Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk jobban spórolni?

Hogyan tudnánk jobban spórolni?

Figyelt kérdés

Jó hónapban a bevételünk nettó 200.000Ft+90.000Ft. Ebből 37.000Ft albérlet, 30-40ezer forint rezsi,10.000Ft hitel, plusz útiköltségek, étkezés.

Van, hogy alig marad 70-80ezer forint ebből. Az kevés, ugye?


Kicsit rosszabb hónapban 200.000forint nettó összesen a bevételünk. Akkor szinte nem is marad. Tudnátok néhány spórolási praktikát adni?


2011. jún. 3. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Kevééés? Sokan ennek a töredékéből élnek...
2011. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
91%

Hát igen.Sokaknak (mint nekünk is)(meg 13/f vagyok) egyáltalán nem marad csak pár ezer egyéb dolgokra ami kell.Szerintem ha nem vagy politikus vagy valami ott fent, a mai világban ez nem kevés.

De spórolási taktikák :) :leoltod a villanyt mikor nem kell, elzárod a csapot jobban ha csöpög, melegben nem fűtesz. :) Szerintem ezeket mondanom sem kell.

2011. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

:) Nem a havi bevételünkre írtam, hogy kevés... Eszembe sem jutna. Tisztában vagyok azzal,hogy milyen a helyzet a mai világban.

Hanem arra céloztam, hogy ennyi pénzből szerintem kevés ami megmarad, jobban is be lehetne osztani. Azt hittem érthető, bocsánat.

2011. jún. 3. 14:58
 4/13 anonim válasza:
7%
És még te panaszkodsz? Tudod te hogy mi mennyiből élünk?: 107 ezer forintból ketten. Ebből 30 a rezsi, 10 a gyerektartás, 15 a cigi. Marad kajára és egyéb dolgokra 52 ezer forint.
2011. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, nem tudtok olvasni? Nem offolásokat kértem és egyébként is NEM panaszkodtam. Teljesen elégedett vagyok a bevételünkkel ,csak úgy érzem, hogy kicsit jobban is odafigyelhetnénk. Gondoltam, biztos vannak bevált praktikáitok, hogy ti hogyan tesztek félre, vagy miből veszitek az olcsóbbat, minek a megvásárlását tartjátok fontosnak és mi elhanyagolható.


Dehát megint ott tartunk, mint mindig... Az ember őszinte és már jönnek is az offolók, hogy maradj csöndben, nekünk mégrosszabb...

2011. jún. 3. 15:06
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Én se a havi bevételetekre írtam, hogy "kevés". A tisztán megmaradó 70-80 ezer az egy évben 1 millió forint... Megismétlem, nagyon sokan ennek a töredékéből élnek.
2011. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ja, és második köszönöm, a rezsin is próbálunk mindig lefaragni, de az már nem nagyon megy :)

Most olyanon gondolkodtam, hogy a párom 2-3 naponta jár a boltba magának a munkahelyére innivalóért meg ilyesmikért. Inkább megpróbálkozom azzal, hogy előre megvesszük,berakom a speizba és akkor nem "kell" beszaladnia a boltba, ergó nincs csábítás, hogy na akkor vesz magának egy csokit vagy valami mást. :)

2011. jún. 3. 15:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes előre bevásárolni, hetente-kéthetente egyszer. Egyrészt olyankor el tudtok menni olcsóbb hipermarketbe (tudom, divat azt mondani, hogy drágább, de szerintem ez egyszerűen nem igaz), másrészt akkor egyszer csábultok el egy csokira vagy ilyesmi, nem kétnaponta. Láthatatlan ezreket lehet megspórolni a 20-100 Ft-os differenciákon.

A rezsivel ha már spóroltok, akkor annyi, bár jó lenne megnézni, hova megy el annyi pénz, mert 30 ezer két főre nyáron rengeteg.

Otthon érdemes főzni, azt vinni magatokkal menza helyett, annak is kb. az 50%-át így megspóroltátok (ennyivel olcsóbb ugyanaz otthon elkészítve).

És ezek mind csak olyan dolgok, amik nem rontanak az életminőségeteken.

Jó ötlet lehet még írni, mire költöttetek, hol vannak olyan kiadások, amikre tulajdonképpen nincs is szükség. Nálam pl. tudom, hogy havi többezret elvisz a "csak veszek a metrómegállóban néhány kis pogácsát, mert éhen halok", 200 Ft alatt sosem jön ki egy ilyen vásárlás.

2011. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A kispogácsás szitu rám is jellemző, most hogy így említetted, meg is próbálok leszokni róla! :))))
2011. jún. 3. 15:54
 10/13 anonim válasza:
100%

Régen így spóroltunk >> Amikor megkaptuk a fizetésünket, borítékokba kiosztottam a rendszeres, és előre kalkulálható költségeket (rezsi, hitel, útiköltség, stb.) a megmaradt pénz összegét elosztottuk a következő fizetésig hátralévő napok számával, és akkor kijött, hogy mondjuk pl. 1800.- Ft jut egy napra. Innentől kezdve a következő fizuig, csak annyit vásároltuk minden nap, hogy a napi keretet egy forinttal se lépjük túl. A legjobb módszer, hogy reggel csak annyi pénzt tegyél a tárcádba amit aznap elkölthetsz, és hogy ne legyen csábítás, a bankkártyát ill. a hitelkártyát is otthon kell hagyni (ha van). Ha ügyesek voltunk, és maradt némi extra pénzünk, akkor megjutalmaztuk magunkat valamivel pl. mozi, cukrászda, stb, vagy félretettük ha valamire éppen spórolni szerettünk volna pl. új cipőre.

Ez a módszer csak precíz embereknek ajánlott, és elég nagy önfegyelmet igényel. Mióta megszülettek a gyerekeink nem is igen alkalmazzuk, pedig elég jól bevált. Talán ha kicsit nagyobbak lesznek a lurkók és velük is lehet beszélni a spórolásról akkor visszatérek rá, de a 19 hónapos fiammal még nehéz megértetni, hogy ezen a héten ne vegyünk majd minden nap túrórudit, vagy pogácsát, mert egy triciklire spórolunk, amit a következő hónapban szeretnénk neki megvenni, és Anya olcsóbban süt pogácsát, meg pl. túros palacsintát (túrórudi helyett), mint amennyiért a boltban kapható. A 4 évesünk viszont már elég ügyesen próbálkozik a spórolással, Ő is új biciklit szeretne :)

2011. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!