Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben túl nagyok...

Ebben az esetben túl nagyok közöttünk az anyagi, tapasztalati és egzisztenciális különbségek?

Figyelt kérdés

Ő 30 éves, dolgozik, jól keres, lassan kész a háza és beköltözhet. 1 éve vált el, van egy két éves kisfia.

Én 22 vagyok, még egyetemista, egy évem van hátra. Úgy néz ki lesz utána munkám, de megtakarításom nincs, a szüleim tartanak el.

Amúgy elég egyformán gondolkodunk, hasonló az értékrendünk és az érdeklődési körünk is. A vonzalom is megvan, bármi lehet belőle. Csak kicsit félek ezek miatt belekezdeni. Eddig egy kapcsolatom volt, ő velem egykorú volt, hasonló háttérrel.



2013. jan. 31. 21:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Ne félj! Próba szerencse.:)
2013. jan. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak egzisztenciális különbségek. És?
2013. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát igen :) Csak azért mégis kicsit máshol tartunk. Bár én is komoly kapcsolatra vágyok, akár már most az "igazival" És ott a kisfia is, ettől is kicsit félek.
2013. jan. 31. 21:58
 4/19 A kérdező kommentje:

Kettes, az csak egy része. Bár azért az is elég fura lenne. Neki már van háza, ha komollyá válna csak úgy beköltöznék. És ha 20 év múlva elválunk nincs semmim.

Tudom, hogy kicsit túl komplikálom :)

2013. jan. 31. 22:00
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

De, ha elváltok (bár nem értem, miért szeretnek ebből kiindulni emberek), a közösen szerzett vagyon fele a tiéd. Egy ház mínuszban leszel.

Miért lenne jobb egy hozzás hasonló egzisztenciájú valakivel kezdeni? Semmi garancia nincs rá, hogy mellette (együtt) felfejlődsz, és egy esetleges válás során marad is valamid. Ne így logikázz :)

2013. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Jó persze, ez egy sarkított eset, nem a szakítást tervezem már most :)
2013. jan. 31. 22:08
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem se agyalj most ezen! Mi is hasonló paraméterekkel rendelkeztünk ("csak" nem volt gyereke). 14 éve vagyunk együtt, 8 éve házasok. Soha nem akarta kihasználni az előnyét, szerintem ez a lényeg. Azt mondja házUNK, a pénzt is közösen kezeljük, ha nagyobb összeget költ, mindig megbeszéli velem előre. Egy család vagyunk, ezek a különbségek elmosódtak. 7 év van közöttünk, ez még pont az a korkülönbség ami nem is látszik.


(Én mellé azért szakítottam az elődjével, mert nem akart dolgozni, én viszont már próbáltam elkezdeni építgetni az életemet, 24 évesen. Egy munkakerülővel nem lehetett a semmiből. Kaptam hideget-meleget a családjától, hogy elhagytam szegény fiúkat a pénzért :) )

2013. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
22. évesen engem inkább az zavarna, hogy elvált és van egy gyereke. Miért nem keres egy gyerektelen férfit.
2013. jan. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj kérdező, inkább keress egy gyermektelen férfit. Jó persze imponál neked is, mint minden nőnek az, hogy jól keres és van háza, de ez akkor is nagy falat lesz neked. Már most parázol. Állandóan arra fogsz gondolni, hogy itt minden az övé, neked semmi (lehet csak te fogod ezt érezni). Ráadásul ott a gyerek is.
2013. febr. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

Én inkább nem kezdenék bele, mert túl sok minden zavarna. Az okok a következők:

- teljesen más életszakaszban van, mások az igényei, mások az elvárásai (pl. te egyetemista vagy, ő évek óta dolgozó ember)

- anyagiak: neki már van "valamije", ami nem is lenne gond, de nekem pl. zavaró lenne, ha én semmit nem tudnék hozzátenni, vagy nem kellene hozzátenni. Nyilván emberfüggő, de a sok csúnya példa után félnék, hogy bármikor kitehet, ha úgy hozza úri kedve, a fejemhez vághatja, hogy nem rakhatok ki egy képet, mert ez az ő háza, vagy nekem kuss a nevem itt stb. Ráadásul, ha keresnék, és felújítás, bármi lenne, akkor nyilván az én pénzem is bánná a dolgot, amit nem tudnék vinni, ha menni kell (ok, elvileg jár az, amit ráköltök, de működő kapcsolatban kínos lenne pár tízezer vagy százezer Ft papírozása,ha meg nincs papír, csak a jóindulatán múlik, hogy adna-e valamit...)Nyilván a közös dolgokra menne a pénzed, az valószínű nem működne, hogy te külön gyűjtögetted magadnak a saját lakásra valót.

- a gyerek + ex: állandó konfliktusforrás. Pénz, idő és egyéb szempontok szerint is. Akar egyáltalán később új családot, vagy neki elég az az egy gyerek is? Hogy bánik vele? Hanyagolja, vagy elhalmozza szeretettel +idővel+pénzzel is? Meg bírnád emészteni, hogy nem te vagy az első, és sose leszel? Ha te szülsz neki, az már legfeljebb no. 2.? Hogy majd öröklésnél a saját porontyaitok mellett az első gyereknek is ugyanannyit kell juttatni?

- felelőtlenség: 30 éves, fiatal, és már a háta mögött van egy házasság és egy 2 éves gyerek. Mire vállaltak (nem anyagiak) ilyen fiatalon házasságot+gyereket, ha aztán 2 éves korára már elváltak útjaik? Mi lehetett akkora baj, hogy nem tudták megoldani? Ennyi esze van?


Én inkább egy magamhoz hasonlót választanék, addig amig van rá lehetőség: gyermektelent, és kb azonos életszakaszban lévőt, azonos gondolkodásmóddal(nem anyagi helyzettel, mert fillérre pontosan olyat úgyse lehet találni,és változhat is, de olyat igen, aki hasonló értékrenddel áll a világ dolgaihoz)

2013. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!