Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvinnél egy másfél éves...

Elvinnél egy másfél éves gyereket temetésre?

Figyelt kérdés
Nem tudom kire hagyni, és szeretnék ott lenni. Persze, elvonulnék vele ha hangoskodik. Rossz néven vennék?
2010. aug. 17. 08:34
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
62%

Nem azzal van a baj, hogy rossz néven vennék, hanem, hogy ő nem való oda,szegényke, igaz nem fogja fel, de megérzi a szomoruságot.

Valamit csak találsz, hogy kire hadjad egy pár órára

2010. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem egy ekkora gyereknek nincs keresni valója temetésen...Az én szüleim 13 éves korig soha nem vittek el.
2010. aug. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
46%
Nem.. Engem 7 évesem vittek elösször!! :( a mamám temetésére
2010. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
50%

Nem.

Engem sosem vittek el, ha elmentem, akkor azért mert én el akartam.

2010. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
43%

Nem hinném hogy egy másfél éves gyereket temetésre kéne vinni...

Valakire csak rábírod hagyni...:)

2010. aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
74%
Engem nagyon kicsi kortól vittek, nem tudom, mennyi idős voltam az elsőnél, de az biztos, hogy már ovis koromból első emlékeim között is szerepel temetés, mert nagyanyám kántorként dolgozott egy kis faluban, és sokat nyaraltam ott. Amikor temetés volt, nem volt kire hagyni (mivel ott mindenki mindenkit ismert, temetéseken is összegyűlt a falu apraja-nagyja), neki mennie kellett, vitt magával. Semmi bajom nem lett tőle, és már gyerekként megtanultam, hogy a halál hozzátartozik az élethez, felnőttként már nem visel meg úgy, mint sokakat.
2010. aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
57%
Biztos, hogy nem! Másfél éves kisgyereknek semmi keresnivalója nincs temetésen!! Ha pedig emiatt valaki megsértődik, annak annyi esze van...
2010. aug. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
40%

Volt hasonló kérdés, csak a gyerek úgy emlékszem nagyobb volt.

Szerintem ne vidd el, ha nem is érti mi történik, és nem jegyzi meg, de a benyomás (sírás, szomorúság) bevésődhet nála is.

A gyerekek radarja nagyon érzékeny, én gyerekként utáltam temetőbe járni és még felnőttként is a hideg futkos a testemen tőle.

Ha ragaszkodsz hozzá, akkor talán állj távolabb a szertartástól, a temetés után, ha elvonult a tömeg akkor esetleg menj oda a sírhoz. A gyereked biztos, hogy érezni fogja, hogy szomorú vagy és sajnos ő is szomorú lesz, persze vannak kivételek.

2010. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
56%

Semmilyen baja nem lenne a gyereknek, neked viszont nagyon nehéz vele bánni. Mi van, ha nyűgös lesz, hangoskodik, vagy épp állandóan röhögne.


Én inkább a családhoz mennék el a temetés után (mondjuk egy héten belül), a lakásba el lehet vinni a gyereket is és te is nyugodt körülmények közt fejezheted ki a részvétedet.

2010. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
43%
én nem vinném.
2010. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!