Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetésen melyik rokonoknak...

Temetésen melyik rokonoknak kell részvétet nyilvánítani?

Figyelt kérdés
Szóval elég hülyén jött ki. Férjem apjának a testvérének volt a temetése. Szóval nem nagyon közeli rokon. Viszont mi is ott ültünk bent a kisházban, ahol a koporsó van, meg a pap beszél, mert nem volt a hölgynek túl sok rokona és különben nagyon kevesen lettek volna bent. Ezután mindenki, aki kint volt a ravatalozó előtt, a temetés végén jött hozzám is részvétet nyilvánítani. Nagyon kínosan éreztem magam, hisz rokoni kapcsolat se volt túl szoros köztünk meg nem is ismertem annyira. Szóval normális esetben hogy megy ez, pontosan milyen rokoni szintig kell részvétet nyilvánítani? És ott volt a fordított helyzet is: ott volt a hölgy legjobb barátnője, na őt tényleg megviselte a halál. Én, mint rokon, nyilváníthatok neki részvétet, hisz ő közelebb állt hozzá, mint én, csak ő épp nem rokon?
2013. júl. 11. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
szerintem pont ilyen esetekben célszerű bemondatni a pappal, hogy kéri a család a részvétnyilvánítás mellőzését
2013. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na igen, de volt ott közeli rokon is, szóval közeli-távoli vegyesen. Csak több volt a barát-kolléga, mint a rokon. Ezért álltak kint sokan, bent meg kevesen...
2013. júl. 11. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a legközelebbi rokonoknak (Az elhunyt Férje, felesége, apja, anyja, gyereke, testvére, unokája). Apukám öccse tavaly halt meg, én úgy gondoltam neki és a nagybátyám feleségének kellene a részvéteket nyilvánítani, én ki is álltam a sorból, de pl. apám felesége ott maradt és mindenkivel kezet fogott, pedig jóban sem voltak. Nekem ez nem illett ott akkor. De amúgy bárkinek nyilváníthatsz részvétet, ha úgy érzed.
2013. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk az a "szokás", hogy a szertartás meg a temetés lezajlása után felsorakoznak a közeli rokonok.. jajj, ez nagyon csúnyán hangzik, de nem tudom másképp... szóval egymás mellett állnak a kifelé vezető úton, s akkor hozzájuk lehet odamenni...


mindenesetre ez már megtörtént, változtatni nem tudsz rajta.


Szerintem nyugodtan kifejezheted a részvéted a barátnőnek

2013. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!