Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás erre a helyzetre...

Mi a megoldás erre a helyzetre? Senkitől nem akarok megszabadulni.

Figyelt kérdés
A barátnőm terhes és azt akarom, hogy költözzön hozzám mert tágas a ház és jobban elférnénk mint náluk. Csak annyi a baj, hogy gyerekkorában megharapta a kutyájuk és azóta fél tőlük, nekem meg van a házban egy dobermann és az udvaron egy bernáthegyi. Mindkettő kedves, barátságos és még a gyerekekkel (más kutyákkal is) jól kijönnek akárhogy nyúzzák őket. Amikor jön hozzám a barátnőm akkor mind a kettőt be kell zárni. Azt mondta, hogy nem akar úgy itt lakni, hogy a kutyák is itt vannak én meg szeretem de nem akarom elvinni a kutyákat se. Az egyik 8 éves, a másik 6. Nincs ötletem, hogy mit lehetne csinálni ilyenkor. Az lenne a legjobb ha legyőzné a félelmét mert még a legkisebb kutyákban is a vadállatot látja. Szerintetek mit tegyek?

2013. júl. 6. 10:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Barátnődnek valahogy le kell győznie a félelmet, meg a gyereknek sem lesz jó, ha beleneveli a félelmet!
2013. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
56%

Hány olyan hírt lehet olvasni, hogy egy addig nagyon szelíd kutya megtámadott egy gyereket. engem nem zavarna egy kutya, de a gyerekemet nem tenném ki egy ilyen potenciális veszélynek, amig kicsi.


Más: Nem derül ki, hogy te egyedül laksz, vagy a szüleiddel. Egy terhes nő, ill. egy szoptatós kismama sokkal komfortosabban érzi magát a szülői házban, mint az anyósáéknál.

2013. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek a másodikkal, lehet, hogy nem csak a kutyákkal van gondja a barátnőddel. Én is inkább élnék anyukámékkal, mint anyóssal.
2013. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
53%

Imádom a kutyákat. Nekünk is van, sőt végig volt a gyermekem mellett is, de még engem mint nagy állatbarátot is elgondolkodtatna a két nagytestű kutya kisbaba mellett. A dobermanban alapból nem bíznék, ki tudja mit hoz ki belőle a pici, de mindkettőnél az, hogy nagytestű és bármennyire is vigyáznak ha a gyerek is kint van az udvaron röhögve feldöntik (és ehhez nem kell, hogy gonosz szándék legyen bennük)szerintem valós veszély.

Szóval én kisgyerek mellé (mert ugye 1 év múlva már totyoghat is az udvaron) azt hiszem nem engednék nagytestű kutyát.

2013. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de azért azt is figyelembe kell venni, hogy mennyit törődnek vele meg nyilván nem hagynánk egyedül egy gyereket egy kutyával. Már pár napos ordító csecsemő is volt a közelükbe meg pár hónapos kíváncsi gyerek is. Jól viselik őket. Amúgy egyedül élek.
2013. júl. 6. 11:14
 6/33 anonim ***** válasza:
25%

Akkor még inkább maradjon otthon a lány. Ha te dolgozol, akkor ő egyedül lesz a gyerekkel? Otthon legalább segítene az anyja.


Próbáld ki, hogy egy kicsit a gyerek és az anyja az első, nem pedig a kutyád!

2013. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne költözzön oda semmiképp, amíg így retteg. Egyszerűen nem tud bánni a kutyával és mivel alaposan fél tőlük, ezért veszélyes is lenne. Értem, hogy jól nevelt meg barátságos, de ha 8 órára egyedül maradnak, akkor ott le kell tudni rendezni az erőviszonyokat is. A barátnődnek el kéne jutni addig, hogy a távollétedben is tudjon parancsolni egy dobinak. Ehhez elég sok dolgon felül kéne emelkednie lelkileg, amihez idő és az ő együttműködése kell. Amúgy hajlandó lenne fokozatosan megbarátkozni pár kutyával, vagy szerinte van valamilyen megoldás azon kívül, hogy megszabadulsz a kutyáidtól?

Másodiknak mondom, hogy a kutyatámadás jószerivel idiótákkal történik meg és a körülmények sosincsenek leírva. Gondolok arra, hogy előtte a gyerek fél órát ugrált a kutyán, hogy lovacska miközben szegény állat levegőt nem kapott. Meg is lehet nézni, ha kicsit beletekertek: http://www.youtube.com/watch?v=yaxCYgqh2ao NEm ők az egyedüli idióták, sok rohangál még a világban. Lehet találgatni, hogy a média szerint ki lesz itt a hibás, amikor a kutya végül odakap gyereknek?

2013. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg pszichológust is bevonhattok illetve kezdjetek eljárni az egyik kutyával kutyaiskolába. Megismerné a kutyát + szakképzett oktatók...
2013. júl. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Így sose fogtok összeköltözni.Fokozatosan kell összehozni a barátnődet és a kutyáidat.Nehéz lesz,mert együttjárás alatt se mutatott rá hajlandóságot.Terhesen,rettegve ez nem fog menni.A kutyák évek óta a társaid, megértem,hogy nem akarsz róluk se lemondani.
2013. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
39%

Több meglátásom is van.

1. Sajnos aki gyerekként ilyet át élt, abban komoly nyomok maradnak..ezt nem lehet egyszerűen annyival elintézni, hogy majd megszokod, meg küzd le a félelmet.Ez az ilyen embereknél szinte olyan reflex mint nekünk a nyelés.

2. Ha ő fél, a gyereket sem fogja oda engedni hozzájuk.Ha még sikerül is odaköltöztetned úgy hogy a kutyák maradnak, akkor az állatokat valahogy távol kell tartani a párodtól.Amit viszont a kutyák megéreznek, rosszul érinti őket.Ők is érző lények, és igenis be tudnak pipulni.

3. Mivel mellőzött "személyek" lesznek a kutyák, és ezt ők biztos hogy rosszul fogják megélni, ezért a baba mindenféleképpen veszélyben lesz.Azért teljesen más egy "idegen" gyerek, akár ordítva is pár óráig a közelükben, mint egy folyamatosan szeretett kis baba.Igen is féltékenyek lesznek, én ebben biztos vagyok, és mivel párod nem lesz ebben partner az tuti, ezért ennek megoldása szinte lehetetlen.

A megoldás az lenne hogy megválj a kutyáktól, ami nagyon nehéz.De te tudod mi a fontosabb.Én nem tennék ki egy terhes nőt állandó rettegésnek, viszont megválni egy házi kedvenctől is piszok nehéz. :-/

2013. júl. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!