Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám/ék nem akarják h elköltö...

Anyám/ék nem akarják h elköltözzek itthonról, mégis h valósítsam meg? Tippek?

Figyelt kérdés

Szerintük házasság, párkapcsolat stb. csak 30 éves kor felett lehet, eléggé berögzöttek a régi világba, pedig már 4 éve együtt vagyunk barátommal, ismerik is, de anyámék szerint ha elköltözöm "összedől a világ, meg minek mész el?!, neked erre nincs szükséged"... meg folyton a pénzen rinyálnak, hogy miből, hogy, mit fizetnek ki, pedig ha elmennék, kevesebbe kerülne a háztartás is, jutna kajára.

Valahogy ki kellene innen szabadulnom mert megőrülök!!! ja és rohattul gyereknek néznek még, pedig 24 múltam, nem bírom a sorozatos veszekedést és lelki terrort, meg h mindig én vok a hülye, munkahelyem már volt több, most is keresek, mellette tanfolyamokra, főiskolára járok... adjatok vmi tippet, ötletet lécci! Nálatok hogy ment ez? :(


2011. dec. 3. 09:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogd a cuccod, pakold be és lépj le. Mi olyan nehéz ezen?
2011. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan valósítsd meg? Keress egy albérletet,szobát vagy a fősulihoz tartozó koleszt,pakold össze a cumóidat és menj!
2011. dec. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
az hogy nem akarom h szétmenjen az egész család, mivel csak ők maradtak nekem, meg a barátom.
2011. dec. 3. 09:33
 4/14 A kérdező kommentje:
mármint örök haragot nem akarok, szeretem őket azért, na.
2011. dec. 3. 09:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy így érzel, de jelenleg ezzel csak tovább hagyod, hogy érzelmileg zsaroljanak. Leülsz velük, higgadtam, FELNŐTTKÉNT beszélsz. Állj a sarkadra, nem vagy kisgyerek! Közöld a fenti aggodalmad, majd adj ultimátumot. Légy következetes!
2011. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell örök harag.Elköltözés után ugyanúgy beszéltek rendszeresen,hazajártok vagy meghívod magadhoz a szüleidet!


"eléggé berögzöttek a régi világba,"-nem tudom melyik világba,mert régen már 18évesen házasodtak és gyereket szültek a nők! Kérdezd meg őket,náluk hogy is volt ez?

2011. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsoval egyetertek.

A "regi vilagban", mar 25 evesen oreglanynak csufoltak egy not. Viszont, a regi vilagban azert nem koltozott el az ifju par, mert nem volt hova. Csak egy szoba alberlet volt, maganyos emberek vettek ki ilyet. Vagy munkasszallon laktak. 2-3 nemzedeknek kellett, muszajbol egyutt lakni egy lakasban. Tehat szuleid elfelejtettek mi volt a regi idoben.

Nem kell a csaldnak szetesnie. Sirnak-rinak, aztan megbaratkoznak a helyzettel.

2011. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ők is így gondolják, hogy csak te vagy nekik, és szeretnek, féltenek, csak kicsit rosszul adják a tudtodra. De ne hagyd hogy visszatartsanak, ha menni akarsz menj, csak látogasd meg őket gyakran, érezzék hogy ettől még nem dől össze a világ.
2011. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos ők 35 évesen házasodtak, és 36 évesen szült engem anyám, igy elég idős is...nameg neki nem kellett költöznie, mert mellőle haltak ki a szülők, övé lett a ház, maradhatott, de 40éves koráig élt az apja, akit addig gondozott, mert "nem volt normális".. őt én nem ismertem, talán ezért is nehéz neki a költözésen gondolkodni, mert soha nem költözött el, 5 éves korától mostanáig(60)ebben a házban élt mindig, apám jött ide, ő rugalmasabb is mondjuk.

Azért köszönöm a válaszokat nehéz lesz lépni, de megpróbálom, azt hiszem hisztik között költözöm a barátomhoz. :)

2011. dec. 3. 12:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is így van, de már nem érdekel a lelki világuk, kicsit én is boldog akarok lenni.
2011. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!