Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek szül valaki egy másfél...

Minek szül valaki egy másfél szobás panelbe négy gyereket?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 19:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok...


Nekem még ketten is kicsi...bezárva érzem magam, mivel kertesházban nőttem fel, volt saját szobám, ki tudtam menni a kertbe..stb...

Tudom hogy nem bírnám ha nagyobb lenne már a gyerek. Nekem kell a hálószoba, amit csak arra használunk, és kell a lakótér, ami a nappali konyha, nem birom, hogy a konyha az csak 1,5 nm... Mert ugye a 35 nm másfél szobás lakáshoz ekkora jár. Én a fel életemet ott töltöm, töltöttem gyerekkoromban.

Nem tudom elképzelni, hogy abban a szobában fogadjak vendégeket, ahol a férjemmel alszunk..

Nem azt írtam,mhogy helytelen 1,5 szobába gyereket vállallni, hanme azt, hogy én nem tenném.

2013. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%

Én is két szobás lakásban éltem a bátyámmal és a szüleimmel 11 éves koromig (akkor a bátyám volt 14). Nem lett belőle semmi hátrányom, ez így ideális volt, de azért egy 1,5 szobás lakás más.

Nem tudom aki azt mondja ez oké, az látott-e ilyen lakást. Egy szűk kis lyuk kunyha, egy pici szoba, amibe ha beteszel egy ágyat az egyik falra, a másikra meg egy szekrényt akkor slussz. Ha egy emeletes ágyat tesznek be, akkor esetleg 2 gyerek még elfér ideig óráig de ennyi. Oké, legyen harmadik is, amíg pici elalszik anyukáékkal egy szobában, de azt nem tartom egészségesnek a szülők kapcsolatára nézve, hogy a felcseperedő gyerekeikkel egy szobában aludjanak.

Max úgy tudom elképzelni, hogy az egész szoba a gyerekeké, de akkor este nincs hova leülni, ha valaki beesik vendég, akkor nincs hova leültetni... nekem az agyamra menne. A gyerekeknek sincs tere, nincs hol játszani.


Hozzáteszem kormányrendelet írja elő, hogy egy közepes termetű kutyának (20 kilóig) legalább 15 négyzetméteres kennelt kell biztosítani. Amennyiben több kutyát tartanak együtt, akkor is azt hiszem MINIMUM 6 négyzetméter kell kutyánként. Egy másfél szobás lakás jó esetben 38-40 négyzetméter. Ha csak 6 személyre számolunk úgy mint 20 kilós kutyákkal, akkor is neccesen jön ki a határ és EMBEREKRŐL van szó, nem kutyákról...

2013. júl. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
55%

Ha úgy vesszük anyuék 1 szoba-konyhában laktak fürdő nélkül ő volt a 9. Vagy 10(?) gyerek, és nem olyan régen, anyu nincs még 50 éves se....


Mindent lehet....:D



1#, 11#

2013. júl. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%
tanàr ismerős is hármat szült már alig 40nm-re, a férje mérnök és családi kedvezménnyel 6-700ezret keres. Most várják a negyedilet, de en.ek a lakásnak a hitelét is nehezen fizetik, ezért nem mernek még nagyobba menni. Ők kettőt akartak, de másodjára iker fiaik lettek. De adtak egy utolsó esèlyt maguknak kislányra.
2013. júl. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%
Persze, mindent lehet, a patak parton is fel lehet nevelni egy gyereket, kettőt is, meg anyaotthonban is, szóval tényleg mindent lehet....Csak vannak, akiknek ez nem felel meg, és lássuk be nem is ez a normális.
2013. júl. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
49%

Na, a 35 nm errefelé a garzon kategória, nem a másfeles.

Az 45-nél kezdődik és kb. ilyen elrendezésű:

[link]

A félszoba valóban csak arra elég, hogy két szivacságy vagy egy emeletes elférjen + egy íróasztal pici szekrénnyel,

de a konyha tágas étkezőkonyha és a nagyszoba is oké.


Persze jó, ha telik nagyobbra, de ez sem a világ vége.

2013. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%
A pénz miatt, mi másért...
2013. júl. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%

mert önző dög, és csak a pénzt látja csóri gyerekekben.

itt mondjuk sztem egyik fél sem érzi jól magát, hiszen nincs élettér, nincs egy kis zug, ahova elvonulhat az ember.


nekünk most egy 1.5 szobás, 50nm-es lakásunk van. úgy tervezzük, hogy ha a leendő gyermekünk eléri az óvodás kort, akkor költözünk. kell a saját hálószoba, egy normális nappali, és a gyereknek is egy kis szoba, ami csak az övé.

2013. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%

Én ezt a fajta 1,5 szobásat ismerem betéve. Régi átlag panelok típus elrendezése. Ez mindenre alkalmas szerintem, csak nem 6 ember számára.

[link]

2013. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%

Én nem tudom, de nekem mindig az jut eszembe, hogy az állattartókat mennyit izélgetik, ha túl sok állat van összezsúfolva egy légtérbe. Mert hogy nincs életterük, levegőjük és ez kínzás.


Gyereket meg lehet szülni bármennyit akármilyen pici lakásba, senkit se érdekel, h ez kínzás.

2013. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!