Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a pont, amikor megfordul...

Mi az a pont, amikor megfordul a dolog, és már nem akarod a másikat? Mi az, amitől feladod?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, bocsánat. (És lehet, majd áttesznek más kategóriába, de itt szoktak jobb válaszok születni.)


Tegyük fel, megismerkedtek valakivel, teljesen jól megvagytok, vonzódtok egymáshoz, de egyszercsak a másik meghátrál. (Vagy én, de most alapvetően nem ez foglalkoztat.) Miért? Mi lehet a kiváltó ok?

Mert én, ha tetszik valaki(hacsak valami nagyon nagy galiba nincs, de tolerálhatatlan szinte), akkor a kezdeti zökkenőktől nem ijedek meg. Illetve megijedek akár, de tudatában vagyok a saját félelmeimnek, tudom, idő kell a megismeréshez, a tisztázáshoz, hogy tudjuk, a másik mit hogyan ért és mit akar, azért időt akarok hagyni.

De ha az alapvető tulajdonságai, gondolkodásmódja és a külseje bejön, akkor nem hátrálok egykönnyen.

Ezzel viszont szinte mindig magamra maradok. Úgy érzem, elég egy részemről gyanútlanul elhangzott szó, vagy jóindulatú tett, és hamar, kíméletlenül kivágnak. Nem kapok több esélyt.

Miközben tudom, mi lehetett volna az egészből, hogy egyszerűen még "zöldek" vagyunk, nem értünk meg. De hát idő kell a jó gyümölcs beéréséhez. Miért nincs idő? Miért nincs idő valamire, ami ennyire fontos. Miért hisszük, hogy a másikat pár nap/hét alatt annyira megismerhetjük, hogy ilyen könnyen megszabaduljunk tőle?

Nekem annyiszor ígértek kitartást, hogy nem hagynak el, ha magamat adom, sőt, az milyen jó, és minden egyebet, de mégis egy-egy jelentéktelen ügy miatt (amin aztán sokáig emésztem magam) megbukik a dolog, és még az sem adatik meg, hogy megértsem, mi történt.


2013. júl. 2. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az erzes, hogy jobbat erdemlek... Erzesekkel meg nem tudsz vitatkozni.
2013. júl. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki szeret valakit,kitart mellette,a kezdeti nehézségek csak erősítik a kapcsolatukat,ha sikerül azokat tisztázni.Ha valaki szeret valakit,akarja tisztázni a gondokat,akarja tolerálni a hibákat.Akarja a kapcsolatot,és tesz is érte.Nem elzárkózik a problémák és a másik ember elől.

Csak az lök el magától ilyen könnyen,aki nem szeret,érte meg nem kár.

2013. júl. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért nem akarom? Mitől fogom feladni?

Az édesanyja miatt.Mert meg szabja nekem 20 évesen és a fiának 28 éves,hogy mit mikor csináljunk.Na ezért fogom feladni.

2013. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet a dolgok csak neked jelentéktelenek.. Ez egy nagyon összetett téma.. Nem mindegy az sem, hány éves vagy, a párod hány éves.. Van, aki csak a koránál fogva meghátrál, ha valami elkezd komolyodni.. A legtöbben pont a komolyodástól hátrálnak meg szerintem.. nem állnak még készen rá, ami lehet egy régi kapcsolat, lehet kor, lehet a függetlenség szeretete miatt.. Az, hogy azt mondják add önmagad, nem lesz baj egy nagyon szép dolog.. de felnőtt emberként azért tudnod, kell önkontrollt gyakorolni.. Ha egyből mindent a másikra zúdítasz, ne csodálkozz, hogy nem bírja.. Van, amit jobb, ha későbbre tartogat az ember, hiába az is hozzátartozik.. A másik pedig, hogy sokan hajlamosak többet beleképzelni egy dologba, mint, ami.. Lehet te úgy érzed egy csodás kapcsolat alakulna ki köztetek, a másik viszont csak egy kis melegségre vágyott.. Ha te ilyen komolyan állsz valakihez vagy elmondod neki és ő lehet megijed és ott hagy vagy magadban tartod, akkor később ijedhet meg egy-két utalástól.. Mindenképp van kockázat de, ha valaki iránt így érzel jobb, ha tisztázod vele mert később csak még nagyobbat koppansz..
2013. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, kettes, igazad van. Én is így hiszem. És rendre olyanokkal találkozom, akik azt mondják, ők is hisznek benne. És aztán (nem tudom, miért mondják) olyan érthetetlnül eltávolodnak.

Tudom, hogy a szeretet/szerelem idő. Van, akinél gyorsabban, másnál lassabban növő virág. De valamennyi idő kell. Vajon megértem-e valaha az életet?...

2013. júl. 2. 10:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet megérted, de, hogy nem fogod élvezni az tuti.. Az életet nem érteni kell, hanem élni és, ha valaki folyton csak agyal, túl sok mindenből marad ki..
2013. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Idealizmus.Mert belelátunk a másikba olyan dolgokat, amelyekkel nem is rendelkezik, csak mi szeretnénk. Amikor rájövünk,hogy tévedtünk akkor sokszor megpróbáljuk átformálni a partnert a rávetített ideának megfelelően. Csak hát ugye felnőttként már senki sem változik meg gyökeresen... Ekkor jön a csalódás, elhidegülés része a kapcsolatnak, majd az elválás. Amely mérgezett fullánkot hagy mindkettőben, hiszen sokszor az elhagyó fél nagyobb kudarcnak éli meg a dolgot- "nem változott meg értem ergo nem is szeretett igazán". Emberi kapcsolatok. Nem egyszerűek.
2013. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7-es, értelek, és igazad van. Én éppen úgy vagyok, hogy nem képzelem bele (próbálom nem ezt tenni), hanem elfogadni, és megérteni, hogy milyen ő. És elfogadni azokat a különbözőségeket, "hibákat", amelyek természetesen adódnak, hiszen két külön emberről van szó.

Egyszer úgy szeretnék valaki lelkének mélyére látni, aki "hirtelen kiszeret", "maga sem tudja miért".

Az idézőjel nem azért van, mert nem hiszem el, hogy nem tudja, inkább mert én már megtanultam rájönni, hogy mi húzódik a dolgok mögött.

Szörnyű, mikor valaki egyik nap rajongva néz rád, másnap pedig egy tárgyilagos ismerős arcával.

2013. júl. 2. 10:44
 9/12 A kérdező kommentje:
4-es: a vicc, hogy éppen hogy "komolyan állt a dologhoz". Látszólag jobban mint én...
2013. júl. 2. 10:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Pl ha nem jó vele csókolózni,akkor valószínűleg fizikailag sem fog klappolni minden.2pasim is volt akivel a nagy összhang ellenére végül nem maradtam együtt,nem bírtam megszokni a bőrük illatát,más nemzetiségűek voltak,állítólag minden népnél más ez az illat. Ha pedig férfi vagy Kérdező: a nők általában 1perc alatt eldöntik h kell-e az adott pasi,csak nem akarják leírni és adnak még esélyt a dolognak,ezalatt nem mutatják h baj van,de ha egyértelművé válik számukra hogy nem fog menni,feladják.Így a másiknak úgy jön le h minden rendben volt,pedig nem.Van még az az eset,amikor az ex (emléke) bejátszik,megy az összehasonlítgatás,csak nincs kimondva.Engem az is elriaszt ha valaki NAGYON akar,pl bemagolt egy verset,letérdelve előadta majd elvitt az operába,túl sok volt és sorolhatnám.Barátnőm simán lemond egy pasiról ha az stílustalanul öltözik,a nők bonyolultak.A jó hír h egész biztosan lesz olyan akinek te kellesz,úgy ahogy vagy.Nem biztos h neked kell változtatni...
2013. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!