Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális/elfogadha...

Szerintetek normális/elfogadható az, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. Amint azt írtam, nem szeretnék gyereket. A barátommal két éve vagyunk együtt és ő már sokszor mondta,hogy szeretne. Persze nem most, hanem pár éven belül. Én viszont nem szeretnék, még pár éven belül sem. Nem azért, mert ma az a divat,hogy mindenki karriert akar! Egyszerűen nem érzem magam készen rá. Sőt, úgy érzem, még jópár évig így lesz. Ez normális?Sokaknak ilyen korukban már van gyerekük.
2009. okt. 15. 18:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
24 évesen én is így voltam és igazából most 29 évesen kezdem érezni hogy lassan kéne egy baba. szerintem emiatt ne aggódj, úgyis érezni fogod mikor eljött az ideje, és csak a barátod miatt pedig ne szülj.
2009. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

szia!

Lehet, hogy sokan elítélnek a véleményed miatt, vagy nem értik meg.

De szerintem inkább akkor legyen gyereked, ha készen állsz rá, vagy ne is legyen, mint, hogy kényszerből vállalsz egy babát és nem tudsz vele szívvel-lélekkel bánni.

Tégy úgy, ahogy saját belátásod szerint a legjobb.

2009. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Semmi gond. Várd meg, amíg jön a vágy, hogy az öledben tarthass egy kisbabát.

Addig meg élj, szórakozz, láss világot, készülj a "komoly felnőttségre":)

2009. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

igen, sokan nem értik,de ahogy telik az idő egyre rosszabb lesz,legalábbis ettől félek. nem akarom, hogy ezzel bántsanak mások, vagy sürgessenek(itt a rokonokra gondolok).

Volt egy barátnőm, aki 22évesen lett terhes, és lenézett azért,mert én még nem akartam gyereket(akkor voltam én is 22), mintha én ezzel valami óriási hibát akarnék elkövetni.

Egyébként későn érő típus vagyok, amikor a lányok már kezdtek érdeklődni a fiúk iránt,(általános felsőben), akkpr én még úgy tekintettem a szexre,hogy ,,fúj". Később jött meg, mint másoknak, 16éves voltam. Lehet a babavállalással is így vagyok?

2009. okt. 15. 19:17
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Ne haragudj, de honnét tudod már most, hogy Te 3-4 év múlva akarsz-e majd gyereket, vagy sem? Annyi, de annyi minden történhet még addig. Lehet, hogy nem is lesz már meg az aktuális kapcsolatod, vagy esetleg akkor már pont a párod nem akar majd gyereket? Vagy mondjuk neked bejön a tényleg Igazi, és új érzések ébrednek benned? Te írtad, hogy "úgy érzem". Hát most így érzed, lehet később már nem így. Vagy lehet, hogy akkor is így. De előre görcsölni ezen felesleges. Az én környezetemben már egyáltalán nem jellemző, hogy 20-25 éves lányok gyereket vállalnak. Én 35 évesen szültem. Neked senkinek sem kell magyarázkodnod arról , hogy Te mikorra tervezed a családalapítást. Ez maximálisan a Te döntésed, és persze a majd akkori párodé. Élvezd úgy az életed, ahogy Neked jó. Ne foglalkozz azzal, hogy mi az elvárás, csak azzal, amit Te szeretnél.
2009. okt. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

mindenki saját maga (illetve a párjával együtt) dönti el, hogy mikor vagy egyáltalán akar-e gyereket. és ez így jó!


ne hagyd magad befolyásolni. ha vki szól, akkor reagálj poénosan és vége a vitának.

2009. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
igen,valóban nem tudhatom mit fogok érezni néhány év múlva. Lehet megváltozik a véleményem. Egyszerűen csak nem tudom magam elképzeni, hogy mondjuk 3év múlva otthon ülök gyerekkel.
2009. okt. 15. 19:36
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 27 éves vagyok. Mindenki szül körülöttem. Bennem nincs egyenlőre erős késztetés. Valamennyire érdekel a téma, de csak azért, mert "időszerű", meg mert körülöttem mindenki babázik, nem tudok és nem is akarok most rögtön gyermeket. Szeretem a gyerekeket, de ne sürgessen senki, mert ez nem lóverseny. (Nem a karrier miatt, egyszerűen éretlennek érzem magam) A lényeg, hogy 24 évesen én is így gondolkodtam, most egy kicsit nyitottabb vagyok már a téma felé. Lehet idővel változol te is, lehet nem. Nincs ezzel semmi baj. Ez mindenkinek a saját döntése. Egy ismerősöm egyáltalán nem szeretne gyermeket(32 éves), nem is tudom elképzelni anyukának. Mindenki elfogadja így.
2009. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%
Semmiről sem vagy lemaradva.És 24 évesen még én sem akartam gyereket..Utazzatok, bulizzatok, ismerjétek meg egymást és lehet, eljön a nap, mikor majd vágysz családra.Nem kötelező mindenkinek 20 évesen szülni!Akkor szüljön valaki, ha képes a felelősségvállalásra.Úgyhogy normális, nyugi, éld az életed úgy, ahogy neked jó:)
2009. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

Ráérsz még 30 évesen is szülni!


Éld ki magad!!


Ha a pasid ezt nem érti meg akkor csináljon másnak !

2009. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!