Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk egy kicsit...

Hogyan tudnánk egy kicsit spórolni?

Figyelt kérdés

Épp egy ház újítás közepén vagyunk.

Ami elég sok megtakarított pénzt elvisz.

A párom dolgozik több helyen is,én most szabadságon vagyok.

Viszont jó lenne ha maradna is valamennyi.

21/N a párom 23/F


2013. júl. 9. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Figyeld az akciókat kajavásárláskor, ha ti főzitek meg az ételt, és nem készen veszitek, azzal is lehet spórolni. Szóval, a kaján elég sokat lehet! Aztán nem tudom jártok-e szórakozni, ha igen, akkor azon is lehetne. Minimális, de ha otthon mindent kihúzol az áramból, ami épp nincs használatban (pl: mosógép, tv, mikró) akkor azzal is.
2013. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kaján lehet spórolni, plusz nem a legdrágább cuccokat veszitek (wc papír, ilyesmi). Áramon, vizen.
2013. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
jól mondod elsö az élelmiszereken sokat lehet sporolni ne vegyél dohány illetve alkoholt és már marad is csomo pénzetek. Ha most szabadságon van akkor mi van ? Nincs semmi probléma örülj hogy van munkahelyed igy van honnan várd a pénzt hisz munkaviszonyban vagy. A párodnak gondolom csak alkalmi illetve fekete munkája van ? Akkor nehezebb picit a helyzet hogy egyszer hivják egyszer nem de lényeg ha ö is tud menni dolgozni.
2013. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk, mire megy el a pénz, hol lehet megfogni... Ránk pl. hiába írná az előző, hogy ne vegyünk dohányt és alkoholt, mert arra alig megy el valami.

Ételen többnyire lehet spórolni, főleg, ha sok bolti kész cuccot vesztek (az életminőséget, egészséget rontó ételspórolást már nem támogatom, de a legtöbb ember elég felesleges, akár egészségtelen dolgokra is költ egy csomót). Ti nem tudom, mire költötök s ebből mit lehet különösebb gond nélkül csökkenteni... Ezt ti tudjátok, s azt is, mennyire fontos Nektek az adott dolog.

2013. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem a párom van szabadságon hanem én.

Neki alapból két munkahelye is van,illetve van egy mezőgazdasági vállalkozása..

Ami idén hatalmas kudarc lett.De ez ilyen.

Köszönöm:)

2013. júl. 9. 12:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy hétig írd össze, hogy mire mennyit költöttetek. A legkisebb kiadást is jegyezzétek fel. Így látod, hogy mire mennyi megy el.


Amennyi pénzetek van, annak a tizenöt százalékát tegyétek félre egy bankkártya nélküli bankszámlára. A maradék pénzt annyi napra oszd szét, ahány nap múlva jön a következő fizetés. Ehhez kell X boríték. Mindennap csak annyi pénzt költhetsz, amennyi az adott napi borítékban van. Következő napit nem nyithatsz fel. Előző napi maradék megy a bankszámlára.


Sok sikert :)

2013. júl. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4 es válaszadó ! Hülyeséget nem mondj már a dohány az nem olcso és az alkohol se föleg ha égetet szeszröl van szó. Igenis a dohányon sokat lehet sprolni. Nekem van egy ismerösöm 15 ezer megy el neki havonta cigaretára.
2013. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt írtam, RÁNK hiába írnák. Egész életünkben NULLA forintot költöttünk dohánytermékekre és az a pár sör és nagyritkán egyéb se oszt vagy szoroz...

Azt akartam kifejezni, hogy ez nem mindenkinek egyértelműen nagy megtakarítás...

2013. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!