Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek illik fizetni ebben a...

Kinek illik fizetni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Huszonéves pár vagyunk.

A barátom külön él a szüleitől (ajándékba kapta tőlük a lakást), ha ott vagyok nála, mindig közösen álljuk az ételköltségeket. Ha főzünk valamit, felesben vesszük meg az alapanyagokat, ha pizzériába, gyorsétterembe megyünk, szintén felezünk vagy mindenki fizeti a sajátját.

Nála szinte soha nincs otthon étel, ezért mindig együtt megyünk bevásárolni, amikor megérkezem hozzá. (Ő nem főz magának, ha egyedül van, mindig rendel valamit.)

Én viszont még a szüleimmel élek, ezért amikor a párom nálunk van, otthon eszünk, neki nem kell belefizetnie.


A szüleim nehezményezik, hogy mindig beszállok a költségekbe, amikor a barátomnál vagyok, szerintük neki kellene fizetni az én részemet is.

Mindketten tanulunk még, nincs jövedelmünk. A barátom a szüleitől fix összegű zsebpénzt kap havonta, én pedig mindig annyit kapok, amennyire éppen szükségem van.


Mi a véleményetek?


2013. jún. 26. 23:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%
Ha nincs saját jövedelme, minek van egyáltalán külön? A rezsijét is a szülők fizetik? Nem értem, ha valaki nem tudja eltartani magát, akkor minek megy külön lakni, így is-úgy is a szülők tartják el. Én egy meghatározott összeg zsebpénzt adnék a lánynak, aztán abból dőzsöljön étteremre, meg a barátja háztartására ha tud, ameddig tart a zsebpénze. Majd ha nem tudja a lány megvenni magának a saját dolgait, akkor meggondolja kétszer is hogy a barátjára költi e a szülei által megkeresett pénzt.
2013. jún. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
53%
A fiunak illene fizetni legalabb a pizzazast mozit ilyesmit, vagy ha azt nem akkor amit a boltban bevasaroltok. Azt hiszem én mázlista vagyok mert nálunk mindent a pasim fizet. Ő azt mondja amugy mivel együtt nézegetjük a kérdéseket hogy a pasi téged kivsit kihasznál. Szerintem beszéld meg a fiúddal hogy kössetek kompromisszumot. Mert ez sarkos de pl. Anyukad ha azt mondana vegyetek magatokbak kajat mikor nálatok vagytok annak is a félét ő fizetné nem? Meg ha lakást vesznek nki nem egy csoro a pasid.
2013. jún. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%

Ebben az a probléma, hogy amikor te nála eszel, mindennek fizeted a felét, de amikor ő van nálatok, a szüleid etetik. És gondolom ez nem tetszik anyukádnak, teljesen jogosan!

Párod amúgy elég nevetséges ezzel a mindennek a felét fizesd ki felfogással...néha azért meghívhatna, főleg amikor otthon esztek nála. Vagy ha a szüleidnél vagytok, nyújtsd be neki a számlát te is! Megnézném a fejét:))))

És ha nála vagy, ki főz, te? munkadíj? :)))

Na ilyen pasi soha nem kéne....

2013. jún. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%
Én azt furcsállom, hogy a párod számára az a normális, hogy a szüleid etetik, ha ott van, viszont ő kifizetteti veled amit nála eszel. Egyetek néha az ő szüleinél.
2013. jún. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
73%
Párod kicsit úgy érzem, elvárja, hogy ő mindenkitől mindent megkapjon, amolyan ingyenélő ez alapján. Szerintem, ha nálatok elvárja, hogy ő ingyen egyen, akkor az a minimum, hogy néha meghív téged, vagy ez még hagyján, hogy egy éttermi számlát közösen álltok, de nekem az durva, hogy együtt sem laktok és te vásárolsz neki.
2013. jún. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is kissé ingyenélő a párod.


Azt ne firtassuk, hogy miért él külön, mert ha mondjuk 300km-re van az egyetem a szülővárosától, akkor érdekesen járna be. Ha van pénzük és fizetik az albértletet/vettek neki egy lakást, ahhoz bizony senkinek semmi köze. Szerintem minden jóravaló szülő ezt tenné, ha megteheti, nem? Természetesen elvárható lenne, hogy legalább nyári munkákat vállaljon a srác, de ez már nem a mi dolgunk.


Na. A kérdéshez visszatérve: normális, lelkiismeretes férfinak bizony nehezére esik pénzt elfogadnia a barátnőjétől ilyen piti dolgokra. Én nőként is a minimumnak tartottam, hogy mikor a párom az én lakásomon volt, akkor előtte szépen elmentem egy hétre egyedül bevásárolni kettőnkre. Ő természetesen ugyanígy tett, mikor nála voltunk. A fele-fele nem más, mint szarrágás. A fiút etetik a lány szülei, de ő arra nem képes, hogy ugyanezt viszonozza, hanem inkább elkuncsorogja még annak is a felét? Ez egy bunkó.


A szülőket is megértem valamilyen szinten, a lány azóta nyilván jóval több pénzt kér el, mióta fizetnie kell ezeket.

2013. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
68%

Tehát a szüleidfizetik azt is, ha te mész a sráchoz, meg azt is ha nálatok van!

Ha a pasi szerint ez helyes, akkor nincs mit mondani. Itt nem turkálásról van szó, hanem arról, hogy ők megvendégelik a barátodat, ő viszont téged nem, ez engem is zavarna és azokat is, akik ezt most másként látják, mert nincsenek benne a helyzetben, bezzeg ha az ő lányukról lenne szó...

2013. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
54%

Azért remélem, a közös bevásárlás után nem te (mindig) te főzöl!


Érdekes, ha én meglátogatom a barátomat, ő vásárol és ő főz is. Nem velem főzet :) LOL

Persze, ha ő jön hozzám, ugyanez van, én vásárolok és főzök.

2013. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is volt egy rövid életű pasim, aki minden felét kifizettette velem. Vettünk egy kólát, fizettem a felét, vettünk kotont, fizettem a felét. A végén már akkora szarrágásnak éreztem, hogy már kedvem se volt vele semmit csinálni. Nem azt mondom, hogy tartson el, de legalább első randin meghívhatott volna valamire...
2013. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%
Kellemetlen a helyzet. Érthető az is hogy a fiu nem keres így nem tud mindent finanszirozni.DE! Valószinüsitem ha külön él és fizetik a dolgait,azért telne arra is h néha ő vásároljon be.Ha annyira nem marad pénze akkor meg a szüleihez legalább meghívhatna néha ebédre így kompenzálva a helyzetet. Nekem is volt ilyen ismerösöm,de ott a lánynak volt több,ott is volt pár kellemetlen szitu...elég gáz amikor már egy üdítőt is felesbe kell megvenni. ennél már csak az a jobb amikor jönnek a mostani dumákkal hogy most már a nők kezdeményeznek kapcsolatot és hogy már nem divat a fiunak meghívni.Hátemellett csak a sza..evő férfiak "kampányolnak".
2013. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!