Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szülnk sokan albérletbe...

Miért szülnk sokan albérletbe nem félnek a jövőtől vagy olyan sok a fizujuk?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 19:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

Mert az albérlet sokkal kevésbé rizikósabb, mint mondjuk a chf-hitel...

Én például Svájcban élek és itt gyakorlatilag senkinek nincs saját lakása, mégsem gondolja róluk senki, hogy meggondolatlan, csóró nép, igaz?

2013. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%
Miért, aki lakáshitelre szül az jobb?? Mondjuk én akkor se szülnék, ha fizetnének érte...
2013. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Magában az albérletbe szüléssel semmi baj, ha felelősségteljes szülők.

Pl barátnőm is albérletbe szült az apa munkanélküli lett 4 hónapig, tulaj pont akkor akarta emelni már hónapokkal előtte mondta, és mivel munkanélküli lett így eltolták 4 hónappal. Na ezt, hogy csinálnád meg egy hiteles lakással.

2013. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
21%

Akárki akármit mond hogy az albérlet meg ide oda lakás váltás az kifizetődőbb, egy nagy francot

Igenis a világ másik felén is az a biztos ha saját lakásod van, azt csinálsz abba amit akarsz, és nem kell a bérbe adóval cirkuszolni meg egyezkedni

Amerikában is cserélgetik a motel szobákat, még sincs életük

Átmeneti megoldásnak Ok, de egész életedben 3-4helyre költözni szimplán ciki


Neked is válaszoljak kérdező: Mint olyan sok ember aki gyerekre vágyik annak nem fut végig a fejébe ilyesmi, csak azt nézi hogy fiatal és dörrenjen a gyerek projekt mert az mindenkinek olyan jó lesz

Anno anyámék is így csináltak nem tudták kivárni az az 5 évet, inkább elsiettek albérletbe és 2gyereket hoztak össze, az volt a legnagyobb fejtörés hogy garzonban 4en nem fogunk tudni megélni ezért el is adták és felpótolt lóvéval vettek egy normális lakást, rájöttek hogy elkapkodták

21/F

2013. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%
Legtöbben ha arra várnának, hogy lesz saját házuk amin nincs hitel, sosem lenne gyerek.
2013. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy pocsék az albérletrendszer.

Ha jobb lenne, akkor nem lenne gáz, hiszen még plusz mobilitása is van a fiatal párnak (munkahely 100-200 kilométerre...).

Viszont a jelen helyzetben, ha olyan a tulaj, én is félnék albérletbe szülni.

Hozzáteszem, én is albira szültem. Normális tulaj volt, barátilag váltunk el. Azóta saját ház van, és fogom a fejemet: 120kilométerre találnék munkát én is és a férjem is. Jelenleg 85+gyesből vagyunk, miután lazán kirúgtak a munkahelyemről.

2013. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
97%
Én sem hiszem, hogy egy albérlet sokkal rosszabb lenne egy hatalmas svájcifrankos hitelnél...
2013. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
#1 Csak az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nyugaton rengeteg albérlet nem magán, hanem állami, banki meg egyéb céges tulajdonban van, így azok sokkal kiszámíthatóbbak. Itthon meg elmész egy albérletbe és hellyel közzel ki vagy szolgáltatva a főbérlőnek.
2013. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Na most hány huszonéves fiatal párnak van úgy saját lakása, hogy nem kell fizetnie a törlesztőrészletet? Ha hitelre veszel házat, akkor ugyanúgy fizetsz havi díjat, csak épp nem albérleti díjnak hívják, hanem hiteltörlesztésnek.

Legalább is Angliában így megy, ahol lakom. Albiba kezdtük 5.5 éve, van egy 3 éves lányunk és körülbelül szeptemberbe költözünk be a sajátunkba, és onnantól kezdve nem albit, hanem hitelt fizetünk, ami megjegyzem kicsit kockázatosabb, mivel ha ezt nem tudom fizetni, nem csak hogy kiraknak az utcára, de a már benne lévő pénz egy részét is tuti elbukom, míg ha albiból dobnak ki, egyéb pénzt nem bukok rajta...mondjuk akkor már mindegy lenne....

2013. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%
Nos én inkább hitelre veszek lakást, ami egyszer az enyém lesz, de nem sok különbség kell az elején a hiteles saját lakáshoz és az albérlethez. Ha nincs pénz, vagy megszűnik a munka mindkettő ugrik. Akkor azok az emberek sose vállaljanak gyereket, akik nem kaptak a szüleiktől lakást, vagy nem keresnek milliókat, hogy készpénzzel kifizessenek egy lakást?
2013. júl. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!