Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól teszem, hogy...

Szerintetek jól teszem, hogy ki akarom iktatni a második nevemet (Krisztián)? (többi lent)

Figyelt kérdés
Beadtam a névváltoztatási kérelmet , pontosabban az ügyintéző június 19-én. Már annyira rühellem ezt a nevet , hogy nem bírom ki , hogy ne változtassam meg. A szüleimnek erről még nem mondtam semmit. Szerintetek mikor mondjam el? 18 éves vagyok. Szerintetek is csúny név a Krisztián?

2013. júl. 2. 18:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem különösebben csúnya név, nekem semleges. A gyerekemnek nem adnám, mert nem is tetszik különösebben. De ha téged zavar és nem tetszik változtasd meg, végülis csak a második névről van szó. Szíved joga.
2013. júl. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik. Mire akarod változtatni ?
2013. júl. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nem tetszik, nem adnám a gyerekemnek. De azért annyira nem rossz, hogy meg kelljen változtatni...
2013. júl. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik. ^^
2013. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én megváltoztattam 23 évesen a nevemet, és úgy közöltem, hogy megmutattam az új személyimet. Mivel a becenevemet vettem fel, ahogy anyámék is hívnak, kicsit magyarázni kellett a dolgot, mert nem tűnt fel nekik, hogy nem az a születési nevem, ami a személyimben van. Amúgy nekem tetszik a Krisztián, szerintem szép név. 28N
2013. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem is Krisztián a nevem csak nekem az első. A második nevem Zoltán és elég hosszú a vezetéknevem. Én 4 éve változtattam meg a szüleimnek elmondtam még előtte ezt hogy nekem nehéz leírnom, ők is elismerték hogy rossz ötlet volt két nevet adniuk nekem és tudják hogy milyen nehézkes.

Igaz egy kisebb vagyonba került az egész mert minden igazolványomat le kellett cserélnem, plusz az autóm papírjait is át kellett íratnom mert én 20 évesen csináltam mondjuk.

Hosszú és bonyolult volt már akkor is. Ha téged zavar nyugodtan kiveheted 18 évesen már eldöntheted hogy mit akarsz és mit nem. Ha csak Krisztián lett volna a nevem nem változtattam volna meg, de mivel a másik nevem jobban tetszett meg az rövidebb volt akkor így döntöttem el és kész.

2013. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez a saját döntésed, csak az nem tetszik, hogy beszari módon ezt nem mondtad el a szüleidnek.
2013. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik,megteheted, nagykorú vagy, bár szerintem nem csúnya név.

Viszont én anyámnak azért megemlítettem volna, hogy meg fogom változtatni, ne akkor tudja már meg, mikor már megvan... Főleg, ha valami teljesen más neved lesz, pl. Botond, vagy ilyesmi.

Annyiból lehet kissé szerencsétlen a dolog, hogy akik Krisztiánnak ismernek, nem, vagy csak nagyon nehezen fogják megszokni az új nevedet.

2013. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nekem tetszik a neved.
2013. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
legszebb, legjobb név
2013. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!