Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudtok megélni egy...

Hogy tudtok megélni egy hónapban? Mire költötök?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom akik minimálbért keresnek vagy nincs munkájuk.
2013. júl. 14. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Kajából mindig az olcsóbbat keresem, akciósat, vagy jó minőséget olcsón pl. Lidl.

Általában külön tarjuk a kajára szánt pénzt és azt ami a számlákra kell majd (albi, rezsi, egyéb kötelező kiadások) így mindig tudom mennyire "nagyzolhatok" kaja terén. Ha marad hó végén kicsi, akkor abból jut egy pizzára, fagyira, ilyenekre. Néha elmegyünk nagybevásárlásra, ilyenkor 1-2 hétig csak kenyeret veszek.

Gyakran főzök otthon, kiadós kajákat, kint a városban szinte soha nem eszünk.

Egy kis édesség azért mindig akad, legalább kétnaponta.

Félre is teszünk minden hónapban egy keveset (3-4 E) mert sosem lehet tudni mire kell a pénz (valami elromlik, betegség. egyéb váratlan kiadások) és akkor legyen mihez nyúlni. Múlt hónapban pl. kipurcant a hűtőnk és volt annyi félretett pénzünk,hogy vettünk egy újat.


Télen nehezebb a gáz miatt, de addig még igyekszünk félretenni.

A párom még tanul (5. éves orvosin) én mesterizek és dolgozom. Besegítenek a párom szülei is. Nem élünk nagylábon, de nem panaszkodunk, jó kis albiban vagyunk, kertes házban 2 szoba, konyha, fürdő, 120 Euroért...

2013. júl. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi is havonta tartunk nagybevásárlást, amikor autóval elmegyünk hipermárketekbe és megvásárolunk mindent ami ott olcsóbb, egy csomó lisztet, meg cukrot (bespáizolunk) és akkor mi is csak a kenyeret vesszük meg a helyi abc-ben.

Általában mi is főzünk és lefagyasztjuk, még a kenyeret is lefagyasztjuk.

2013. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerencsére vannak dolgok amiket nem kell megvennünk, kertes házban élünk így megtudjuk termeszteni a sárgarépát, petrezselymet, borsót, babot, burgonyát, hagymát. Így ezekre nem kell kiadnunk.

Boltban mindig a szükséges dolgokat vesszük, persze mindig akad e között csoki, nyáron jégrém.

Szerencsére jól kijövünk a fizetésünkből, de nem szoktuk szórni a pénzt.

2013. júl. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehezen, de jut mindig a legszükségesebbekre. A legfőbb alapelveim:

- pontos költségvetést vezetni, mely tartalmazza havi bontásban a tételes rezsit, és külön amit ennivalóra, mosási- tisztálkodási szerekre, egyébre költünk.

- "hörcsög" vásárló vagyok, ami annyit jelent, hogy mindig akkor veszek sokat, amikor a legolcsóbb

- ennivaló kizárólag helyben termett, helyi termelőktől veszem, mert így a legolcsóbb, és kiváló minőségű (a multiéhoz képest)

Mindig keresem a spórolási trükköket, így kezdtem el ökomosni (3 tagú családnak 1000 ft/hó a mosási költség), valamint natúrkozmetikumokra váltottunk, ez még az elmúlt két hónapban vezettem be, így még nem tudunk pontos költségről nyilatkozni.

Folyamatosan olvasom a vízórát, villanyórát, gázórát, ebből a megfontolásból vettünk villanytűzhelyet, havi 2500 ft körüli összeget spórolva ezzel.

A ruházkodás: vatera és turi, újat csak nagy leértékelésen veszek.

Egyéb szükséges dolgokat pedig nagyon alaposan átgondolva, utánajárva veszünk meg, és rendszeresen vaterázunk a nem szükséges dolgokat eladva is lehet némi bevételre szert tenni. (sok holmit nyertem már 1 Ft-ért)

A gyerek ruháit/játékait is ilyen elven vásárolom (3 éves) a kinőtteket/meguntakat eladom, és a bevételből vásárolok neki. :-)

Sajnos a párom dohányos, de azt is megoldottuk úgy, hogy itthon tölti.

Így élünk meg a legszűkösebben 110ezer/hó

2013. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Beosztom a rezsi kifizetése utáni pénzt a következő fizetésig. Pl. van 90 000 Ftom, 30 napos a hónap és a rezsi albérlettel kijön 45 000 Ft-ból. Akkor marad napi 1500 Ft-os limit. Ha túl lépem egy drágább étel miatt, pl. 1700 Ft-ba került a pörkölt nokedlivel (csak mondtam egy példát) másnap főzelék lesz 1300 Ft-ból.


Ez a módszer ideiglenesen jó. Ebből félre tenni nem lehet.

2013. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!