Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová menjek itthonról, ha...

Hová menjek itthonról, ha anyám barátja és annak gyerekei kitúrnak a házunkból?

Figyelt kérdés

Anyukám összejött egy pasassal, akinek van két fia (17 és 15 évesek). Áprilisban ideköltöztek hozzánk. Az első, amit lenyeltem, az az volt, hogy száműztek a tetőtérbe és állandóan beverem a tetőbe a fejem. Így vagyunk hatan 5 db szobára, ami persze átlagosnak tekinthető.


A húgommal teljesen kikészültünk idegileg. Régen a nyári melegben szinte meztelenül közlekedtünk itthon, most már nem lehet. Ez is lenyelhető.


Minket kettőnket arra neveltek, hogy rendet tartsunk, takarítsunk. A két fiú nem igazán veszi komolyan a rendrakást, értsd: nem csinálnak SEMMIT!


A pasi és a gyerekek úgy beszélnek anyámmal néha, mint a kutyával. Kiszolgáltatják magukat pl. evésnél. (Nem csodálom, hogy az édesanyjuk lelépett egy másik férfival.)

Elvárják, hogy anyám mosson rájuk (15 éves koromban már kezeltem az automata mosógépet, ki is teregettem, nem nagy kunszt szerintem).


A másik nagy probléma anyám barátja, aki számon kér rajtam dolgokat(!), leugraszt sörért a közértbe(!). Próbál tiszteletet kivívni, de nem fogom tisztelni, mert néha eléggé csúnyán viselkedik anyámmal, a tesómmal és velem. Parancsolgat. 21 évesen nem fogok neki betörni.


A harmadik bajom az a nagy lárma: dücc-dücc zenét kellett hallgatnom olyankor, amikor tanultam a vizsgámra és nem halkították volna le többszöri kérésre sem.


Sokat tudnék mesélni, de szerintem ennyiből megértitek, hogy ez így nem megy: szóból nem értő, alkalmazkodni nem képes emberekkel nehéz együtt élni egy olyan házban, ami egyrészt az anyádé, másrészt a tesódé és a tiéd.


Illetve: Anyukám miért olyan vak, hogy nem látja, hogy csicskáztatják és csúnyán beszélnek vele? Világéletében erős, határozott jellem volt.


2013. jún. 27. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyád nem lát most a szerelemtől. Hogy mikor fog kinyílni a szeme, azt nem lehet tudni.De ez elég gáz, a két gyerekét is néznie kéne, nem csak a pali kényelmét.Próbáld felnyitni a szemét, de nem hiszem, hogy sikerülni fog sajnos egyhamar.
2013. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez bizony kellemetlen.Ilyenkor szokták azt mondani, hogy a szerelem vak.A tesóddal együtt beszéljetek anyukátokkal, hogy ez a helyzet nem tetszik nektek, és amit itt leírtál, mind mondd el neki.A világon ti vagytok neki a legfontosabbak, szerintem megfogja érteni, ha mégsem zárkózz el mindenki elől.Annak a férfinak észre kéne venni, hogy nem vagy gyerek már, nem ő az apád, úgyhogy inkább nevelje a saját fiait.Egyelőre ez jutott eszembe, ha még valami eszembe jut írok!Kitartás!!!!!!!!!:)
2013. jún. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Első körben talán apádhoz, ha van rá lehetőség. Esetleg nagyszülőkhöz, ha élnek, és jó a kapcsolatotok.


Másik lehetőség, hogy összekapod magad, keresel állást, és kiveszel egy albérletet. Húgod nem tudom, mennyi idős, ha elég nagy, akár vele együtt.


Kérheted, hogy a családi pótlékot és a gyerektartást neked utalják, ha még jár utánad.


Ha továbbtanulsz, igényelhetsz kollégiumi elhelyezést. Ez sincs ingyen, de olcsóbb.


Anyádnak őszintén megmondhatod, hogy csalódtál benne, mert hagyja magát csicskáztatni,és nem áll ki mellettetek.

A leírásod alapján ennek a férfinak meg a két gyereknek ingyen szállás kellett meg cselédség. Nem család.


Talán ő is kicsit észhez tér, ha egyedül marad velük, és szembesül azzal, hogy a saját gyerekeit sikerrel elűzték.


Ha nincs lehetőséged elköltözni, albérletbe vagy kollégiumba költözni, akkor marad az, hogy nyelsz. Vagy szembeszállsz a nevelőapáddal, és nem szolgálod ki. Ebben az esetben mindennapos veszekedés lesz, a "szerelmes" anyád is ellened fordulhat, és ha ilyen tapló az új apuka, még néhány pofon is kinézhet.

2013. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát, már egyetemre járok, ami a belvárosban van, szóval koliba nem igazán mehetek, mert nem adnak helyi lakosoknak. Az albérlet itt eléggé drága (50 ezer Ft felett van egy garzon). Apámhoz nem mehetek, mert furcsa életmódja van, a két élő nagyszülőm meg idősek otthonában él (házaspár).


Gondolkodtam az albérleten egyébként, csak fáj, hogy még ha csak a 25%-a az enyém a háznak, akkor miért én húzzam el a csíkot? Mellesleg itt a veteményeskertem (160 négyzetméter, amiről egyedül gondoskodom), tele növénnyel, "akiket" imádok, simogatom őket stb., meg ott van Luca, a kecske.


Volt három macskám is, amelyből már csak a benti perzsamacska él sajnos, ugyanis az intrúzerek által ide hozott kutya kinyírta a két csóri kinti házimacskát.


Egyébként a benti macska se sokáig fog élni, mert egyrészt nem szokta meg még az idegeneket és állandóan ideges, másrészt meg a mostohaapám gyűlöli szerencsétlent és rugdossa. ("Kinyíratom a dögöt, ha még egyszer bejön a konyhába!")


Nem mellesleg köszi a válaszokat.

2013. jún. 27. 10:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szemét betolakodókat már rég bemutattam volna a fa testápolónak (lásd: baseball-ütő), ezek csak ebből értenek. Nehogy már még én húzzam meg magam, meg elnézzem, ahogy kinyírják a háziállataimat, mert ők betették a lusta, arrogáns seggüket a házba. Azt hiszem, sokáig megemlegetnék, amit kapnának.
2013. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudtok keményebbek lenni a húgoddal? Tiétek a ház, innentől kezdve nincs mitől félnetek. Megfogjátok szépen a batyujukat a két fiúnak és kiteszitek az utcára. Meg lehetőleg a pasiét is. és igen, hatalmas botrány lesz belőle, talán ti húzzátok a rövidebbet, de akkor is van rá esély, hogy felnyisd anyukád szemét. Amikor engem elnyomtak és igazságtalannak éreztem, nekem ez mindig bevált.
2013. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok.


Esetleg fel is jelenthetnéd állatkínzásért, elég egy videó, amin rugdossa a macskát.

Anyáddal is tisztázd akkor keményen, hogy a ház egy része a tiéd, neked jogod van ott élni. Ellenben a három újonnan érkezővel. Normális esetben nekik kéne alkalmazkodni hozzátok, és nem kitúrni titeket.


Sajnos akkor sok más esélyt nem látok, csak hogy felveszed a kesztyűt. Tisztázod, hogy nagykorú vagy, azt csinálsz, amit akarsz.

Az "én kenyeremet eszed" kezdetű vitát hamar rövidre zárhatod, hogy a pasi meg a fiai a te fedeled alatt (is) laknak, de nem kötelező. El is költözhetnek.


Ahhoz (mint tulajdonos!) semmilyen esetre ne járulj hozzá, hogy oda bejelentkezzenek. Ha már most nem tudnak viselkedni, később még rosszabb lesz. Gondolom, a sörért járkálás is mindennapos - alkoholproblémák....? Akkor se tudjátok őket kirakni, főleg a kiskorú kölköket, ha akarjátok, úgyhogy állandó lakcímre ne jelenthessék be magukat!

Mindegy, milyen fenyegetéssel, apád bevonásával, ügyvéd emlegetésével, vagy a házrészed kifizettetésével (úgyse tudják) veszed rá anyádat, de ezt az egyet ne engedd!


Sajnos azt kell mondani, még akkor zárható a történet hamar rövidre, ha tényleg elcsattan egy pofon. Látlelet, feljelentés, távolságtartási végzés, és talán anyád is észhez tér.


El lehetne beszélgetni vele arról is, hogy ez így kicsit büdös... a pasi rátok szólhat, sörért ugraszthat, stb. Nem az apád, és felnőtt nő vagy. Akkor hogy lehet, hogy ő nem szólhat rá az ő gyerekire, hogy pakoljanak össze, és takarítsanak ki maguk után, mikor ez az anyád háza, és két kiskorú gyereket még igenis kell nevelni?!

Korrektnek érzi?

Hallgatnak anyádra a fiai? Van még szava a saját házában, vagy már tényleg csak cselédnek tartják?


Azt viszont elmondhatod kereken, hogy ha nem áll ki melletted, te se fogsz. Vagyis amint lehet, elköltözöl, és itt maradhat kiszolgálni a három élősködőt...


Nem értem, anyád miért nem veszi észre, hogy ez a kapcsolat nem működik. Mindennaposak a veszekedések, az összetűzések, a feszültség. A családját teszi tönkre ezzel, tehát még ti se maradtok meg mellette. Normális esetben egy nőnek a saját gyerekei az elsők, és nem a pöts. Már bocsánat...

2013. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok...


Az talán felnyitná a szemét, ha ti is úgy viselkednétek a húgoddal, mint a jövevények. Vagyis ugráltatod anyád, kiszolgáltatod magad, takarítson utánad is, pakoljon össze, és mossa a ruhádat.

Miért?

Mert neked PONT annyi jogod van abban a házban, mint nekik, sőt TÖBB. Nem vagy senki cselédje.

De ha ő az akar lenni, nem állsz a boldogsága útjába.

2013. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nagyon szerelmes. Már bocs de legtöbb nőnek ilyenkor elmegy az esze.


Húgoddal tartsatok rendet ahogy megszoktátok. Más után ne csináljatok rendet (konyhában sem). 21 évesen meg nehogy lemenj már sörért vagy bármit megtegyél neki, nőj már fel !

Nézz keresztül rajtuk. Hangos zenénél kismegszakító le.

Ha a fickó hozzád ér vagy fenyeget hívj rendőrt. Anyád csak észbekap ha botrány van.


(Egyébként ha apád egyébként is "furcsa" életet él beverhetne egy párat a fickónak.)

2013. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Ordíts velük küld el őket az annyukba. Anyud egy gyenge jellem szégyen hogy eltűri. Te meg legyél erős és határozott mond meg nekik hogy ők ott vendégek te vagy otthon! Ha a párod lennék én megverném mind3at.
2013. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!