Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseljem az idegebeteg...

Hogyan viseljem az idegebeteg apukámat?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés így elég érdekesen hangzik, de komoly szándékkal kérdezem. Apukámnak több mint 10 éve idegösszeroppanása volt, azóta erős gyógyszereket szed. Egyébként nagyon aranyos ember lenne, de így képes a bolhából elefántot csinálni. Nagyon sokat bánt engem és anyát(szavakkal, megütni sohasem ütött meg), de aki nem tudja, hogy milyen megpróbáltatás lelkileg egy ilyen emberrel élni, az nevet ezen. Pedig amikor ilyen "düjkitörései" vannak, egy egész héten keresztül is képes ilyen lenni, mindenért én és anya vagyunk a hibások, mi rendszerint "sosem csinálunk semmit". Kötekszik ilyenkor egész nap, ha ide ülök az a baj, ha nem akkor az, egész nap morog, leszívja az ember összes életkedvét. Én komolyan szeretem apát, de lassan tényleg nem bírom, nagyon sokszor elgondolkoztam azon hogy most vagy ő, vagy én tűnök el innen. 18 éves koromra ez olyan szinteket öltött, hogy már a legapróbb kudarctól is alig tudom a sírást visszatartani, és néha rettegve megyek haza, hogy vajon most mibe fog belekötni. Apa nem egy szörnyeteg, nem is akarom így beállítani, itt csupán csak valamilyen tanácsot várok esetleg olyan emberektől, akik ismernek, találkoztak ilyen emberekkel. Csak értelmes válaszokat kérek ha lehet, ha nem tudsz ilyet, inkább ne is írj semmit. Előre is köszönöm.

2013. júl. 16. 19:59
 1/5 anonim válasza:
Amint lehetséges,költözz el.
2013. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen a tanulmányaim után, csak anyát sajnálom. Tulajdonképpen azért tanulok és hajtok csak, hogy őt tudjam segíteni. Annyira nem érdemli ezt meg.
2013. júl. 16. 20:12
 3/5 bibus26 ***** válasza:
Sajnos, sztem apukád nincs tisztában a viselkedésével. Ráhagytátok régebben az apróságokat, mert beteg, aztán szépen az évek alatt felspanolta magát. Odáig jutott, hogy mindenbe beleköt. Esetleg lehetne beszélni az orvossal, egy gyógyszerátállítással kapcsolatban. Esetleg egy pszichiáterrel. valamit próbáljatok meg, mert anyukáddal rá fogtok menni. De ez csak az én véleményem. Sok türelmet és kitartást kívánok.
2013. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nehéz szitu:S Az én apám is idegbeteg állat, de neki sose volt ideg összeroppanása, vagy nagy teher a vállán. Szerintem vigyétek orvoshoz.
2013. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 4. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!