Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jelenthet a szüleimnek...

Miért jelenthet a szüleimnek problémát a köztünk lévő anyagi különbségek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel közösen belevágtunk egy vállalkozásba 1,5 éve, ami szerencsére többé kevésbé sikeres. Amióta érdemben pénzt is termel azóta tartja anyám a kezét, hogy ez milyen jó, mert hogy ő akkor majd ebből milyen részt fog kapni. Elöszőr azt hittem, hogy ezt viccnek szánja, de nem halálosan komolyan gondolta, hogy neki ez jár.


Az egész eddigi időszak csúcspontja az a pillanat volt mikor bejelentettem, hogy elénk állt egy nagyon jó lehetőség és így tudunk venni én is és a társam is egy egy házat. Azóta megy a hiszti, hogy azt a pénzt mért nem inkább neki adom, vagy ha már úgy is számolatlanul költjük akkor neki mért nem adok, mert ő megérdemli.


Történethez hozzátartozik, hogy én még otthon laktam, költség minimalizálás okán. :) De a háznak a rezsijét és minden egyéb dolgát én fizetem, mert korábban így állapodtunk meg és ezt én is normálisnak éreztem.


Szerintetek, mit lehetne velük tenni? Illetve, hogyan lehetne a kapcsolatunkat rendbe hozni?



2012. okt. 13. 03:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Hát...

Ez valahol természetes, hogy ha egy családtag jó anyagi körülményeket teremt, akkor a többi családtag úgy érzi, hogy segíteni kellene őt.

Ha testvéredről lenne szó, azt mondanám, hogy ne adj neki pénzt, de ő mégiscsak az anyukád...


Én azt mondom, hogy támogasd, de csak annyival, amennyit tudsz nélkülözni.


Ha mondjuk házra, lakásra, kocsira kell a pénz, akkor költsd magadra, de, ha mondjuk te megveszed a 30. cipődet, ami annyira nem kell azért, és ezt a pénzt odaadhatnád anyukádnak, akkor add oda, majd köv. hónapba veszel új cipőt.


Meg szerintem döntsd el, hogy mennyi a maximum, amit havonta adnál neki, és annál többet ne adj, mert az már a részéről is pofátlanság, hogy kérné.


Nyilván nem egy havi fizetést fogsz neki adni, de valamennyit adhatsz.


Annyit, amennyi téged még nem károsít meg, neki viszont jól jön.


Ez a házas story nem ez a dolog, nehogy neki add azt, amit a saját életed felépítésére szántál!


Mértékkel segítheted, mert segített abban, hogy ide eljuss, de ne károsítsd meg magad anyukád miatt.


Az összeget meg te tudod!

2012. okt. 13. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Az előttem szólóval maximálisan egyetértek.

Azt elég durvának tartom, hogy azt mondta anyukád, hogy miért veszel házat és miért nem neki adod a pénzt.

2012. okt. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Ja, és ezt a "családtagot" úgy értettem, hogy a szülő, vagy a társad az, aki támogatást várhat.

Nem a testvéreid, vagy mindenféle rokon.


A szülő azért, mert ő is segített, a társad meg a társad és nyilván közös a kassza.


Amúgy azt gondolom, hogy ha választani kellene, hogy a párodra költöd a pénzed, vagy anyukádra, akkor egyértelműen a PÁROD!!!


Ő a jövőd, és a jövődet ne áldozd fel anyukádért!

2012. okt. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek!

Valamennyit miért ne adhatnál anyukádnak,hogy kisegítsd?!

Szoktál adni anyudnak egyébként mióta jól megy neked?

2012. okt. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

Amig otthon zabálsz, ők adják a tetőt a fejed fölé ingyen és bérmentve, és te csak a rezsibe szállsz bele, de közben minden áldott este eldicsekszel nekik, hogy neked milyen jól megy és látják, hogy miket vásárolsz (nem a napi megélhetéshez fontos dolgokat) addig ne lepődj meg - és igazuk is van.

1. közltözz el albérletbe, és utána legyen olyan nagyon jól menő anyagi helyzeted. Te magad irtad, hogy milyen jó, hogy minimális a lakhatási költséged, mert otthon élsz. Rajta, fizess 80ezer albérletet és 60ezer rezsit, vedd meg a benzint és a kaját. Hja, akkor már nem is olyan szép a világ???

2. Fizess a szüleidnek albérleti díjat, + a rezsit és a kaját. Ők neveltek, taníttattak, nélkülük egy rakás semmi lennél. Akkor is, ha a sulid végeztével kiraknak otthonról. Mondjuk, szerintem igy is az vagy, na mindegy.

3. rajta, vedd meg a házat, kocsit, mindent, és húzz el a fenébe, le se szrd anyádékat. Egyszer majd még örülnél neki majd, ha még egyszer, csak még egyszer segíthetnél nekik anyagilag.


(nem, nem savanyú a szőlő, saját, tehermentes házamban élek, nincsenek anyagi gondjaink, és a szüleimnek 100ezer Ft-ot utalok át minden hónapban, és amikor hetente meglátogatom őket, akkor teli szatyrokkal megyek, bevásárolok nekik, amit csak tudok. 36 éves vagyok, sohasem jutott eszembe, hogy az ÉN céljaim. Mindig csak a MI céljaink vannak.)

2012. okt. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
91%

Utolsóval nem értek egyet. Ha anyagi gondjai vannak a szüleinek, nyilván segít(ene) nekik. Az, hogy egy felnõtt ember házat vesz magának, teljesen normális dolog, szülõként ennek örülni kellene, nem pedig irigykedni. A szüleinknek nem "tartozunk" anyagiakkal, amiért felneveltek, hiszen ez az õ döntésük volt. Tisztelettel, szeretettel "tartozunk" nekik, de anyagiakkal nem.


Ha tényleg anyagi gondokról van szó, akkor felajánlhatod a segítségedet, pl kifizeted a gázszámlát, bevásárolsz stb. De ha nem, akkor nem értem meg a szüleidet, szülõként én örülni fogok és nem irigykedni, ha sikeres lesz a gyerekem.

2012. okt. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

ma 06:34


Drága igen magasan kulturált barátom!


Örülök, hogy ilyen mélyen belelátsz a dolgokba, így ismeretlenül.


Az hogy otthon lakom, egyenlő azzal, hogy reggel 9-10kor elmegyek és este 10-11kor haza esek. A hétvégéimet, pedig barátnőmmel töltöm. Szóval 0 hazai erőforrást használok fel, az ágyamon kívül...


A szüleim bár már nyugdíjasok, de szerencsések egyenlőre, mert a nyugdíjuk a mai átlag fizetések felett van erősen, nem szorulnak rá egyenlőre a támogatásra. Ha rá fognak akkor majd, vissza térünk erre.

2012. okt. 13. 16:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Fel nem tudom fogni h egy szülő h lehet ilyen irígy
2012. okt. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól le leszek pontozva, de nem baj.


Én úgy gondolom, hogy el kell tudni választani az üzleti életet a családitól! Ha te minden pénzed jótékonykodásra költöd akkor gyorsan búcsút mondhatsz a vállalkozásnak. Ilyen esetekben főleg, hogy fiatal cégről beszélünk az is elgondolkodtató, hogy az ember mennyit költhet saját magára ugyanis véleményem szerint a pénz nagy hányadát kell visszaforgatni a cégbe pár évig, míg az nem lesz elég stabil és jövedelmező ahhoz, hogy életmódot válthass. Ezt nézve szerintem egyáltalán nem fér bele az, hogy anyukád tartsa a markát. Természetesen ha gond van én is kisegíteném a szüleimet, viszont meg kell tartani egy egészséges szintet, mert egy ideig örülne a támogatásnak majd vagy egyre többet kérne, vagy teljesen természetesnek tartaná, hogy finanszírozod.

Az pedig, hogy adnod kell mert náluk laksz, szerintem nem helytálló. Miért? Azért mert eddig is kivetted a részedet a költségekből, tehát nem vagy ingyenélő, és ahogy írtad ingatlant szeretnél vásárolni, tehát nem is tervezel a nyakukon maradni.

2012. okt. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, mire kell neki a pénz! Szerintem ha kisebb dolgokat akar venni belőle, akkor vedd meg, de véleményem szerint nem jár neki nagyobb összeg...


Megírnád privátba, milyen vállalkozásról van szó? Nem múltam el 18 és néhányszor elgondolkoztam, mit tudnék csinálni, hogy ne legyenek majd anyagi gondjaim.

2012. okt. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!