Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondnokság alá helyezést...

Gondnokság alá helyezést lehet önként kérni?

Figyelt kérdés

Adott egy 87 éves ember, akinek az elvált lánya és gyerkei beköltöztek hozzá a kertesházába, a nagypapa a melléképületbe. A lányának van ingatlanja, de nem ott él, hanem a nagyapánál.

A nagyapa nem tud elszámolni a nyugdíjjal, mindig kérnek erre-arra tőle, a csekkeket vele fizettetik be. Egész magas nyugdíja van és sír hogy nincs pénze elfogyott, megtakarításai a lánya számláján vannak, ami fogy évről-évre.

A nagypapa szomorú, sokat sír, mert nem akarja vagy nem tudja hogy elküldeni a saját gyerekét, de ellehetetlenítik az életét. Pénzügyi dolgokról a lánya nem beszél, tagad ha rákérdezünk, semmi papírt vagy banki papírt nem ad oda nagyapának.

Arra gondolt a papa, hogy a másik lánya lenne a gondnoka, és így rálátása lenne a pénzügyeire, és nem "csinálhatnák" ki. Sokat sír már szegény hogy nem bírja.

Mi lenne a legjobb megoldás?

A lánya aki vele él kijelentette, hogy Ő 1millióval többet kell hogy kapjon, mert ő ápolja gondozza. Hozzátenném a nagyapánál áll a kosz, piszok, piszkosak a ruhái, nem igazán szorul gondozásra, de már öreg, kissé szenilis, és azt csinálnak vele amit akarnak.

Abban az esetben ha a nagypapa elhalálozik, és a két lánya közül az egyik a házban lakik nagykorú gyerekével,és nem hajlandó elhagyni, eladni a házat az örökség miatt mi a teendő? Lehet kötelezni az eladásra és a kiköltözésre?

Vagy addig élnek ott amíg akarnak, a két testvér közül a másik meg nem kap semmit?


2013. júl. 10. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:

ha megvan a hagyatéki ott lehet az örökséget rendezni vagyis megállapodni h hogyan fizeti ki az ott lakó testvér a másikat

ha nincs megegyezés akkor kényszer értékesítik az ingatlant


olyan nincs h az egyik többet kap mint a másik

kivéve ha eltartási szerzősét kötnek a nagypapával és abban ezt leírják

2013. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Én is arra gondoltam, hogy bármiféle papír nélkül csak azért mert együtt élnek nem kérhet többet a másik fél.


Egyébként arra van lehetőség, hogy még életében a nagyapa elossza amilye van?

Arra is gondolt hogy anyámhoz költözik és eladja a házat, de az ott élő másik lánya ebbe nem egyezik bele. Vagy pedig idősek otthonába vonulna, ott is nyugodtabb lehetne, de ezt sem engedi a lánya


Az a legnagyobb baj, hogy a nagypapa borzasztóan befolyásolható, elhisz mindent, megvesz mindent, az ő szava semmit nem ér. Unokája nagyon agresszív vele, szinte már olyan a helyzet, hogy a saját házában húzza meg magát a melléképületben és csendben kell maradnia.


Olyasmi megoldás kellene, hogy bármiféle vitát és családi perpatvart megelőzve a nagyapám saját maga dönthesse el mit szeretne és tudna lépéseket tenni a másik fél tudta, és befolyásolása nélkül.


A másik fél mivel ott lakott, a ház értékét fenntartotta, parkosította az udvart, kutat fúrattak ezt egy későbbi hagyatékinál beszámíthatattja? Értem ez alatt, hogy mondhatja hogy mennyit költött a nagyapára.

(hozzátenném én úgy tudom a nagyapa pénzéből csináltak mindent a ház körül, de nincs erre bizonyíték)

2013. júl. 10. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!