Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem vesznek figyelembe?

Miért nem vesznek figyelembe?

Figyelt kérdés

Anyám és tesóm sosem vette figyelembe hogy aludnék. Eddig úgy gondoltam oké, mert tényleg össze-vissza aludtam, és amúgy is legtöbbször nem voltak itthon úgyhogy tudtam nyugodtan aludni. De úgy két hónapja már normális időben alszom, ők pedig mindig itthon vannak, és most sem vesznek figyelembe. Pedig nem vagyok velük rosszban egyáltalán.


Tegnap nagyon beteg voltam, lázas, lefeküdtem este nyolckor. Éjfélig nem hagytak aludni! Vagy tízszer szóltam nekik, hogy fejezzék már be a hangoskodást. Az én ajtóm természetesen csukva van, de hát attól még nagyon behallani dolgokat, ha a többi nincs. Volt olyan, hogy tesómnak szóltam hogy csukja már be az ajtót, erre becsukja és elkezdett hangosan énekelni. Este tíz órakor, én pedig ott fekszem lázas betegen! Szóval egyáltalán nem érdekli őket, nem törődnek vele, hogy aludnék. És állandóan ez megy. Hiába szólok nekik ezerszer, hogy csukják be az ajtókat, ne legyenek hangosan... Van mikor csapkodják is az ajtót, vagy kint beszélgetnek a szobám előtt (mikor amúgy nagy a ház, bárhol beszélhetnének...)


Meg miután felébredtem (ők nem tudták hogy ébren vagyok, mert feküdtem) nyitott ajtónál beszélgettek, minden szavukat ki tudtam venni, annyira behallatszódott. Hallottam, hogy elkezdenek rólam beszélni, és ezért levették a hangerőt, szerintem suttogtak. Tehát tudatában voltak annak, hogy én ott vagyok a szobámban, lehet hogy aludnék. De akkor meg ha ez eszükbe jutott, miért nem csukták be az ajtót? Miért nem beszéltek végig kisebb hangerővel?


Mindig ez megy, ez engem már annyira idegesít, hogy sírni tudnék. Nehezen alszok el és nagyon rosszul szoktam kelni, és ezt ők is pontosan tudják. Miért nem lehet figyelembe venni a másik embert? Hogy lehetnek ennyire bunkók? Mit mondjak még nekik, hogy végre felfogják, hogy igenis legyenek csendbe?



2013. júl. 9. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy anya is ennyire sötét(már ne haragudj!),hogy nincs tekintettel a nagyobbik gyerekére,akkor ott valami probléma kell,hogy legyen.Szerintem amúgy itt már nem tudsz tenni semmit.A legjobb lesz,ha te is elkezdessz ugyanúgy viselkedni.
2013. júl. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Létezik füldugó is. Ha mindig ez megy már rájöhettél volna, hogy nem ártana beszerezni egyet

Nem úgy tűnik hogy hatni tudsz rájuk inkább old meg magad. Füldugó és máris kisebb a zaj alhatsz nyugodtan. Ha eddig nem sikerült rávenni őket hogy legyenek figyelemmel ezután se lehet majd

2013. júl. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt pár éve, amíg a tesómék még itt laktak. Senkit nem érdekelt, hogy én alszom vagy sem, ugyanúgy zajongtak, ráadásul akkoriban még a földszinten, a konyhával szembeni szoba volt a szobám, szóval gondolhatod...

Milliószor szóltam, de mintha a falnak beszéltem volna. Egy idő után elegem lett, és taktikát váltottam. Kiharcoltam magamnak egy mp3-at, és este mikor lefeküdtem aludni, akkor szépen fülhallgató, zene be úgy, hogy ne halljam ami a szobámon kívül folyik, de közben olyan legyen a hangerő, hogy még véletlenül se zavarjon az alvásban. De azt még hozzáteszem, hogy amíg nem volt mp3-am, addig én is azt csináltam, amit az első válaszoló írt: Ugyanúgy nem voltam tisztelettel arra, hogy ők alszanak. Egy darabig működött is, de semmi nem tart örökké. :) 16/L

2013. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos a füldugó meg az mp3 nem megoldás. Próbáltam már mindkettőt, egyáltalán nem jött be. Nagyon félek úgy elaludni, hogy lényegében minden érzékszervem "ki van kapcsolva".

Szóval valahogy csak meg kell ezt velük értetnem...

2013. júl. 9. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!