Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire nem elfogadott az,...

Ennyire nem elfogadott az, hogy válás után a szülőknél 50-50%-ban legyen a (kis) gyerek? Vagy csak az idősebbek gondolják így (anyósom. )?

Figyelt kérdés
Nem mintha máshogy gondolnánk attól, hogy más mit mond, de érdekel azért, hogy mennyire elfogadott ez. 3 éves kisfiunk van, most válunk. Eddig is kivette az apja a részét itthon a gyerek körüli teendőkből, főleg 2 éves kora óta, mióta én is dolgozok jellemző az, hogy ugyanannyit van vele, ugyanazt megcsinálja, mint én. Sajnos elválunk, így alakult, sajnáljuk a kicsi miatt. Szeretnénk civilizáltan válni. Úgy gondoltuk a fiunk nála is lesz, nálam is. Nekem van lakásom oda költöztem (eddig az övében éltünk). Nem akartuk hogy az legyen, oda költözik, és majd az apa jön látogatóba vagy, elviszi a régi lakásunkba pár órára, szerintem az ez jobban összezavarná, minthogy eleve úgy kezdünk, hogy egyszer nálam van, egyszer nála. Próbáljuk úgy csinálni, hogy ne legyen gond belőle, bár akármennyire óvjuk sérül, ez nem kérdés. Anyósom, aki szerint a válásról is én tehetek, most lehordott, hogy milyen anya vagyok, aki lemond a gyerekéről. Különösebben nem az ő véleménye érdekel, csak kíváncsi lennék, hogy még mindig ilyen maradi a felfogás az emberekben? Vagy csak az idősebbekben?

2012. dec. 5. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a gyereknek nem okoz gondot, hogy állandóan "költözni" kell, ha nem zavarja össze, pl. mindig közel van az iskolához és a barátaihoz, rendesen tudja élni az életét, nem pedig "szakaszosan", akkor nincs ezzel semmi gond.


Én mondjuk nem szerettem volna ezt a szüleim válása után, de minden gyerek más. Mi apukánkkal maradtunk, és teljesen jó volt úgy.

Van viszont, aki egyetlen szülője nélkül sem bírja ki, na, neki pl. pont erre van szüksége.

Ti ismeritek a gyerekeiteket, a helyzetet, egymást. Ebbe senki nem szólhat bele!

2012. dec. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tesóméknál így van, a hét egyik felében vele, a másikban a volt férjével vannak a gyerekek. Így a hétvégék is felváltva jutnak. Náluk teljesen jól működik így.


Van egy barátnőm, náluk is így van. Szerintem így sokkal jobb a gyerekeknek is.

2012. dec. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már így alakult,mindig,és minden körülmények között a gyerek érdekeit kell nézni.Ha nem az ország két végében laktok,és nem kell az oviba,később iskolába egyikőtöktől sokat utaznia,akkor ez a lehető legjobb megoldás.
2012. dec. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még ovis, azzal hogy én költöztem így messzebb lett az ovi, de mivel eddig is kocsival vittük, én is azzal hordom, így ez nem feltűnő neki. Nyilván nehéz a változás neki is, csináljuk úgy is néha, hogy együtt megyünk érte felmegyünk oda, ahol aludni fog, majd a másik fél elmegy. Mindig előre tisztázzuk mikor kinél alszik, csináltunk egy kis táblázatot is, különböző színekkel, kettő van belőle, a gyerek húzza le a napokat, a másik fél is lehúzza saját magának, ha nincs ott a fiunk, így mindig nyomon van követve, neki minden reggel csak le kell húznia az aktuálisat, akárkinél van. Még most ragaszkodunk ehhez, hogy értse, nem borítjuk fel, semmire hivatkozva. Ha majd megszokja a helyzetet, lehet lazítani, egyezkedni.

Eddig is ugyanannyi időt töltött mindkettőnkkel, az apukájához is ragaszkodik és viszont. Egyikkel sem lenne fair, ha ezután hétvégente találkoznának csak.

2012. dec. 5. 13:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel semmi gond. Max azoknak lehet fura, hogy 3 évesen az apja is ugyanolyan szülője a gyereknek, akiknek a férje otthon nem segít, vagy csak keveset, így el se tudják képzelni, hogy egy apa nem pótolható, illetve az anya nélkül megáll a világ. Nem tudom mennyire korkérdése, régebben biztos általánosabb volt (szerencsére) ez a kép.

Anyósodat ettől függetlenül nem értem, még ha azon hisztizne, hogy nem hagyod hogy a fia akkor lássa a gyerekét amikor akarja. De így mi a baja?? :)

2012. dec. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jól döntöttetek, intelligens emberek vagytok.

Eredeti kérdésedről meg: igen, sokan tesznek majd fejcsóválva megjegyzéseket rád, ha nem is a szemedbe, de a hátad mögött biztos. Tudod, a bizonyos "milyen anya az ilyen...". Hát pont tegyél rá, nagy ívben. Anyósodnak meg most ez nem tetszik, de ha ragaszkodtál volna a nálad történő elhelyezéshez, akkor te lennél a világon a legaljasabb, nem elég, hogy elváltok "miattad", még a gyereket is elveszed az apjától. Jól döntöttetek, a kisfiú meg még pici, ahogy növöget meg már ez lesz számára a megszokott.

2012. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Mármint az szerencsére, hogy manapság már az apák is jobban kiveszik a részüket a gyerek körüli teendőkből
2012. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Ti hozzáállásotokkal abszolut semmi gond nincsen nagyon is jól csináljátok.

Annyi,hogy azért pszichológusok szerint sem jó a hol itt hol ott alvás ebben az életkorban. Hiába mondjátok el a gyereknek ő 3 évesen még ezt nem látja át, nem tudja elképzelni mivel jár, akkor se ha tudja előre. Ekkora gyereknek egy biztos pont kell, legfontosabb az állandóság.

2016. márc. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!