztmás vagyok, csak az egyik nagypapám és a másik nagymamám az a családba, se anya, se apa...

2013. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Tudna erről valaki valamilyen tudományos értekezést, cikket, felmérést is belinkelni, nem csak ilyen nagyapám szőke dolgokat?
2013. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hát ha az ilyen betegségekre való hajlamok is öröklődnek, az nem túl jó hír rám nézve...
2013. jún. 25. 17:15
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Hasadás törvénye (Mendel II. törvénye): kimondja, hogy az F1 nemzedék BELTENYÉSZTÉSE során létrejövő F2 nemzedékben mindig megjelennek a szülői tulajdonságok.
2013. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!