Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküli férfi vs. A...

Munkanélküli férfi vs. A családja és/vagy a párja hozzáállása. Ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

A napokban olvasgattam kérdéseket, lényegük az volt, hogy a dolgozó férfit akinek vagy párja volt, vagy családja

(anya-apa-tesóra gondolok) vagy a párjával már családja (tehát baba vagy már kisgyerek) kirakták az állásából és most munkanélküli, viszont valamelyik szerette (párja vagy anya-apa-tesó) zrikálja, hogy keressen munkát, aki láthatóan nem teszi, vagy ezzel vagy azzal az indokkal. A kommentekbe pedig jöttek a válaszok, hogy milyen szívtelen az illető aki a munkanélkülinek ilyet mond, nem elég szégyen neki ez férfi létére, még bele kell rúgni stb..


Na most..ezek a kommentek furcsák nekem, mert..én megértem, hogy valakinek nincs munkája, szar a helyzet, stb, DE..ha nem látom a másikon, hogy tényleg akarna munkát keresni, csak ül és van, akkor mi jogon várják el tőlem hogy csukjam be a számat és csak nyeljem a levegőt és/vagy tartsam el a családot, ilyen olyan formában?


Szerintem ebben az esetben jogos a kiakadásom, ha nem is moccan a másik egy millimétert se. Mert ha megtenné én esküszöm meg nem szólalnék(és szerintem más kérdés kiírók sem), mert ott az akarás. A jóban-rosszban-szegénységben-gazdagságban című dologgal is egyetértek, de ilyen hozzáállás mellett mint feljebb említettem, miért a kiírónak feszülnek neki, aki jogosan piszkálja a másikat?


A kérdésem nem a jelenemről szól, csak elgondolkodtatott tegnap, hogy ekkor mégis kinek van igaza?! NEM PROVOKÁLNI AKAROK, pusztán csak érdekel.


2013. júl. 5. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van.
2013. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos ebben a cipőben járok én is.A férjem lassan egy éve nem dolgozik,adóssága meg van bőven,amit még megismerkedésünk előtt szerzett.Most ezek mind az én nyakamba zúdultak,a kevés fizetésemből kell megoldanom.Egy ideig tűrtem a dolgot,de most már elegem van,és igen nem hagyom békén.Sosem látom,hogy keresgélne az állások között,mikor mondom neki,hogy menjen be a munkanélkülibe,akkor közli,a net-en is fent vannak a dolgok.Nincs 2 hete melegvizünk,mert persze nem szólt róla,hogy ennyi és ennyi a tartozás,azt mondta elintézi hamarosan lesz víz.Most állítólag ott tart a dolog,hogy 2 papírt kellene elhoznia valahonnan és bevinni a szolgáltatóhoz,de erre egész héten nem volt képes.Csak a neten lóg,és a hobbijával foglakozik.Szerintem igen is csesztetni kell,ha nem látszik rajta,hogy akarna változtatni,mert így tönkre tesz mindenkit.Szerencse,hogy gyerek még nincs,különben nem tudom őt is hogy tartanám el...
2013. júl. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1#: köszi a választ! :)


2#: pontosan ilyen esetre gondoltam, mint a tiétek. Hogy ebben az esetben mi is a legjobb..mindenesetre kitartást, állj a sarkadra és ne hagyd magad :)

2013. júl. 5. 17:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg azért gondolják meg az emberek, hogy milyen adósággal állnak össze bárkivel is. Legyen az akármilyen nagy szerelem, meg őszintesége, az adósságának a bevallásának, ezeket feltételekkel kell kezelni. Ha a párodnak van adóssága és összeköltöztök minek is kéne neked azt fizetni? Nem a te vagy közös házatok lesz megterhelve szerintem.
2013. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Sok barom amúgy is mint tesónk is 23 éves volt bekerült olyan körbe, és tette a nagy kerek semmire az agyát, költekezett, pénz mellett volt, hozzányúlt, így adóssága lett. Megterheltette a családi házat, hogy vissza tudja fizetni a cégnek ahol dolgozott. Utána mivel volt támasza, elment vele a ló, barátnői is sajnálgatták, felvettek neki a hazugságaira lóvét, azoknak is tartozik, szakmája meg olyan, hogy jó ha négy ezret keres egy nap. És nem mindig volt 13 év óta melója sem. Ha meg volt, volt mikor magára költötte, mert a hülye család ott volt mindig.... de ha meg sokat túlórázik őt kell sajnálni, hogy mennyit megy. És kinek kereste? Nekünk? Szóval az ilyen típusuaknál bajosabb ha válogat.
2013. júl. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az adósság nem feltétlen csak az egyik hozadéka, ketten alkotnak egy párt, tehát közös elhatározásból is vehettek fel kölcsönt. Ergó itt nem áll fenn a te általad említett nézzük meg kivel állunk össze dolog.
2013. júl. 5. 17:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki munkanélküli, és nem talál munkát, az előfordul, sajnos ilyen az élet.

Ha valaki viszont meg sem próbálja, az nem tolerálható semmilyen szinten sem.

2013. júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, hát akkor ott nem áll fent a dolog, de xarabb az amikor megadod a lehetőséget a párodnak és az övét kell fizetned, amit még a közös életetek előtt szerzett. Az azért dúrvább ha jobban belegondolsz.
2013. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én álltam a másik oldalon. A következő volt a helyzet: a párom reggel elindult dolgozni. Én akkor nekiültem az álláskeresésnek, hirdetéseket olvastam, az önéletrajzom pofozgattam, millió cég oldalát kerestem meg, stb.

Ha behívtak, mentem interjúra, ha volt állásbörze, elmentem. Volt, hogy a várost jártam.

Amikor a párom hazaért, abbahagytam a keresést, és onnantól vele foglalkoztam, vacsorát főztem neki, filmeztünk, stb.


Később megkaptam, hogy én nem csinálok semmit. Mert NEM LÁTJA, hogy állást keresnék.

Persze, hogy nem látta. Hiszen akkor dolgozott. Hogy láthatta volna?


Nekem borzasztóan rosszul esett, amikor így állt a kérdéshez. Mondjuk ő tetézte még azzal is, hogy idővel mindegy is volt, mit mondok, éreztem hogy ő eldöntötte magában, hogy én nem keresek munkát. Rá is ment a kapcsolatunk.

2013. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es Igen érdekesek vagyunk mi emberek amúgy. Amikor dolgozik az ember, még ha előtte munkanélküli is volt, megszólja azt aki nem dolgozik, közben meg ő is tudja milyen xar az. Aki azt mondja, hogy valaki jól elvan a segélyből is, az nincs tisztába azzal, hogy milyen kevés pénz is az a 22800 forint. Ma lementem, vettem egy kenyeret, egy kilós 500 ft-os párizsit, fizettem nyolcszáz ft-ot. És még nem is vajaztam meg a szendvicset. Nah? Ez élet? hagyjuk már.
2013. júl. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!