Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum terhes. Én nem szeretnék...

Vivien996 kérdése:

Anyum terhes. Én nem szeretnék kistesot. Egyke vok eddig. Apum elhagyok mikor kicsivoltam. Most megint töle terhes. Azért jopofizik nekem h anyumnak tetszen h miket csinál. Nagyon rosszul esik. Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Anyumár 3 honapos. Nem tuddja elvetetni. Apumal külön vagyunk. Nem szeretnék együttélni vele. Apum ugy bánik velem mint egy haveral. Nem figyel rám. Nem érdeklem. Ezért nagyon utálom..
2013. júl. 16. 00:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek megvan az élete. Attól, hogy a te anyukád, még egy ember, aki járja az útját. A sorsába te is beletartoztál.

A te sorsodba is tartoznak dolgok, emberek.

Senki nem kritizálhatja, ez van és kész.

Úgy kell élni vele, hogy a legjobbat hozzuk ki belőle.

2013. júl. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

1)Ne foglalkozz apáddal

2)Foglalkozz inkább a helyesírási szótárral.

3)Nem körülötted forog a világ.

4)Undorító vagy, hogy irigységből meggyilkolnád a testvéredet...

2013. júl. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
97%
Megertem,hogy edesapaddal nem josz ki jol en sem.. :( DE attol meg nem azt a artatlan kis babat kellene bantanod!:( Annyian vannak akik szeretnenek gyermeket,de nem lehet,es annyian szeretnenek tesot,es nem adatik meg nekik.. :( Az elet legnagyobb ajandeka,hogy Neked kistesod lesz,akinek sok mindent megtanithatsz Te,es OROKRE ott lesztek egymasnak! :) Mindegy,hogy kitol van a kisteso,O akkor is egy onnallo ember,akit nem szabad bantani :) En is azt hittem,hogy szar lesz,de azota eltelt 18 ev van 3 kisocsem,es envagyok a legboldogabb nover a vilagon :)
2013. júl. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Salx Narval ***** válasza:
98%
Ha szeretnéd, ha nem, a tesó útban van, jobban tennéd, ha örömmel várnád hiszen egy jó testvérhez mindig fordulhat az ember, ha szüksége van rá. A te helyzetedben azt hiszem nagyon is elkel egy testvér akivel pár év múlva megoszthatod a gondjaidat, addig viszont segítsd és szeresd őt.
2013. júl. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
55%
húú..elég nehéz lehet most neked. Nem tudsz mit tenni. Ezt ők döntötték el. Próbál ezt elfogatni. Az anyudat támogasd, és majd ha megszületik a kistesód akkor próbálj meg örülni neki. Tudom nem könnyű, de nem ő tehet róla. Apudra nem tudok mit mondani. Elhagyott titeket, de most visszajött. Ha részletesebben leírod, talán könnyebben tudok segíteni.
2013. júl. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudják teremteni nektek a jóléti környezetet akkor más miatt nem hiszem hogy kéne aggódnod.

Most lehet hogy nem szeretnél, de nem tudod milyen testvérnek lenni, szeretni egy kis lelket.

Én bármit meg adtam volna egy kis testvérért amikor, Nővérem 6 éve külföldre költözött, és még mindig egy nagy űr maradt bennem, hiába látom őt évente 1-2x.

Apám minket is elhagyott elég kis koromban, Édesanyám tartja vele a kapcsolatot 2-3 havonta egy telefon esetleg.

Én megmondtam Anyunak hogy nem vagyok az apámra kíváncsi, 11 éve nem is láttam, nem is érdekel.

Neked nem kell ide eljutni, nekem meg van a nyomós érvem hogy miért van így, mély sebeket nem szeretnék feltépni.

Az életben csak Édesanyád az, akire bármikor számíthatsz, bármikor mehetsz a bajaiddal. Lesz egy másik személy is az évek múltán. Ha most nem is, később be fogod látni.

2013. júl. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

Hány éves vagy? Ne legyél ilyen önző. Nem egy ártatlan kisbaba tehet arról, hogy úton van. Mint előttem írták, a testvéred mindig melletted lesz, számíthatsz rá jóban, rosszban, inkább szeresd! Rossz látni, hogy megölnéd a testvéredet. Sajnos én is hasonlóan gondolkodtam erről, mikor 12 éves voltam és kiderült, hogy lesz egy kistesóm, igaz nekem már volt 2, ezért nem akartam többet. Mikor megszületett azonnal megszerettem, tudtam, hogy ő is a testvérem és azóta szeretem. Hidd el, ha megszületik te is szeretni fogod, ő is a véred, gondolj arra, hogy most csak anyukádra számíthatsz, ezentúl 2 ember is lesz, akikre számíthatsz.

Viszont ha apukád így elhagyott titeket nem értem, hogy anyukád mért feküdt le vele. Emiatt nem a kisbabát kellene megölni, nem ő a hibás, hanem a szüleit. Nem lehet, hogy megbánta apukád amit tett, ki akarnak békülni és együtt akarnak lenni, mint család? Szerintem le kéne ülnöd velük és elbeszélgetni erről, hogy akkor most mi lesz: anyukád neveli továbbra is egyedül most már a 2 gyereket vagy apukáddal kibékülnek és összeköltöztök?

2013. júl. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Te súlyos tévedésben vagy fiam, ki kérdezte tőled, h te konkrétan akarsz-e "kistesot"?


Miért gondolod, h neked jogod van beleszólni abba, hogy legyen-e testvéred vagy sem?! Mit gondolsz, melyik gyerek akaratát és véleményét veszik komolyan ilyen kérdéssel kapcsolatban?


Megélhetési gondjaitok vannak?, úgy értem komoly megélhetési gondok, nem az, h nem kaptad meg a legújabb énnemtudommilyen játékprogramot, gondolom érted a kérdésem lényegét. Legalábbis remélem.

Mert akkor más a helyzet, de akkor sem tudsz mit csinálni, a testvéred úton van és neked nagyon kell szeretned és óvnod - majd ha meglátod, milyen kicsi védtelen, megérted, miről beszélünk neked.


Őszintén megmondom, az éretlen szöveged alapján kb 8-10 évesnek tűnsz, áruld el, mit tartozik az rád, h el lehet-e vetetni a kicsit avagy sem..... egyébként is szégyellheted magad, nem jut el az agyadig, h a testvéredről beszélsz, hogy tudsz vele kapcsolatban ilyet kimondani?

(anyud is furcsa, tőle hallottad, h már nem tudja elvetetni? - eszem megáll, amikor felkérted, h szabaduljon meg a kicsitől, bocsánatot kért, h már nem lehet, vagy hogy kell ezt elképzelni????)


Az én apum is elhagyott, mikor kicsik voltunk és képzeld, ez volt a legkisebb gondunk, de tényleg a legkisebb!


Az egykeségedet félted - a minősíthetetlen szöveged alapján épphogy rád fér, hogy testvéred legyen. Apáddal megértem, h problémáid vannak, nem volt szép, amit tett, érthető, ha nem szereted most emiatt és félsz, h megint elhagy, csak most már hármótokat, de azért nem egy ártatlan jövevény ellen kell fordulnod. Épp ellenkezőleg: lesz egy pici testvéred, akit neked nagyon kell szeretned és védened - ezt kell tenned ilyenkor!

2013. júl. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem rendszeresen vert faterom örültem volna neki h úgybánik mint egy haverral de aztis megértem h nemtetszik a szitu örülj inkább a tesódnak neaztnézd kitől van,ő tehet róla a legkevésbé h mi történt.
2013. júl. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Atyavilág,most nézem a nick-neved, 96os vagy?

Ha igen, valamit sürgősen csinálj magaddal, mert egy szégyen a gondolkodásod, de komolyan.


Szedd már össze magad, ma-holnap felnőtt ember vagy, a leírt szöveged alapján meg egy rinyáló dedós, aki fél, h úristen, most mi lesz, még majd nem fogok minden göncöt megkapni, amire megfájdul a fogam.......

(ha van valami komoly probléma is, akkor bocs, de egyelőre nekem úgy tűnik, szimplán önző vagy)


Örülj az érkező testvérednek, szeresd őt nagyon, segíts anyudnak, majd meglátod, mennyi örömet tud okozni az a kis csomag mindenkinek - boldogabb lesz tőle az életetek.


Apudat egyelőre kezeld fenntartásokkal, de az őszinteség sokat segít a családi kapcsolatokban, el kell neki mondani mindazt, amit ide leírtál, beszélgetni kell egymással.

Tudom, h az eltelt éveket már nem lehet visszahozni, de hátha a következők jobbak lesznek, erre gondolj.

2013. júl. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!