Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lánycicánkat nyáron ivartala...

A lánycicánkat nyáron ivartalanították és egy ideje elkezdett a falra pisilni. Pont olyan, mint a fiú cicák jelölgetése. Abba fogja hagyni? Elég kellemetlen a dolog.

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 12:20
 1/9 Vicuska87 ***** válasza:
18%

Hát magától, csak úgy nem pisil oda ez biztos!

Vagy valami baj van a húgyutakkal, és azt próbálja jelezni, vagy alom problémája van (nem jó, nincs megfelelően takarítva, szilikonos, betonitos)!

2012. nov. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted húgyúti problémákat próbál úgy jelezni, hogy felpisil a falra? Pont úgy spriccel és remegteti a farkát, mint a kandúrunk. Az alommal egész életében nem volt problémája, most is oda jár kis és nagydolgot végezni. A macskaalmunk évek óta ugyanaz... 3 hete állatorvos is látta, mert meg volt fázva. Szemcseppet adott és azóta nincs gondja. Viszont a pisilés új.....
2012. nov. 13. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Sokáig én sem értettem, miért pisis mindíg a fal az alomtálca mögött. Aztán egyszer megláttam, nem hittem a szememnek, lány létére hátrafelé spriccelt.

Egy dolog oldotta meg ezt a problémát, a zárt almosdoboz.

2012. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezek a pisilések nemhogy az alomtálca mellett, de még a közelében sem történnek meg. Legutóbb az erkélyajtót pisilte le...
2012. nov. 14. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez azt jelezheti, hogy a cicus stresszes. Meg lehet próbálni a Feliway párologtatót, ami nyugtató hatású hormonokat bocsájt ki. Elég drága, sajnos.
2012. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, lehet, hogy stresszes. Mitől lehet stresszes egy olyan macska, amelyik akkor jön be, amikor akar, bent aludhat, bent lehet akár egész nap, naponta kétszer kap konzervet és egész nap előtte van a száraztáp? Esetleg túletetem? Nem lehet, hogy simán szemétkedik? Persze nem tudatosan.. Hormonproblémák?
2012. nov. 15. 11:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én cicám pl. azért sresszes, mert 4 hetesen került hozzám, túl pici volt még és így gyenge lett az idegrendszere. Már 5 éves elmúlt, de kisebb zajoktól is a lakás túlvégébe rohan, továbbá antiszociális, rajtam kívül nem barátkozik senkivel, mindentől és mindenkitől fél, sajnos. Évekig szenvedtünk a húgyúti betegségével, csak azóta nyugodt, mióta kettesben lakunk.
2012. nov. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fú ez elég durva. Szerencsés, hogy jó gazdija van. A mi cicánk nálunk született, az anyukája lent lakik a mamánknál. Ez a pisilés tényleg új dolog, én az ivartalanításra gyanakszom. Majd megkérdezek egy szakembert.
2012. nov. 15. 14:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebben a cikkben szó van erről a fajta vizeletspriccelésről és okairól:

[link]

2012. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!