Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez molesztálásnak számít?...

Ez molesztálásnak számít? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most 21 éves lány vagyok és egy pár napja bevillant néhány "kép", emlék, amik persze ezelőtt is néha beugrottak, de sohasem foglalkoztam vele. Az egyik, hogy mikor kislány voltam kb. 9-10 éves az utcabeli fiúk (velem egykorúak) lefogták a kezemet, levették nadrágomat és a bugyimat. Ezenkívül nem történt semmi, de ez a kép mai napig felvillan előttem. A másik dolog pedig az unokatestvéremhez köthető. Szintén kislány voltam még, nem igazán emlékszem hány éves, de... A lényeg, hogy annyira emlékszem, hogy egyszer a szobájában voltunk és kérte, hogy öltözzek le, de csak alulról és mintha még az egyik haverja is ott lett volna. Nem történt semmi, de így visszagondolva nagyon kellemetlen volt. Illetve, amiről tudom, hogy megtörtént, többször is, hogy az uncsitesóm odanyomott a falhoz, néha az ágyon, és az egész testét nekem nyomta és hát... szóval elkezdte magát hozzám dörzsölni ott lent egész addig amíg tudjátok el nem ment (gondolom én). Ez, mint írtam többször is előfordult, azt még hozzátenném, hogy mindig volt rajtunk ruha, soha nem voltam meztelen ezeknél az eseteknél, viszont még annyi rémlik, hogy mikor már nagyon élvezte a dolgot, akkor annyira erősen dörzsölte magát hozzám, hogy már fájt.

A sok-sok év alatt ezeket a dolgokat annyira elnyomtam magamban, hogy szinte nem is emlékszem pontosan rájuk, csupán ennyire, amit itt is leírtam. Jelen pillanatban pedig pszichológushoz járok erős szorongás miatt, illetve buszon történő utazáskor pánikrohamok törnek rám. Egy ideig azt gondoltam, hogy a szorongásom fő problémája az, hogy talán leszbikus vagyok, de ezt a dokival megbeszéltük és egyre biztosabb, hogy nem vagyok az, csupán össze vagyok zavarodva. Most viszont bevillantak újra ezek a régi emlékek és azon gondolkodom, hogy a fő probléma talán ez, hogy kislány koromban mik történtek velem. Erről eddig a pszichológusnak nem beszéltem, mert komolyan mondom, nem jutott eszembe és ami a legrosszabb, hogy nem is érzek semmit ezzel kapcsolatban.

Kérdésem tehát, hogy ezek a dolgok molesztálásnak számítanak (én úgy gondolom igen)? És még annyi, hogy létezhet az, hogy annyira elnyomtam magamban ezt az egészet, hogy ma már semmit nem érzek ezzel kapcsolatban? Gondolom kellene éreznem valami (szégyent persze érzek, főleg ha elmondom a dokinak)...


2013. jún. 29. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Hahó! Tegnap még a nagybátyád molesztált, akit fejbe vágtál egy székkel 10 évesen... és az unokahúgod miatt aggódtál... Azóta megvolt a hipnózis, és immár más traumád van?
2013. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
még ha az is lenne, elévült már!
2013. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen, létezik, hogy elnyomtad magadban. Sőt, olyan is van, amikor az ember nem is emlékszik ezekre a bizonyos emlékekre, csak szorongást érez és nem tudja, miért. Ezen csak a pszichológia segíthet. Olvastam egy olyan esetről, amikor az illetőnek olyan problémája volt, hogy sose álmodott semmit, életében csak 2-3 álomra tudott visszaemlékezni. Ezeket az álmokat szabad asszociációval értelmezte és egyből bevillantak az emlékek, amiket eddig úgy elfojtott, hogy nem is tudott róla, hogy ezek megtörténtek vele.
2013. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Ahelyett, hogy ilyen kérdéseket írnál ki, inkább tanulj magyaarul, mert olyan, hogy szó "leöltözik" nincs, vagy FELöltözik valaki vagy LEvetközik.
2013. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Mostmár tudod, hogy ez rossz, azért tudod hogy egy molesztálás. Ha valakinek elmondtad volna és akkor törést okozott volna, akkor molesztálás lett volna, így már csak rossz emlék, amit elnyomtál magadban és kihat a mostani életedre.
2013. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, ez molesztálás akkor is, ha nem tudja, hogy hívják.
2013. jún. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves első, fogalmam sincs, hogy miről beszélsz!!! Egy biztos, hogy én nem az vagyok, akire Te gondolsz!

Nem fogok magyarázkodni senkinek sem, de azon kedves válaszolók, akik úgy gondolják, hogy felejtsem el az egészet, meg mit foglalkozok ezzel stb. üzenném, hogy amíg nem vagy az én helyemben és nem tudod, hogy mit érzek vagy éltem át, addig inkább ne válaszolgass ilyen kérdésekre!!! Mert Te/Ti ezt sohasem fogjátok megérteni! És ha nagyon goromba akarok lenni, akkor azt mondanám, hogy bárcsak megértenétek, de nem mondom, mert bennem van még némi emberség...

2013. jún. 29. 15:53
 8/13 anonim ***** válasza:
2013. jún. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
"szégyent persze érzek" - miért TE szégyenled magad??!
2013. jún. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló: Ez nem én vagyok. Mint ahogy fent is írtam, nekem az unokatestvéremmel volt problémám és nem 17, hanem 21 éves vagyok. Szóval nem, nem én írtam azt a kérdést!!

Igen, szégyenlem magam, legalábbis kínos lesz erről beszélni a pszichológusnak. És ne gyertek azzal, hogy miért szégyenlem vagy hasonlók, de úgy gondolom, hogy az ilyen és hasonló esetekre senki nem büszke!!

2013. jún. 29. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!