Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A leendő férjem nem szeretne...

A leendő férjem nem szeretne közös, biológiai gyereket tőlem a genetikai betegségem miatt, viszont én szeretnék, ő örökbe fogadni akar helyette, mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Mivel egy genetikai betegségben szenvedek nem lehet gyógyítani, csak gyógyszerekkel stabil állapotot fenntartani. Igazából lehet vele viszonylag normális életet, bár függ a típusától. Én tudok sok mindent emellett, dolgozni, tanulni, csak vezetni nem, de túl lehet élni. 10% az esély, hogy a gyerekünk beteg lesz, de a párom szerint meg van az esély, hogy beteg lesz és ő nem akar beteg gyereket, ezért felhozta az örökbefogadást, viszont én ezt nem szeretném. Van egyáltalán megoldás a problémára?
2013. jún. 25. 18:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
89%
ez nagyon sarkalatos kérdés. szerintem válóok. vagy meggyőzöd a vőlegényedet, vagy elválnak az útjaitok. szerintem. a helyedben én is megpróbálnám.
2013. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
80%
A 10 % nagyon sok. Én sem rizikóznék. Ráadásul te nem csak a gyerekednek adnád tovább a hibás gént, hanem egész generációknak.
2013. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
91%
Én se rizikóznék, azt írtad, hogy nem mindenkinek olyan mint neked. Én örökbe fogadnék.
2013. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
93%
En is inkabb orokbefogadnek. Ne csak magadra gondolj, hanem a gyerekre is ha betegen szuletne.
2013. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
93%
Én elmennék genetikai tanácsadásra, és ha teherbe esnék, elvégeztetnék minden lehetséges vizsgálatot.
2013. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
100%

Nagy kérdés: ki lehet-e mutatni a rendellenességet genetikai vizsgálattal (az embrióban/magzatban), és ha kiderül, hogy a 10% jött be, hogy döntenél: megtartod vagy újra próbálkoztok. Illetve szóba jöhet-e mesterséges megtermékenyítés úgy, hogy csak egészségeset ültetnek be. Ennek utána kellene járni.

Egyébként pedig ha nem egyeznek a hosszú távú terveitek ill. vágyaitok, akkor sajna nem ő az igazi, tisztességesebb elengedni egymást.

2013. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
84%
Ha a gyerek is beteg lesz, lehet, hogy ő maga is nehezményezni fogja, hogy miért kell neki ezzel a betegséggel élnie.
2013. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
89%
A 10% nagyon sok. Csak akkor vállalnék, ha a rendellenesség a terhesség korai szakaszában felfedezhető és időben megszakítható. Ellenkező esetben örökbefogadás.
2013. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
17%
hát elég bunkó a vőlegényed... nekem bőrbetegségem van, gyógyíthatatlan és elég furán szoktak nézni( ha észreveszik.) miatta, olyan mint az ekcéma csak durvább száraz és repedezett és soha nem múlik el csak nyáron szebb télen csúnyább... a tenyeremen talpamon van. mindent tudok vele csinálni de elég sokat csúfoltak miatta az oviban suliban, ezeket elmeséltem a vőlegényemnek és eszébe se jutott hogy nem akar tőlem gyereket, sőt most vagyunk rajta a gyerekügyön:) én úgy otthagynám ahogy illik...
2013. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
30%
Hidd el,nagyon rossz ha nem tud vezetni,manapsag minden fiatal jogsit akar.....inkább segítenék egy árván. :)
2013. jún. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!