Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek a volt férjem...

Mihez kezdjek a volt férjem neveletlen lányával? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
A volt férjemet kitette a felesége, ezért visszaköltözött a házunkba (közösen vettük a részét a gyerekek nevére íratta). A 6 éves lányuk minden hétvégét és az egész nyarat a volt férjemnél tölti én pedig álmomban sem gondoltam, hogy van ilyen kiborító, neveletlen és hisztis gyerek. Az apja próbálja fegyelmezni, de eddig sem hallgatott rá és most sem. Nem tudom mégis mit tehetnék. A kislány kieszi a hűtőből az összes édességet, összefirkálja a falat, üti, tépi a kicsiket és úgy beszél, hogy egy kocsis is megirigyelné. Én próbálom nevelni, de akkor megkapom tőle vagy az anyjától, hogy semmi közöm a gyerekhez, ezért ne szekáljam.
2013. júl. 15. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd meg nekik, hogy amíg a gyerek szépen viselkedik (persze, ahhoz mérten, hogy gyerek), addig te nem is szólsz rá, de amikor már a többit tépi, igenis rá fogsz szólni, ha tetszik nekik, ha nem. Ha nem tudják megnevelni, akkor ennek ne te idd meg a levét. PONT.
2013. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálkozz továbbra is, talán ragad rá valami. Ha többet nem is, legalább annyit tanuljon meg, hogy nálatok mik a szabályok. Majd még hasznát veszi. 6 éves korára már nagyjából kialakultak a viselkedési szokásai, de még (talán az utolsó pillanatban)változtatható. Az ő érdekét tartsd szem előtt. Szociális viselkedésre a legnehezebb rászoktatni egy elhanyagolt gyermeket, de -mondom én- nem reménytelen. Legjobbakat mindnyájatoknak.
2013. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kedves mama nagyon téved. Nagyon is van közöd a lányához, mert ha te egy táborvezető lennél és a kislány egy táborban levő diák, aki a felügyeletre, a nevelésedre van bízva, akkor is kellene fegyelmezned, és lenne ehhez jogod.


Én a makarenkói út híve vagyok alapból, mert a macska-kutya is úgy tanítja a kölykét. Hatásos, csak most nagyon nem divatos.


Mivel ezt bizonyára a kedves anyuka azonnal felhasználá arra, hogy gyermekbántalmazás ürügyén a volt férjet szekálja, én azt tenném a volt férjed helyében, hogy először megpróbálnék a kislány fejével komolyan beszélni, hogy ezt a magatartást hagyja abba, ha nem teszi, akkor büntetés: fagyizásra mentek, de ő nem. Szobafogság.

Ha összefirkálja a falat, akkor szivacs a kezébe, felmosóvíz és lemosni a mocskot a falról.


Ha a kicsiket tépi, akkor a kicsikkel elmenni fagyizni, moziba vagy sétálni - ő itthon marad.


A lényeg: minden egyes alkalommal mondjátok meg neki pontosan azt, hogy mit tett, és is hogy, amit tett az helytelen, és pontosan ezért meg ezért kapja a büntetést.


A hűtőt tessék elzárni, az édességeket pedig elcsomagolni.


Végső esetben a volt férjednek joga van lemondani a láthatásról és csak a gyerektartást kell fizetnie - ehhez minél messzebb érdemes költözni. És megmondom őszintén, mindannyiótok lelki nyugalma érdekében ez volna a legjobb megoldás: eladni a közös lovat, aminek túros a háta, és mindneki menjen a maga útjára, isten hírével.


Ps: Gyermekpszichiáéter kellene a kislánynak, de nagyon gyorsan! Ezt mondd meg a volt férjednek is. Vérkomoly.

2013. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelne mit kapnék bárkitől, de rövid pórázra fognám. Múltkor is egy fürdőben láttam egy kisfiút, aki úgy viselkedett nyilvánosan, hogy rossz volt nézni. A nagyszülei meg nyalták a seggét. Megmutatnám neki, hogy jobban jár ha szépen viselkedik. Te tudod hogy mivel lehetne legjobban kizökkenteni ebből a szemtelenségből. Vonj meg tőle dolgokat, amik fontosak neki, ha nincs más választás. Állj a sarkadra, még csak 6 éves, mi lesz ha kamaszodik? Ha most nem néz semmibe, mi lesz akkor...?
2013. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként imádom a gyerekeket, de a szemtelenséget nem tűröm. Sok sikert!
2013. júl. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Én próbálom nevelni, de akkor megkapom tőle vagy az anyjától, hogy semmi közöm a gyerekhez, "


A te házadban viszont a hűtőhöz és annak tartalmához igenis van közöd. Az édességvásárlást fogjátok vissza, egyszerűen ne legyen otthon. Nyár végéig kibírjátok, utána meg úgy vegyetek, hogy hétfőtől péntekig legyen elég.

A fal a tiéd is, nem firkálhatja össze a gyerek, ez a szabály és pont. A gyerekeidet meg nem tépheti meg, mert ehhez sincs joga. Ha nem tetszik a ti házatokban a ti szabályaitok, akkor nem kell odavinni a gyereket.

2013. júl. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!