Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bánik úgy velem az...

Miért bánik úgy velem az anyám mint egy kb.10 évessel?

Figyelt kérdés

17/F vagyok, majdnem 18, de úgy érzem az anyám nem bánik velem koromhoz méltóan. Először is, ami a legjobban zavar, hogy megmondja milyen ruhákba menjek iskolába, és ha olyanba akarok menni, ami neki nem tetszik, azt mondja vegyem le, vegyek fel másikat. (totál átlagos ruhákról van szó, csak van ami nekem tetszik az anyámnak nem)

A másik, hogy mindig tudni akarja, hogy hol vagyok. Egy másik, kicsit nagyobb városba járok iskolába busszal, de gyakran megkérdezgeti, hogy melyik busszal jöttem haza, meg ha esetleg mondom neki, hogy másnap elmarad pár órám iskolában, akkor elkezdi nekem magyarázni, hogy melyik busszal fogok tudni hazajönni, mintha nem ismerném a menetrendet, ami szerint már 2 éve utazok. Amikor meg későbbi busszal jövök haza, mint amivel leghamarabb jöhetnék, akkor is megkérdezi, hogy mit csináltam még ott, amikor egyáltalán nem kötelességem egyből hazajönni iskola után.

A másik meg, amit meg se merek neki említeni, hogy szeretnék elmenni egy kb. 70-80 km-re lévő városba egy megbízható internetes haveromhoz, találkozni vele, hát hallom a fejemben szinte, hogy miket mondana. A válasza egyértelműen az lenne, hogy NEM, és elkezdené, hogy nem biztonságos interneten barátkozni, bárki lehet ott a gépnél, lehet jól átver, nem is az akinek mondja magát, kb. ezekkel magyarázná a döntését, pedig ezt egy 10 évesnek szokták szerintem elmondani, én kb. 10 éves korom óta tudom, miért kell vigyázni interneten, és nem az anyám mondta el, hanem magamtól jöttem rá.

Szóval mit tehetnék, hogy az anyám ne szóljon bele mindenbe, hogy hova megyek, meg mikor hol vagyok? Úgyse fogok rossz dolgokba keveredni, meg dohányozni és drogozni se fogok soha. Továbbá elrabolni se hagyom magam, féltenie se kéne annyira.

18 éves korom után lesz még joga beleszólni, hogy mikor hova menjek?


2013. júl. 12. 12:34
1 2
 1/16 anonim válasza:
21%
csak aggódik érted,nem szeretné hogy bármi bajod legyen,elméletieg addig beleszolhat a dolgaidba ameddig vele laksz.De ezért nem érdemes elköltözni.
2013. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
18 éves korod után semmi joga sem lesz beleszolni az életedbe, HA: önálloan élsz a lakásodban, eltartod magad! Vagy ugy gondolod, hogy papa hotel, mama kaja, te meg sz@rsz az asztalra?
2013. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Csak szerintem bánhatna velem lazábban, jobban elengedhetne, távolabbra is, főleg ha a saját zsebpénzemből utazgatnék.
2013. júl. 12. 12:40
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Szépen hangzik az a saját zsebpénz. Te kerested ugy, hogy lakásköltségeken ellátásodon kivül még megmaradt?
2013. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem eltartani gondolnám magam, ennyi pénz 1 hónapra se lenne elég szerintem, ha magam tartanám el, de utazgatásra bőven elég lenne, hogy párszor elmenjek busszal a 70-80 km-re lévő városba a haveromhoz, meg vissza, meg utazgatni a környéken is.

Ugyanis szeretek utazni, de az anyámék nem visznek sehova.

Amúgy sose költöttem semmit a zsebpénzemből, a rokonaim születésnapra meg ilyesmikre adtak mindig valamennyi pénzt, és így össze jött párszor tízezer Ft mostanra.

2013. júl. 12. 12:46
 6/16 A kérdező kommentje:
De amint befejezem az iskolát, és ha lesz egy munkám majd amivel el tudom tartani magam, elköltözök innen.
2013. júl. 12. 12:48
 7/16 anonim ***** válasza:
16%

Ez nem a pénzen múlik. Az írásod alapján valóban még kissé éretlen vagy. Például honnan tudod, hogy megbízható az az internetes haver?

Egyelőre bizonyíts anyukádnak, viselkedj felelősségteljesen. Ha ezt észreveszi, ő is lazábban fog kezelni.

2013. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Megbízhatónak tűnik. De ha odamennék és az internetes haverom helyett valami emberrablót látnék, nyilván nem mennék oda, vagy ha tényleg egy kamasz, de teljesen más, mint amilyennek interneten megismertem, meg képeken láttam, akkor meg nem úgy mennék oda hozzá, hogy 100%os bizalommal, nem hagynám magam átverni.
2013. júl. 12. 12:57
 9/16 anonim ***** válasza:

19 leszek nem soká és nálunk is ez van. És lehet, hogy már 18 után nagykorú leszel de utána is meg lesz az, hogy 'amíg az én házamba laksz...' Tudni kell, hogy én jövőre kapom meg a szakmám. Addig muszáj itthon lennem. Mert nincs miből megteremtenem azt a pénzt ami kell egy lakás bérléséhez.


Nagyon sokan elvannak ilyenkor engedve de úgy gondolom, hogy azok már az előtt is. Pl:. Én évente egyszer elmennék valahova barátokkal. Idén most lesz este apa egyből:'én is mehetek?' /rock koncertek/ Senkinek nem lesz ott az apja. Aztán szó volt arról, hogy az utolsó busszal jöjjek haza. Azzal nem is volna gond DE 21:12 kor van. Aztán 3 után egy kicsivel van az első. /Kb. 3 kor van az egész felhajtásnak vége/ És megkérdeztem, hogy nem lehetne, hogy azzal jöjjek haza? Szó sem lehet róla. Megyek veled... Utána nagy nehezen kikönyörögtem /3 hétig puhítottam csak azért, hogy elmehessek és így is volt segítségem/ hogy akkor 1kor jöjjön értem. Végig barátokkal lennék akikkel ismerik is egymást. Meg ismerőseik is lesznek ott /akiket úgyszint ismerek/ tele szokott az egész lenni biztonsági őrökkel meg polgárőrökkel. Anyáéknak az a mániájuk, hogy valami ittas megfektet meg drogosok stb.

Ha itthon próbálok segíteni: mosogatás sepregetés fűnyírás magam után mosok akkor biztos az van, hogy ez így nem jó. Szobámba van kemény 3 db szűkebb polcom. Azon vannak a cuccaim, az összes többiben meg az övék vannak. Tesóm szobája üres /bútorok vannak benne de "tesóm nem velünk él"/ de attól nálam szárítja a dolgokat utána ledobja az ágyam szélére és elkezd ordítani vele, hogy mi ez a rumli...

2013. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

"ha odamennék és az internetes haverom helyett valami emberrablót látnék"

Hát ne haragudj, de innentől teljesen megértem anyukád. Nagyon naiv vagy még. Ez nem baj, majd kinövöd. Elöljáróban annyit, hogy az emberrablóknak nincs ám a homlokára tetoválva, hogy emberrablók.

De amíg kép alapján valakit megbízhatónak ítélsz, addig nem is baj, ha anyukád odafigyel rád.

2013. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!