Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi különbségek egy kapcsol...

Anyagi különbségek egy kapcsolaton belül. Vélemény?

Figyelt kérdés

Az élettársam és én különböző anyagi helyzetűek vagyunk. Az ő családjának 4 ingatlana, 3 autója, földje van, az enyémnek egy ingatlana és egy autója. Nekem konkrétan semmim nincsen. A páromnak van egy lakóparki lakása és egy autója. Évek óta együtt vagyunk, együtt is élünk. De ahelyett, hogy ezek a különbségek kevésbé számítanának, egyre inkább érzem problémának ezeket. A párom minden fillérrel elszámoltat (két gyerekkel vagyok gyesen) egyébként nem költök magamra egyáltalán, a párom öccse pedig állandóan azon van kibukva, hogy én ne vezessem a párom autóját-mindketten vezetni tanulunk. Olyan fölényesen beszél velem a családja, az apósom kivételével, hogy már neki is szóltam, h zavaró. Erre ő annyit mondott, h "Te velem élsz, nem velük". Ami igaz, de olyan kellemetlen, hogy ő nem véd meg. Egyszer megkaptam, hogy beleültem a készbe, ezt is említettem a páromnak, erre azt mondta, hogy "hát ez végülis igaz" tehát gondolom ő is hasonlóan gondolkodik... Mondtam már neki amúgy, hogy nem kell tőlem félteni a családi vagyont, még csak házasok sem vagyunk, erre semmit sem mondott.

Olyan érzés, mintha nem tartoznék a családjához, mintha csak a gyerekek anyja lennék, és kész. Túldrámázom?



2013. júl. 8. 13:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
Hát az a véleményem, hogy újgazdag suttyóhoz mentél hozzá, csak eddig gondolom azért nem derült ki, mert most kezd rájönni, hogy hoppá, az évek alatt te is kapsz a házból pl, mivel házasok vagytok. Ilyen anyuka kisfia lehet a pali, akinek a segge alá toltak mindent, csak születni volt nehéz. Hát együttérzésem. Emberednek az nem jut eszébe, hogy nem csak a vagyon létezik? Én ezt nem bírnám hosszú távon, az tuti.
2013. júl. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Én is így vagyok. Mennyi ideje ismertétek egymást mikor babát terveztetek? Lehet elhamarkodtátok így nem tudtad megismerni, hogy Ő egy sóher ember! És meg sem véd, tehát vagy túl gyáva vagy szarik a fejedre. na én ezért nem fogok a páromnak gyereket szülni. Így sokkal könnyebb odébb állni és találni olyat akivel megérdemeljük egymást. :)

24/N

2013. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

1-es 2-esnek.

nem kell tőlem félteni a családi vagyont, még csak házasok sem vagyunk, erre semmit sem mondott.

utolsó előtti sorok.

2013. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő nem ült bele a készbe? :D ne röhögtessen, ha maga dolgozik meg ezért, na meg az öccse, akkor pofizhat :D
2013. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk házasok! Írtam is. Tehát az övé sose lesz az enyém. Nem is akarnám.

2 éve jártunk, mikor teherbe estem. Akkor még semmi jele nem volt annak, hogy később ilyen gondok lesznek, de tényleg! Igaz én soha nem kértem semmit tőle, még nyaralni se vitt el soha, de nem is kértem! Lényegében mindig feszengtem az anyagi különbségeken, ezért nem kértem soha semmit, ez az igazság!

2013. júl. 8. 13:47
 6/25 A kérdező kommentje:
4-es, igen, ez bennem is felmerült, az öccse viselkedése vérlázító egyébként, most pl meg volt sértődve rám, mert órákat vettem vezetésből. Azt kérdezgette, hogy "miért nem a tesóm vesz órákat?" Hiába mondtam, h ő nem akar, alig szól hozzám, mert szerinte a páromé a kocsi, neki kell vezetnie, én minek tanulok vezetni. (Mondjuk azért, mert reggeltől estig egyedül vagyok a 2 gyerekkel, és jó lenne, ha nem mindenhova tömegközlekedéssel kéne vinnem őket.)
2013. júl. 8. 13:50
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
családjának? ti már külön család vagytok, tehát nem a rokonság tulajdonát kell összeszámolgatni..
2013. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
hanem a sajátotokat
2013. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
7-es, igen tudom, de gondolom Te is tudod, hogy az ember személyiségét, véleményét nagyban meghatározza, hogy honnan jön. Elég lett volna annyit írnom, hogy ő jómódú pesti fiú volt, mikor összejöttünk, én meg átlagos vidéki lány.
2013. júl. 8. 13:56
 10/25 anonim ***** válasza:
34%
1-vagyok. Hát, ezt nem jól csinálod. Van már két gyerek, igenis vegyen el, mert azért gondolom nem csak ülsz egész nap a házba, végül is vezeted a háztartást, gondozod a gyerekeket.Majd egyszer csak gondol egyet, és kidob, mer mondjuk anyuka azt mondja, és nem lesz semmid. Ha már úgyis éreztetik veled a dolgot, legalább legyen értelme, ha meg nem akar elvenni, akkor nagy gáz van, nem szeret igazán, csak a pénzét.
2013. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!