Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért támadja mindenki az...

Miért támadja mindenki az apukákat?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok se apuka se anyuka (majd egyszer anyuka leszek), nincs gyerekem, csak úgy néha beleolvasok ezekbe a témákba.

Folyamatosan olyanokat látok, hogy apuka ki lett semmizve, anyuka félrelépett, és még neki áll feljebb.

Amikor valaki megcsalja a párját akkor csak azért mert ő az anyuka ítélheti neki a bíróság a gyereket?

Ha már elváltak, akkor miért kell megkeseríteni a volt férj életét?

Kicsit belegondolhatnának a helyzetükbe!

(persze nem olyan apukákról van szó, akik leléptek, és egy fillér gyerektartást sem fizetnek)

Van aki 50-60 évesen kezd új életet. Egy albérletbe kényszerül, és még gyerektartást is fizet.

Ha munkanélküli és nem tud fizetni, tanácsot kér mindenki neki esik.

Ha együtt él a család, és valamelyik fél munkanélküli lesz, akkor ugyanúgy nem tud beleadni a közösbe. Mégsem jelentik fel, nem előlegez meg semmit az állam, nem akarják lecsukni, stb.

Miért csak akkor kezd hirtelen a gyerek külön órákra járni, amikor már elváltak? Ha addig nem volt pénz rá, akkor most honnan lenne?

Sőt!

A legtöbb esetben egy harmadik fél miatt ment tönkre minden.

Így ott az anyuka a gyerekkel/gyerekekkel a házba, minden megmaradt, kapja a gyerektartást, mindenféle segélyt, az új párja ha dolgozik, gondolom ő is ad bele, ha van olyan gyerek aki vállalhat diákmunkát akkor ott is van bevétel....

Míg az apukával lehet, hogy senki szóba sem áll, mert még egy kávéra sem tudja meghívni azt akinek udvarolna.

És akkor csodálkozunk hogy annyi hajléktalan ember van?


2013. júl. 4. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó a kérdésed, bár általánosítasz, gyorsan mondom is az ellenpéldát. Szóval négy éve váltunk el, mert félrement, miközben én vártam a közös kisbabánkat. (ez többször előfordult a házasságunk alatt, amiről csak utólag beszéltek nekem azok, akik tudtak róla.) Szóval 10 év házasság után váltunk. A ház amiben éltünk, nagyrészt az én örökségem volt, tehát én maradtam benne. Ő elvitt amit akart, semmi elé nem gördítettem akadályt. Eljutottunk odáig, hogy a pofámba röhögött, hogy nem fizeti a gyerektartást, mert kevés pénz marad neki. Hozzáteszem négy éve ugyan annyit fizet. (kevesebb, mint a %-ban "járó" gyt.) És van pofája kérni, sőt követelni, hogyha megy a gyerek, küldjek vele kaját is. És hirdeti mindenkinek, hogy egy szemétláda vagyok, mert kisemmiztem. Egyedül nevelem a gyereket, nem kapok semmiféle segélyt, nincs új párom, és soha semmit nem kértem tőle, mindent megoldok egyedül.Szóval nem keserítem meg az életét, sokkal inkább ő az enyémet. (mindezt azért, mert nem fogadom vissza)
2013. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az már csak hab a tortán, hogy feljelentett itt ott, hátha kirúgnak a munkahelyemről..De tudd, ha beszélnél vele egy órácskát, megsajnálnád, hogy milyen egy szemétláda volt felesége van ennek az arany embernek. BRrrr!
2013. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Több nő olvassa ezt az oldalt mint férfi. Ebben a kategóriába meg több az elvált nő mint férfi, így együtt érezve szólják le a férfiakat. Bár néha én sem értem akkora túlzásokba esnek itt.
2013. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Általánosítasz, ami nem meglepő, hiszen érezhetően gyerek vagy még. Gyerekkoromban utáltam, ha ezt mondták nekem, de most én is azt mondom: ha felnősz, és látsz és tapasztalsz egy-két dolgot, rá fogsz jönni, hogy a világ nem csak fekete és fehér.

(na meg arra is, hogy szinte soha nem egy harmadik fél miatt megy tönkre minden - táncba vinni csak azt lehet, aki menni akar)

2013. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Eljutottunk odáig, hogy a pofámba röhögött, hogy nem fizeti a gyerektartást, mert kevés pénz marad neki."


Ilyet lehet? Nem úgy van, hogy a fizetés valahány százalékát kell?


Többször olvastam olyan hogy anyuka feljelentette az apukát, meg bíróság, stb.

2013. júl. 4. 21:30
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
"Apa bárki lehet, de az apuka ritka kincs."
2013. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

"Apa bárki lehet, de az apuka ritka kincs."


Na ez nekem megint a gusztustalan kategória, a rúgjunk bele egyet teljesen feleslegesen az apákba.

2013. júl. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ellenpéldát mondanék. Anyuka vagyok 3 éves fiammal, apuka 2 éve nem látta mert én nem engedem, nos ebbe semmi igazság nincs felőlem naponta jöhetne!

Akkor a másik, hogy vágrehajtóhoz járok egy éve mert egyszer-egyszer kevesebbet fizet... Hát ami azt illeti 1ftot sem fizetett 2éve...

Ellene nevelem a gyereket állítólag, 2éve nem látta, mégis hogy nevelném ellene nem is ismeri?!?!

Nos azt tudom mondani mint az első, ha egy kicsit beszélgetnél apukával akkor én lennék a legpénzéhesebb, leggonoszabb anyuka....

2013. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Valóban ezen a fórumon a legtöbben elvált nők! Nem értik meg, hogy ha a házasság megromlik, abban a nők is hibásak! Különösen akkor, ha gyereket szülnek. Akkor sokan a nap 24 órájában csak a gyerekkel törődnek, a férjükkel már nem. Ezért megy tönkre sok házasság.

A Bíróság pedig részrehajló az anyák javára. Még akkor is a nőnek ítélik a gyereket, ha ő tart szeretőt! Több ilyen családot is ismerek. A másik ok még, hogy a nőnek nincs munkája, saját jövedelme. Ha nem kap családi pótlékot, gyerektartást, akkor nem tudna miből megélni. Inkább az apa kerüljön lehetetlen helyzetbe, mint egy nő.

A Bíróságok nem azt nézik, melyikük alkalmasabb a gyerek nevelésére, hanem részrehajlóak a nő javára.

Az utcánkban lakik egy 4 gyerekes család. Azért adta be a férj a válópert, mert az anya súlyos alkoholista. A Bírónő mégis az anyának ítélte a gyerekeket, azzal az indokkal, hogy a legkisebb csak két éves és szüksége van az anyjára. Másodfokon csak azért kapta meg az apa a gyerekeket, mert az anya tökrészegen támolygott be a tárgyalásra, és hasra esett a bírói pulpitus előtt.

Magyarországon ez a helyzet. Nagyon ritka, amikor valóban a gyerek érdekeit nézik.

2013. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok. Képes vagyok egyedül is eltartani a gyerekemet, normális, jól fizető munkám van. Nem hanyagoltam el a férjemet a gyerekvállalás miatt, nem voltam slampos, besavanyodott hisztis liba, úgyhogy nem rajtam ment el ez a házasság, de azt most nem részletezném. Egyébként felajánlottam neki, hogy adok én neki annyi pénzt, amit ő ad nekem, és vigye a gyereket, nevelje ő. Kikerekedett a szeme, hogy hogy gondolom, ő dolgozik!! Hozzáteszem én is, de nekem mindent sikerül megoldanom nélküle, gyerekkel a hónom alatt. Sosem szoktam egyébként szapulni, csak pont ma csúcsosodott ki a sz*rházisága, és eléggé feszült vagyok ettől.
2013. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!