Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha ki kell fizetnem a páromnak...

Ha ki kell fizetnem a páromnak a fél lakásrészt akkor a felújítási pénzt is ki kell? És a lakás ára az amikor megvettük vagy a mostani ár alapján kel fizetni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha a lakást már közösen vettétek, akkor a mostani teljes piaci értékének a felét. Ha a tiéd volt a lakás eredetileg, akkor csak az inflációhoz nem köthető, tehát az együttélés alatti felújítások miatti értéknövekedés felét.
2013. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

3 éve közösen vettük és újítottuk fel.majd 1 éve megvettem tőle a fél lakás részt adásvételi szerződéssel de nem fizettem érte így a lakás teljes egészében a nevemre került.De a fél lakásra rakatott haszonélvezeti jogot.És most külön mennénk és kéri a fél lakás rész felét amit annak idején az ügyvédnél nem fizettem ki.De ezt gondolom nem tudja bizonyítani.Ilyenkor mi a helyzet?Addig meg nem fogja levenni a haszonélvezeti jogot


Ha mégis fizetek akkor annak az összegnek a felét kell fizetni amiért 3 éve megvettük a lakást függetlenül attól,hogy most nem ér annyit a lakás?

2013. júl. 17. 19:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amit írtam, azt azért tudom biztosan, mert ilyen helyzetben már volt családtagom. A te eseted viszont elég speciális, túl sok benne a változó, szerintem jobban jársz, ha ügyvédet kérdezel meg, ha biztos választ akarsz.
2013. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ok
2013. júl. 17. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként bizonyítani tudja, hogy nem fizettél. Egy fél lakás ára nem két fillér, ekkora pénzmozgásnak valahol mindenképp nyoma kell legyen, ha fizetés történt. De egyébként miért akarod, hogy kifizetés nélkül legyen tiéd az egész lakás, amit közösen vettetek? Tényleg közös vétel volt, vagy csak a házasság miatt számított közösnek, valójában te fizetted? Vagy miért akarod lenyúlni az egész lakást?
2013. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez lenne a kerdesem!
2013. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segítettünk neki én és a családom anyagilag ez bőven fedezi azt az árat amit amúgy sosem adna vissza.

Közösen vettük 3 éve és 2 névre került.Majd tavaly volt ez az adásvételi szerződés mivel jogilag nem támadható nem tudom ha pert is indítana lenne e értelme

2013. júl. 17. 20:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Segitseget emlegetni, felszamolni eleg undi dolog. Nyilvan oka volt annak h segitettetek... Egykor szeretted... Bar erdekes egy helyzet. Mig haszonelvezo nagyon ugysem tudsz mit tenni. Mindenhez kell az O beleegyezese...
2013. júl. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ugyan annyi pénzt adtunk neki oda annak idején mint amit nekem fizetnem kellene nem ajándékba kapta.Azt mondtuk neki nem fizetünk és így neki sem kell azt vissza adni de ebbe nem megy bele.

Mivel a lakást azóta használják így romlott az állaga is nem kérheti azt a pénzt amit annak idején ráköltöttünk meg a lakások nagyon lent vannak,persze tudom ez megegyezés kérdése ha nem akkor per

2013. júl. 18. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!