Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erre van megoldás? Van egy...

Erre van megoldás? Van egy labrador kutyám és elég neveletlen (többi lent! )

Figyelt kérdés

Van egy labrador kutyám 2 éves és kissé makacs. Szófogadatlan, de én szeretném megnevelni. Hogyan tudom rávenni a szófogadásra?

Próbáltam már póráz nélkül sétáltatni ( ezt szeretném a legjobban) , de amint elengedtem úgy neki indult,hogy alig tudtam utolérni. Valami tanácsot tudtok adni, hogy hogy kezdjek neki a nevelésének? ( egy,két alap dolgot tud ül,gyere ide, hozd vissza)


2010. febr. 14. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudja hogy gyere ide,akkor miért nem engedelmeskedik amikor visszahívtad,mikor nem volt rajta póráz.Elvihetnéd kutyasuliba,vagy ha arra nincs lehetőség akkor olvass könyveket,és jutifalattal tanítgasd.
2010. febr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris, ha póráz nélkül elszalad, nem szabad utánarohanni, mert azt csak bíztatásnak veszi. Ott kell maradni ahol vagy és hívni, előbb-utóbb visszamegy ha észreveszi hogy eltűntél a közeléből. A nevelést már kicsi kölyökkorában el kellett volna kezdeni, de nem baj, nincs minden veszve. Hozzá kell szoktatnod, hogy figyeljen rád, az a legfontosabb, ha ez megvan menni fog a többi. Próbáld jutalomfalattal magadra vonni a figyelmét, vagy a kedvenc játékával, tartsd vele a szemkontaktust és adj neki utasításokat. Ezt most így nem tudom bővebben kifejteni.

Vagy vidd kutyaiskolába, ott szakemberek megmutatják neked hogyan kell nevelni.

2010. febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mintha az én problémámat írtad volna le. 2 éves labradorom van, aki ugyanilyen önfejű.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__643682-2-eves..

Ezt a kérdést én tettem fel, és igen sok hasznos tanáccsal láttak el. Nekem már vannak kisebb sikereim a kutyámnál, csak türelmesen kell vele foglalkozni.

Sok szerencsét!

2010. febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a sok jó és gyors választ. NAgyon sokat segítettetek!
2010. febr. 14. 12:23
 5/9 anonim ***** válasza:
/Jan-Fennel-Kutyapszichologia könyv tényleg nagyon jó!!! elolvastátok már?
2010. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem, de már kinyomtattam
2010. febr. 14. 18:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Huhh, hát itt nagyon alapvető hiányosságok vannak. Ezért fontos, hogy előbb a tanulás, és utána jöhet a kutya, nem fordítva!

Olvasd el mindenképpen a Fennel könyvet, mert most itt tanácsként egy egész regényt le lehetne írni.

Ha a Fennel könyv után nem jutsz eredményre, akkor menj el kutyasuliba.

A behívás pedig még jóval arrébb van. Ha nem behívható, akkor ne engedd el, mert bármi baj történhet (kocsi, agresszív kutya, stb.).

2010. febr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Kutyaiskola!

Könyv azoknak való, akik legalább az alapokkal tisztában vannak. Azt meg nem lehet neten vagy könyvből elsajátítani, gyakorlati oktatás kell hozzá.

2010. febr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én mielőtt elhatároztam hogy kutyám lesz ezt a könyvet tanulmányoztam és olvastam, meg persze több kutya suli honlapját ott is voltak tanácsok, hasznos ötletek. az én kutyámat soha nem ütöttem meg nem kényszerítettem rá semmit, jutalomfalattal tanítom póráz nélkül(persze itthon). soha nem jártam vele kutya suliba, és nincs vele gond. nem azt mondom hogy nem hasznos de mi nem voltunk még.
2010. febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!