Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A csaj körül forog a világ,...

A csaj körül forog a világ, engem le se szarnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim még kiskoromban elváltak és anyám pár éve összejött egy másik palival aki hozzánk költözött a lányával akivel eleinte nem volt annyira rossz a kapcsolatunk de már utáljuk egymást. Most 15 éves de akkora egy hülye álszent hisztis dög hogy már fáj. Mindig azt figyelik, hogy neki jólegyen az meg le van szarva, hogy velem mi van. Hozzám csak akkor jönnek ha kell valami vagy le kell baxni valamiért. Jó is ez meg nem is. Kicsit szarul esik, hogy anyám is ezt a pincsi gehhhit nyalja. Egy kis rib@nc amúgy, már rég nem szűz de ezt az apja nem tudja. Ő azt állítja, hogy a pici lánya jól nevelt nem úgy mint én. Nem értem mi baj van velem de az ő szavára nem adok. Egy ideig folyton idegesítettük egymást a "hugommal" hogy ki tudja megszivatni jobban a másikat de már befejeztem és ő tovább csinálja. Ha nem büntetnének érte háromszor egymás után dobnám ki az ablakon. Nagyon utálom. Mit tegyek, hogy leszálljon rólam és visszakapjam anyámat?

18/F


2013. júl. 6. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Mondd el anyukadnak ezeket amiket leirtal ide:)
2013. júl. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát más út nincs, el kell mondanod anyudnak, hogy hanyagolva érzed magad.
2013. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Elég éretlenül viselkedsz. Te is szívattad őt. Te már leálltál evvel, de attól még ne várd el hogy ő leálljon. Ha igazi húgod lenne akkor is neked kellene értelmesebben viselkedni. Belementél ilyen kicsinyes, gyerekes játszmákba, szóval ne lepődj meg ha ő folytatja. Igazi testvérek között néha még rosszabb is a helyzet. Pl új gyerek születésénél ők is féltékenyek, de ez nem azt jelenti hogy elvesztetted anyukád. Ő biztos hogy szeret, de te is lehetnél megértő vele. A "húgod" meg a kamaszkora közepén van, persze hogy nem egy mintagyerek. Azért az szép tőled hogy nem árultad el az apjának azt hogy nem szűz. Próbálj továbbra is felülemelkedni, ami elég nehéz lehet, főleg családban, családi drámáknál. Anyukáddal meg csinálhatsz közös programot és kell hogy törődjön veled, de attól még ez a családi helyzet nem változik, ezt el kell fogadnod. Ha úgy érzed hogy nem törődik veled akkor nyugodt beszélgetést próbálj vele kezdeni a valódi érzéseidről evvel kapcs. Amúgy ez a testvér helyzet tényleg nem könnyű, de édestestvéreknél még nagyobb galibák szoktak lenni néha.
2013. júl. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki régebben de csak veszekedés lett belőle mert szerinte nem változott semmi. 3 éve élünk együtt és ha ennyi idő alatt ennyit romlott a helyzet akkor anyám még 3 év múlva már meg se fog ismerni? Miért fontosabb neki egy idegen kölyök mint a sajáta? Csak azért mert ő a lány és kisebb? Nagy dolog... Ez már majdnem 2 éve volt és elvárom hogy leálljon mert én laktam itt hamarabb és én vagyok az idősebb. Ha nem áll le tuti megverem és nem érdekel hogy kicsi, lány meg milyen következményei lehetnek. Így is túl sokat tűrtem már.
2013. júl. 7. 00:22
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Megverném a csajt utána meg az apját is. 18évesen már elég érett vagy hozzá testileg is szerintem hogy elkalapáld az apukát. Én megtenném.
2013. júl. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát ez durva. Ezen a mondtanon: Ha nem büntetnének érte háromszor egymás után dobnám ki az ablakon.

Ezen besírtam. Itt röhögök, még el is képzeltem! :P Hát nagyon idegesítő pi@a lehet, hogyha ennyire nem bírod. Nem leszel fősulis vagy valami, hogy koleszba mehess? Érzelmi zsarolás!!! Ez a tuti. Apukáddal mi van, nem tartod a kapcsolatot? Olyan jó érzelmi zsarolásokat tudnék, mestere vagyok. Habár ha nem válnak be keményebb eszközöket kell bevetni, de kell hozni érte egy kis áldozatot, de nem őr lenne rögtön a középpont. Vagy buktasd le, hogy pl. már nem szűz, vagy ha a barátjával van, akkro vegye fel valaki, és mutassák meg a drága apukának. Annyi király ötletem lenne. És amúgy tényleg, ha az apukáddal tartod a kapcsolatot akkor ez nagyon jól jöhet.

2013. júl. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Megverni egy lányt csak azért mert nekünk nem szimpi, gratulálok ötödik. Ha te minden problémádat így intézel el akkor nem lehetsz fejlettebb az ősembernél. És persze sajnálom a párod vagy a jövőbeli párod.

Tedd helyre, de szerintem az a legrosszabb ötlet hogy megvered. Egy "apai" pofon nem árt, de csak akkor ha éretten viselkedsz: azaz elmondod neki a problémádat és ha nem változik akkor lehetsz határozottabb. Amúgy meg szerinted mi lesz annak a következménye ha megvered? Anyukád úgy ki lesz akadva rád mint eddig soha. Csak még rosszabbá teszed az egész családi életedet és szerintem anyukád szemében is kisebb leszel. Aki erősebb annak van igaza? Ez férfiaknál jól működhet, de egy 15 éves lányt megverni csak erőfitogtatás és evvel nem az eszed erejét bizonyítod hanem azt hogy gyenge vagy mert nem tudod a helyzetet máshogy kezelni.

Mi öcsémmel rendszeresen összeugrunk, de persze mivel ő tízszer erősebb ezért kerülöm ha tudom. (Mivel én vagyok a nőnemű). Ő pedig most már eléggé bánja hogy ezt tette, csak azért mert nem értettünk egyet. Később kiderült hogy más nőkkel is agresszív. De volt olyan bölcs hogy felismerje hogy benne van a hiba mert egy helyzetet nem izommal kell megoldani. Tehát ha a húgod megvered akkor csak rólad állít ki szegénységi bizonyítványt. Sok embernek van idegesítő mostohahúga, sőt idegesítő édestestvére is. Ilyen a család. Ez nem idilli mennyország, és csak tőled függ hogy hogy kezeled.

Amúgy meg azt csinálsz amit akarsz. A börtönben a nőverőket majdnem olyan rosszul kezelik mint a gyerekgyilkosokat amúgy. Ha megvered azt bizonyítod hogy egy öt éves szintjén vagy, aki nem tud kezelni egy nőt. Már lassan felnősz úgyhogy ideje lenne férfiasan viselkedned.

Amúgy meg a helyzeted teljesen megszokott. Sok embernek kell együtt élni olyannal akit utál. Családi balhék tömkelege van bíróságokon. Amúgy próbáltál már az apjával beszélni? Biztos hogy ő sem fog hozzád jobban állni amíg egy féltékeny kisgyerekként viselkedsz. Mondd el neki hogy te próbálkozol, de a lánya nem hagyja. Ha nem így gondolod akkor is próbáld megjátszani a jó kisfiút, hisz csak ekkor fognak rád is figyelni. Ha viszont megvered akkor pont az ellenkezőjét éred el: mindenki dühös lesz rád és anyukád még inkább a lány pártjára fog állni.

Amúgy lehet hogy egy pszichológust is érdemes lenne felkeresned. Biztos hogy a pszichológus is a te pártodon fog állni, de ha jó szakember akkor segít megoldani egy két dolgot evvel kapcs.

2013. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy hatodikkal is egyet értek. Engem is érdekelne hogy a valódi apukáddal hogy állsz. Ha nincs más út akkor az érzelmi zsarolás hatásos, de ahhoz nem megverned kellene hanem a jó kisfiút játszani. Ez amúgy tipikus kamasz duma hogy "ő fontosabb mint a sajátja". Igen ált a legtöbb kamasz így érez, hogy a másik az fontosabb. De te gyerekként viselkedsz és nem megoldani akarod a problémád. És ez nem bírálat volt, én is a te oldaladon állok, csak próbáltam a dolgot megvilágítani egy másik szemszögből. Te elmerültél ebben az ego harcban és a kicsinyes harcokban és nem is akarod reálisan látni a helyzeted. Anyukád pedig nem "akkor lesz a tiéd" ahogy mondtad (bár 18 évesen ez a kifejezés eléggé furcsa), ha elüldözöd a párját és a lányát, hanem ha pl elköltözöl és próbálod vele fenntartani a normális kapcsolatot.
2013. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha 3 éve éltek együtt, akkor valószínű hogy a keresetet is viszi hozzátok a pasas. Ez gondolom anyukádnak sokat jelent, meghát ott a "kicsi lány" akinek anyára van szüksége, anyud gondolom ezt is bevállalta amikor összeköltözött a fél 2 család(hogy pótanya lesz).

Az anyukádat csak azzal kapod vissza ha nem nyírod hanem segíted a kiscsajt, ezzel neki is könnyebb lesz.

(vagy leszarod és nem foglalkozol vele, vagy ki is röhögheted ha szivatni próbálna, de ne a család szeme lőtt mert azzal anyudnak ártasz, hogy így viselkedik a kisfia)


18 éves vagy, akkor vagy továbbtanulsz vagy dolgozni fogsz úgyhogy onnastól kezdve lassan közöd nem lesz a kiscsajhoz, mert meglesz a magad élete.

2013. júl. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-essel részben egyet értek. Úgy látom itt mindenki segíteni akart neked, csak éppen mindenki a maga módján :D
2013. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!