Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nehezíti meg a láthatást?

Miért nehezíti meg a láthatást?

Figyelt kérdés
Már egyszer írtam ide a problémámmal, de továbbra sem tudok napirendre térni efelett. Gyermekem anyja folyamatosan nehezíti a láthatást, újabb és újabb dolgokat kitalálva, csak hogy ne tudjam elvinni a kislányomat. Múltkor panaszkodott, hogy miért nem az oviszünetekben viszem, habár azt sosem mondja, mikor van oviszünet... Egy este felhívott, hogy ekkor és ekkor lesz nyári oviszünet, el tudom-e vinni. Akkor megbeszéltük, hogy 4-5 hétig nálam lesz a nyáron. Egy kis idő után kitalálta, h akkor mégse vigyem, mert ballagás lesz, és csak egy héttel később menjek a gyerekért (nem tudom, 1 hétig tart a ballagás?). Aztán kitalálta, hogy ne vigyem ilyen hosszú időre, hanem kétszer, rövidebb időre, de ezt a 350 km távolság miatt nem tudom megtenni. Akkor megbeszéltük, hha a lányom haza akar menni hozzá, akkor haza viszem. Erre most megint kitalálta, h még később vigyem, mert ők nyaralni mennek. Normális ez? Azt hiszi, h az ember a munkahelyével így szórakozhat? Hogy én bármikor szabit vehetek ki? Mert ha meg beviszem a munkahelyre a lányom, akkor meg azért rinyál! Ha másra bízom, azért csinálja a fesztivált! Ha nem tudom vinni, akkor meg én vagyok a bunkó, h nem foglalkozom a gyerekkel. Szegényem legutóbb 4 napot tölthetett csak nálunk, nem is akart haza menni. Aztán meg folyton kérdezgette, hogy mikor megyek érte, és hogy akkor majd sok időre viszem-e. Ez zavarja az anyját? Nem inkább örülnie kéne, h jól érzi magát velünk? Mi értelme van ennek? Egyszerűen nem értem... Én rendben fizetem a gyt-t, nem kések vele, nem hagyok ki hónapot, akkor neki nem az lenne a dolga, hogy a láthatást biztosítsa?

2013. júl. 4. 08:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Van bírósági határozat a láthatás rendjéröl?


Ha nem, akkor sürgösen kérd a megállapítását - ettöl kezdve az kötelezö az anyára nézve.


Ha már van határozat, akkor meg ragaszkodj ahhoz, ha nem adja oda a gyereket, akkor rendörséggel követelheted, illetve feljelentheted. Ilyen esetben neki büntetést kell fizetnie, és minden egyes alkalommal többet.


Ha meg végképp nem jutsz semmire, akkor kérd a gyerekelhelyezés megváltoztatását.

2013. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a bíróság nem vette figyelembe a távolságot, és a kéthetente hétvégét határozott meg, amit nyilván nem tudok tartani, ill. nyáron is kétszer két hét az alap, két részletben, amit szintén csak nehezen tudnék tartani anyagi okokból. Bár ha nem változik a helyzet, akkor nyilván inkább megoldom valahogy így, mint hogy ne lássam a gyerekem. Csak nem tudom, anyukának miért érdeke ez, h minél nehezebben tudjam csak megoldani, és miért nem lehet megbeszélni...
2013. júl. 4. 08:23
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

A gyerektartást nem azért kell fizetni,hogy láthasd a gyereked.Azt a volt feleséged nem magára,hanem a gyerekre költi.Normális,ha egy anya félti a saját kislányát mindentől,főleg,hogy 350(!!!!!!) km-re laksz tőlük.Nem tudom,hogy mi okból váltatok el,de istenemre mondom,hogy nagyon jól tettétek.Te úgy beszélsz róla,mint egy libáról.Ez minden,csak nem tiszteletreméltó egy apától és egy volt férjtől sem!Én sem adnám oda neked a gyereket ilyen könnyen.

4 nap miért nem elég?Meg folyamatosan 4-5 hétre?Hát melyik anya engedné ezt?Én biztos nem!Akármilyen jó apa lehetsz te,akkor sem engedném a távolság miatt.

A volt feleséged is biztos ezért nem engedi,nem azért,mert féltékeny.Sőt,tudod mit mondok?Te csak szeretnéd,hogy az legyen.

Hát aki anya létére elhanyagolja a gyerekét?Az jobb?Ha meg egész nyárra odaadná,akkor meg az lenne a baj?úHa 4-5 hét szabadságot ki tudsz venni a nyárból a gyereked miatt,akkor nem tök mindegy,hogy a feleség mikor gondolja meg magát?Neki is van lehetősége arra,hogy változtasson.

Ha meg meg van határozva az idő,amikor láthatod,akkor láthatod és kész.Másszor nem kötelessége odaadni.Ennyi.


A válasz:a távolság miatt.

2013. júl. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Már volt nálam 2 hétig, és semmi gond nem volt, sőt, nem akart haza menni. Ha gond lenne, én is meg tudnám oldani, mert az apja vagyok! Ha haza akarna menni, nyilván haza vinném. Azért beszélek róla úgy, mint egy libáról, mert már nagyon elegem van abból, hogy megakadályozza a láthatást. Ha 4 nap elég lenne a gyerekemből, akkor az lenne a bajod, mert az már ugyebár nem apa, akinek ennyi is elég... Rendben van, hogy félti, én is féltem, de az apja vagyok, nem egy akárkicsoda. Azt meg már ne te mond meg, hogy én mikor tudok szabit kivenni! Köszi...
2013. júl. 4. 08:49
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy meg múlt nyáron anyuka simán kiment külföldre 3 hétre, akkor bezzeg nem féltette a gyerekét...
2013. júl. 4. 08:56
 6/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, semmi különös, be kell adni a bíróságra, hogy a távolság miatt szabályozza újra a láthatást... ennyi.
2013. júl. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#3 "4 nap miért nem elég?Meg folyamatosan 4-5 hétre?Hát melyik anya engedné ezt?" - csak a normálisabbja, aki nem kihasználandó erőforrásként, hanem a másik, vele egyenjogú szülőtársként tekint a férfira. Az anyatigris-mentalitású emberiség selejtje, nos, az tényleg nem... az ilyen nőket kell kellő időben és kellő sugarú körben elkerülni...
2013. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És foglalkoznak ezzel? Mert már annak idején is megvolt a távolság, mégis így határozták meg a láthatást.
2013. júl. 4. 09:17
 9/16 anonim ***** válasza:

#8, igen, jó eséllyel foglalkozni fognak vele. Ellenben ha nem csinálsz semmit, hanem várod a csodát, na, akkor biztosan nem fog történni semmi...

Melyikőtök költözött el?

2013. júl. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

ha ö költözött el a lakhelyetekről 350km arrébb akkor neki kell fizetnie a útiköltségedet + a gyerekét !


menj be a bíróságra és kérd a láthatás módosítását (van ingyenes tanácsadás)

alapban amit leírtál azt írják bele - nekünk is ezt írták bele de mi máshogy csináljuk ahogy az apának jó - csak ritkán van h valami miatt eltoljuk vagy más -

de indokold meg h miért kéred máshogy

2013. júl. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!