Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megbeszélni/rábe...

Regina.v kérdése:

Hogyan tudnám megbeszélni/rábeszélni apukámat arra hogy leszokjon az alkoholról?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokszor próbáltam beszélni apukámmal de én úgy gondolom hogy néha nem vesz komolyan engem azért mert "kicsi" vagyok.(16 éves vagyok)Anyuék 23 éve házasok de mostanában nem valami zökkenőmentes a kapcsolatuk és ez többek között az alkohol miatt van.Sokszor próbáltam beszélni erről apuval de nem nagyon hallgatott rám.A nagymamám (apu anyukája) már nem kért tőle semmit karácsonyra csak azt hogy szokjon le az alkoholról.Sokszor amikor iszik nem éppen szépen beszél velem de úgy igazán sosem bánt meg.Az inkább zavar ahogy anyuval beszél néha mikor nem keveset iszik. Mit csináljak hogy javuljon a helyzet?

2012. dec. 27. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok édesapáddal komolyan elbeszélgetni, de ha nem akar leszokni, akkor semmit sem tudsz csinálni, mert kényszerelvonó már nincs. Neki kell segítséget kérnie! Mióta iszik? Ha túl régóta, akkor sosem fog leszokni (tapasztalat).
2012. dec. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom hogy mióta de nagyon régóta. Egyszer már le tudott szokni csak visszaesett.
2012. dec. 27. 19:28
 3/7 anonim ***** válasza:
LEHETETLEN!!! nálunk is így volt... csak az én apumnak volt rá oka:SSS velem, tesoimmal sem beszélt rendesen mikor részeg volt... sőt anyummal sem.!! erre sajnos megoldás nincs. ezt édesapádnak kell eldönteni magában h a családja kedvéért megválotozik és lerakja az alkoholt vagy nem! de hidd el lehet h akarja csak az ember nem tud egyik napról a másikra változni. De háát ha van kiért akkor érdemes lenne!!!!!:)
2012. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudod lebeszélni.Addig míg ő saját maga nem akar leszokni róla addig az Atyaúristen se fogja tudni lebeszélni róla.
2012. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha visszaesett akkor nemfog ujra leszokni nincs akarata..és ezt akarni kell máshogy nemmegy!!
2012. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem szó szerint rábeszélni szeretném csak beszélni vele valahogy hogy esetleg változtasson de már annyit próbáltam.. de értem. és köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 27. 19:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is pont ennyi idős voltam,amikor próbáltam apámat leszoktatni az alkoholról.Ő ugyanis már amióta megszülettem,azóta iszik,sőt,már előtte is ivott.Én nem tudom,a te faterod milyen személyiség,de az enyém olyan buta,mint a föld és legfőképpen önző.Így a hosszú beszélgetések vele nem jártak sikerrel,végül feladtam és már nem is érdekel,mi van vele.
2012. dec. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!