Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal felnőttek, párok, akik...

Fiatal felnőttek, párok, akik szülőknél laktok, hazaadtok-e a fizetésetekből, és ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés

Első sorban a 25-30 éves korosztály érdekelne. Mennyit kell beleadnod, ha kell egyáltalán? Ha pároddal laksz, neki is ugyanennyit?

Milyen fizetésből teszed ezt? Szüleid hogy állnak anyagilag?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. júl. 1. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Tavalyig szüleimmel éltem,1 évig párom is ott élt.Havi 30-at adtam én,párom ugyanennyit.

Munka miatt költöztünk el,amikor elmondtuk, megmondták,hogy minden pénzt eltettek amit mi odaadtunk,és pótolták is minden hónapban,így tudtunk venni egy kis lakást a saját és a tőlük kapott pénzből.

2013. júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
93%

Én a pároméknál élek. Vele és az Édesanyjával.

Havi 35.000 Ftot adok én és 40.000 Ftot a párom.

Így nekünk ebből rendezve van a kaja és a rezsi is.

Mindketten nagyjából 150.000 Ftot keresünk.

Amikor kevesebbet kerestem, akkor is adtam 25-30at.


Szerintem ez így korrekt.

2013. júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

első vagyok,fele lemaradt


Havi 150-170 között kerestünk mindketten,abból adtunk ennyit.Szüleim 200 felett kapnak kézhez,magukra alig hajlandóak költeni.

(Mai napig nem birja anyám megállni pl,hogy ha jönnek hozzánk havonta,akkor ne pakolja fel a kocsit nekünk vett dolgokkal,pedig tudja hogy nem szorulunk rá.Mivel elfogadni nem fogad semmit,most befizettük őket egy nyaralásra,amit nem tudott visszautasitani,mert igy velünk tudnak jönni)

2013. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak 74-e keresek, a munka miatt más városba kellett költöznöm így magamat kell eltartanom, nem marad hazaadásra semmi. Apám egyébként is külföldön dolgozik, van pénzük.
2013. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó: a kérdést azokra értettem, akik otthon laknak.
2013. júl. 1. 09:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

130 körül keresek (nem fix a munkaidő, mikor mennyi jön össze, ez kb egy jó átlag). Szüleim nem hagyják, hogy akármit is fizessek. Azt mondják, hogy tegyem félre.

Ők ketten vállalkozást vezetnek, ha jól tudom 120-at utalnak maguknak, de ha olyan dolog kell amit hivatalosan meg lehet venni céges pénzből, akkor azt abból oldják meg.

2013. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja azt nem írtam, hogy teljesen hitelmentesek vagyunk, és van egy kocsi, ami nővéremé (szintén itthon lakik), azt ő fizeti. Neki fix 100ezres fizetése van.
2013. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, a szüleimnél élünk.

Havi 25 ezer ft-ot adunk le 2-en, de ezt csak a számlákba.

Amúgy minden téren teljesen külön kasszán vagyunk!

2013. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szüleimnél lakunk minden pénzt én kezelek és osztok. Mert jól értek hozzá. A szüleimét is. Nekik ne kelljen ezzel foglalkozni.
2013. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most költöztem el, de mikor otthon laktam, szüleim kérték, ne adjak haza, tegyem el a jövőre. Felajánlottam, hogy fizetem a számlák egy részét, nem kérték. Nem állnak olyan jól anyagilag, de nincsenek problémáik. Két öcsém otthon lakik, tanulnak, nekik sem kell hazaadni.

Barátom viszont, mikor édesanyjánál lakott, fizetett a szobáért, bár anyukája jobban keresett, mint szüleim együttvéve. Hivatalosan 20e-t fizetett volna, aztán anyukája 30e-t kért, majd 35-öt, végül 40-et és még bele kellett volna szállnia a számlákba, majd bejelentette, hogy ő elköltözik, és kirakta. 75e-t keresett.

2013. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!